Voráček rozhodl o výhře Flyers nad šampiony, Kubalík tentokrát bez gólu

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

SOUHRN | Český útočník Jakub Voráček ukončil svůj desetizápasový gólový půst a rozhodl ve středečním utkání NHL o výhře Philadelphie v St. Louis 4:3 v prodloužení. Nejlepší tým ligy na vlastním ledě prohrál poprvé po devíti duelech a nepřekonal klubový rekord. Ve druhém středečním utkání vyhrálo Chicago v Montrealu 4:1 a uspělo potřetí v řadě. Čeští útočníci Dominik Kubalík a David Kämpf v dresu vítězů nebodovali.

Voráček zajistil Flyers třetí vítězství z posledních čtyř duelů v čase 63:33 poté, co jeho tým ve třetí třetině ztratil vedení 3:1. Za svůj výkon byl třicetiletý kladenský odchovanec vyhlášen první hvězdou zápasu.

Philadelphia se k bodovému zisku odrazila ve druhé třetině, kdy dvěma góly otočila na 2:1. V 33. minutě vyrovnal díky šťastném odrazu od brusle domácího obránce Tyler Pitlick a přesně o tři minuty později se z dorážky prosadil Michael Raffl.

Přesilovkový gól Travise Konecnyho po 26 vteřinách třetí třetiny posunul Flyers do dvoubrankového vedení, Blues ale našli odpověď. V 51. minutě se před brankou prosadil centr Ryan O'Reilly a za tři minuty sám před brankářem nezaváhal Švéd Alexander Steen a poslal zápas do prodloužení.

Výhru Flyers v nastavení trefil Voráček. Český útočník převzal puk v útočném pásmu, počkal si na ideální pozici a střelou zápěstím překonal brankáře Jordana Binningtona. Philadelphia si připsala důležité dva body v boji o play off.

„Po vyrovnání na 1:1 nám ukázali, proč jsou tak úspěšní ve vyřazovacích bojích. Všech 18 hráčů dohrávalo každý souboj a chvílemi hráli opravdu tvrdě,“ řekl Voráček na adresu úřadujících vítězů Stanleyova poháru.

Kubalík neskóroval, ale Chicago vyhrálo

Poprvé po šesti utkáních se bodově neprosadil Kubalík. Chicagský útočník zůstává s 18 góly nejlepším střelcem mezi nováčky NHL. Gólově vyšel naprázdno po pěti duelech a nevyrovnal český nováčkovský rekord Petra Průchy, který v prosinci 2005 za New York Rangers skóroval šestkrát v řadě.

Největší podíl na výhře Chicaga měl centr čtvrté formace Zack Smith. Jednatřicetiletý Kanaďan dvěma góly v první třetině udal ráz zápasu. Nejprve v oslabení využil zaváhání brankáře Charlieho Lindgrena při rozehrávce a o tři minuty později tečoval střelu obránce Slatera Koekkoeka.

„Musíme se zlepšit v přesilovkách, jsou strašné. Hru v početní výhodě musíme zjednodušit, stále vymýšlíme různé prostrkávačky a přihrávky přes několik hokejek, ale prostě to nefunguje,“ řekl ruský útočník Canadiens Ilja Kovalčuk.

Montreal zkorigoval stav v úvodu druhé třetiny. Kovalčuk obkroužil branku, mezi kruhy našel Phillipa Danaulta a ten se v dobré pozici nemýlil. Ruský veterán si připsal pátý bod ze šesti utkání v dresu Montrealu po příchodu z Los Angeles.

Přesilovkový gól Alexe DeBrincata z 32. minuty vrátil Chicagu dvoubrankové vedení. Asistenci u trefy amerického útočníka si připsal Patrick Kane, který bodoval v osmém duelu v řadě (4+9) a od tisícího bodu v NHL ho dělí jen dva zápisy. Skóre uzavřel v 51. minutě Drake Caggiula.

Domácí: 20:54. Danault

Hosté: 05:42. Z. Smith, 08:32. Z. Smith, 31:27. DeBrincat, 51:40. Caggiula

Domácí: Ch. Lindgren (Price) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Scandella, C. Fleury, Mete – Kovalčuk, Danault, Tatar – Suzuki, Domi, Lehkonen – Cousins, Kotkaniemi, Poehling – Weal, N. Thompson (A), Weise.

Hosté: Crawford (Lehner) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Koekkoek, Määttä – Caggiula, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), Carpenter, A. Nylander – Dach, Kämpf, DeBrincat – Highmore, Z. Smith, Sikura.

O´Rourke, Brenk – Daisy, Baker

Bell Centre, Montreal

21 302 diváků

Domácí: 14:24. Faulk, 50:35. R. O'Reilly, 53:39. Steen

Hosté: 32:43. Pitlick, 35:43. M. Raffl, 40:26. Konecny, 63:33. Voráček

Domácí: Binnington (Allen) – Dunn, Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Mikkola, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Sundqvist – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Steen, Thomas, Bozak – MacEachern, J. de La Rose, Barbašev.

Hosté: Elliott (Lyon) – Provorov, Niskanen, Sanheim, P. Myers, Hägg, Friedman – Giroux, K. Hayes, Konecny – M. Raffl, Couturier, Voráček – J. van Riemsdyk, Laughton, Aube-Kubel – Pitlick, Bunnaman, Stewart.