Mrázek vychytal Nashville, Voráček konečně skóroval. Trefil se i Frk

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Osmadvacet zákroků si připsal na ledě Nashvillu brankář Petr Mrázek a pomohl k výhře Caroliny 4:1. Úspěšný byl také Jakub Voráček z Philadelphie, který skóroval poprvé po osmi prázdných utkáních a i díky němu Flyers v důležité bitvě přehráli Columbus 5:1. Čtvrtý gól Martina Frka nepomohl Los Angeles, které prohrálo 3:6 s Winnipegem.

Mrázek inkasoval jediný gól po 48 sekundách druhé třetiny, kdy vyrovnal Ryan Johansen. Carolina při této situaci zkusila trenérskou výzvu. „Jejich hráč (Viktor Arvidsson) stál v brankovišti a znemožnil Petrovi, aby proti té střele zasáhl. Pro mě to bylo jasné. Problém je spíše ve výkladu pravidel,“ prohlásil trenér Rod Brind'Amour.

S Hurricanes gól neotřásl a v polovině utkání už vedli 3:1. U třetí trefy si připsal asistenci Martin Nečas, jehož průnik zakončil Nino Niederreiter. Skóre uzavřel Sebastian Aho, který bodoval podesáté za sebou (10+6), a Mrázek si v zápasech s Nashvillem vylepšil bilanci na devět výher proti jediné prohře.

Hráči Caroliny, kteří se pohybují na hranici postupu do play off, potěšili výhrou i své maminky v lóži. „Tátové zuří, mámy jsou zklamané, že? To nechcete. Dalo nám to extra motivaci a myslím si, že jsme odehráli jeden z nejkomplexnějších zápasů,“ řekl útočník Justin Williams.

Voráček pomohl dvěma body

Voráček asistoval u gólu Seana Couturiera, který z úniku zvýšil v páté minutě na 2:0. Mezi střelce se kladenský odchovanec zapsal v 51. minutě. Travis Konecny mu v přesilové hře poslal puk přes brankoviště na pravou stranu a český útočník z ostrého úhlu zpečetil výhru Philadelphie. Voráček skóroval poprvé od konce ledna. Flyers stačilo na pět branek jen patnáct střel.

Columbus prohrál pošesté za sebou i vinou špatného začátku. „Bylo to těžké. U prvního gólu se puk odrazil od nohy spoluhráče a poté od mojí masky do branky. Při druhé brance mu při kličce ujel puk. Byly to divné góly,“ řekl brankář Elvis Merzlikins, který si připsal osm zásahů a byl na začátku třetí třetiny střídán za stavu 1:4. „I když to skóre neříká, měli bychom hrát příště lépe. Měli jsme i hodně štěstí,“ uznal autor první branky Kevin Hayes.

Frk skóroval počtvrté v sezoně

Los Angeles od 35. sekundy vedlo, ale od 34. do 39. minuty třikrát inkasovalo. Na začátku třetí třetiny snížil Frk na 2:3. Český útočník se dostal k odraženému puku od zadního mantinelu a pohotově ho zasunul u pravé tyčky do prázdné branky. Frk, který byl do hlavního týmu povolán před týdnem, dal čtvrtý gól v sezoně. Winnipeg ale kontroval a po dalším snížení hostů uzavřel skóre dvěma brankami v posledních třech minutách.

Trenér Winnipegu Paul Maurice zpřeházel ve druhé třetině formace a vyplatilo se mu, že poprvé od začátku listopadu dal dohromady trio Wheeler, Scheifele, Ehlers. Elitní útok se na obratu podílel osmi body i krásnou akcí, která vedla ke gólu na 3:1. „Chemie mezi námi stále je,“ podotkl Blake Wheeler, který odehrál 700. zápas v dresu Jets. Na druhé straně zůstal mezi náhradníky Alec Martinez, o němž se spekuluje, že ho Kings vymění.

Matthews předběhl Pastrňáka

Auston Matthews se prosadil v závěru druhé třetiny za stavu 0:5 a společně s Kylem Cliffordem zmírnili prohru Toronta v Pittsburghu na 2:5. Výhru domácích řídil Sidney Crosby gólem a třemi přihrávkami.

Čtyřmi body zazářil i Jean-Gabriel Pageau, který pomohl dvěma trefami a dvěma asistencemi k výhře Ottawy 7:4 nad Buffalem. Kanadský klub špatně začal, ale během tří minut a 29 sekund otočil v závěru první třetiny i díky dvěma gólům Arťoma Anisimova z 0:2 na 4:2. V sestavě poražených scházel opět kvůli nemoci Michael Frolík.

S majitelem Ottawy Eugenem Melnykem se na zápase proti Buffalu objevil také herec Mel GibsonFoto Justin Tang/the Canadian Press via AP

Nehrál ani Filip Hronek, který v minulém utkání dostal ránu pukem do obličeje. Podle trenéra Detroitu Jeffa Blashilla by měl český obránce chybět jen pár dní. I bez něj Red Wings otočili ve třetí třetině zápas s Montrealem z 1:3 na 4:3. Dvěma góly se na obratu podílel Andreas Athanasiou, který vstřelil v 55. minutě i vítěznou branku. Nejhorší tým soutěže má na kontě jen 15 výher, ale porazil Canadiens v této sezoně ve všech čtyřech zápasech.

10. Jack Eichel 36 42 78 68 5 34 227

Domácí: 3:28. K. Hayes, 4:30. Couturier, 32:32. P. Myers, 43:40. Konecny, 50:14. Voráček

Hosté: 37:21. Bjorkstrand

Domácí: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers (A), Sanheim (C), Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux – Konecny, K. Hayes, Farabee – Pitlick, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, M. Raffl, Bunnaman.

Hosté: Merzlikins (44. Kivlenieks) – Werenski, Nutivaara, Gavrikov, D. Savard, Harrington, Peeke – Nyquist, Stenlund (C), Bjorkstrand (A) – N. Foligno, Jenner, Gerbe – Milano, Dubois, Bemström – Riley Nash, Lilja, Robinson.

Skilliter, O´Halloran – Fournier, Cherrey

Wells Fargo Center, Philadelphia

18 273 diváků

Domácí: 11:41. Rust, 17:03. Angello, 22:52. Zucker, 27:11. Crosby, 32:35. Blueger

Hosté: 36:35. Matthews, 38:01. Clifford

Domácí: Jarry (M. Murray) – J. Johnson, Letang, M. Pettersson, J. Schultz, Riikola, Ruhwedel – Zucker, Crosby, Simon – McCann, Rust, Kahun – Hörnqvist, Blueger, B. Tanev – Angello, Agozzino, Lafferty.

Hosté: Andersen (J. Campbell) – Muzzin, Holl, Sandin, Barrie, Marinčin, Dermott – Hyman, Matthews, Marner – W. Nylander, Tavares, Kerfoot – Engvall, F. Gauthier, Kapanen – Clifford, Spezza, Timashov.

PPG Paints Arena, Pittsburgh

Domácí: 14:02. Naměstnikov, 15:07. Anisimov, 15:16. Batherson, 17:31. Anisimov, 29:00. Pageau, 52:53. Pageau, 59:14. Duclair

Hosté: 02:14. Montour, 10:12. Montour, 22:36. Okposo, 33:47. Olofsson

Domácí: C. Anderson (M. Högberg) – Hainsey (A), Chabot (A), Englund, Goloubef, N. Zajcev, Reilly – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Batherson, Tierney, Naměstnikov – Duclair, Anisimov, N. Paul – Ennis, White, Sabourin. Hlavní trenér: D.J. Smith.

Hosté: C. Hutton (J. Johansson) – Ristolainen, Montour, C. Miller, Dahlin, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Sheary, Rodrigues, Skinner – Vesey, Lazar, Ma. Johansson (A) – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Brandon Blandina, Peter MacDougall. Čároví: Shandor Alphonso, James Tobias

Canadian Tire Centre, Ottawa

15040 diváků

Domácí: 21:24. Fabbri, 45:04. Athanasiou, 50:41. Green, 54:45. Athanasiou

Hosté: 05:59. N. Thompson, 16:03. Petry, 32:40. Suzuki

Domácí: J. Bernier (Howard) – Green, Daley, G. Lindström, Nemeth, Biega, Bowey – Mantha, D. Larkin, Fabbri – Athanasiou, Filppula, Bertuzzi – Nielsen, Glendening, Helm – Perlini, Ehn, Abdelkader.

Hosté: Price (Ch. Lindgren) – Chiarot, S. Weber, Scandella, Petry, Kulak, Mete – Tatar, Danault, Weal – Drouin, Suzuki, Armia – Lehkonen, Domi, Kovalčuk – Byron, N. Thompson, Cousins.

Little Caesars Arena, Detroit

Domácí: 29:11. Barbašev, 45:27. Barbašev, 54:45. Schwartz

Hosté:

Domácí: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Gunnarsson, Faulk, Parayko, Bortuzzo, Dunn – B. Schenn, R. O'Reilly, Schwartz – Perron, Thomas, Sanford – Kyrou, Bozak, Steen – Barbašev, Sundqvist, Blais.

Hosté: Domingue (Blackwood) – P. K. Subban, Müller, Severson, Butcher, C. Carrick, White – Palmieri, Hischier, J. Hughes – N. Gusev, Zajac, Wood – N. Merkley, Zacha, Simmonds – Hayden, Rooney, J. Anderson.

Markovic, Joannette – Shewcyk, MacPherson

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Domácí: 20:48. Johansen

Hosté: 03:23. J. Staal, 23:45. Svečnikov, 28:02. Niederreiter, 44:33. Aho

Domácí: Saros (Rinne) – Y. Weber, Josi (C), Ekholm (A), Tinordi, Fabbro, Hamhuis – Mikael Granlund, Johansen, Arvidsson – Turris, Duchene, F. Forsberg (A) – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Järnkrok.

Hosté: Mrázek (Reimer) – T. van Riemsdyk, Slavin (A), Pesce, Gardiner, Edmundson, H. Fleury – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Williams, J. Staal (C), Foegele – Nečas, Haula, Niederreiter – B. McGinn, Wallmark, Dzingel.

McCauley, Pochmara – Amell, Barton

Bridgestone Arena, Nashville

17 204 diváků

Domácí: 33:13. Harkins, 37:05. Appleton, 38:33. Wheeler, 45:49. Ehlers, 57:43. Laine, 58:31. Wheeler

Hosté: 00:35. D. Brown, 41:21. Frk, 55:16. D. Brown

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, D. Kulikov, Niku, Beaulieu – Ehlers, Scheifele (A), Copp – Laine, Wheeler (C), Connor – Appleton, Roslovic, Harkins – Čibisov, N. Shore, G. Bourque.

Hosté: Petersen (Quick) – Doughty (A), Forbort, Walker, J. Ryan, Roy, B. Hutton – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Prochorkin, Frk, J. Carter (A) – A. Kempe, Lizotte, Moore – Lewis, Amadio, Wagner.