31. března 2021 • 06:50

Výhru Bostonu řídil třemi nahrávkami Krejčí, skóroval Chytil a Zadina

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejový útočník David Krejčí pomohl Bostonu třemi asistencemi k výhře 5:4 po nájezdech nad New Jersey. V rozstřelu se prosadil David Pastrňák, na druhé straně neuspěl Pavel Zacha. Filip Chytil překonal Vítka Vaněčka a gólem přispěl k vítězství New Yorku Rangers 5:2 nad Washigtonem. Filip Zadina vstřelil za asistence Filipa Hronka jedinou branku Detroitu, který prohrál na ledě Floridy 1:4.

Krejčí se zapsal poprvé do statistik v šesté minutě z přečíslení tři na dva. Český útočník zavezl středem hřiště puk z vlastního pásma do útočného a přihrál ho na pravou stranu Nicku Ritchiemu, který vyrovnal na 1:1. Krejčí zaznamenal druhou asistenci ve 36. minutě v přesilové hře, ve které snižoval Brad Marchand střelou z mezikruží na 2:3.

Boston celý zápas dotahoval, ve třetí třetině vyrovnal z 2:4. Utkání poslal do prodloužení Matt Grzelcyk, který se trefil v 56. minutě od modré čáry po vhazovaní, které vyhrál Krejčí. V rozstřelu se prosadili se svými kličkami oba domácí útočníci Charlie Coyle a David Pastrňák, zatímco Jaroslav Halák kryl oba nájezdy. V první sérii ho nepřelstil Zacha, který trefil ze střely levý beton slovenského brankáře. Gólman Bruins Daniel Vladař sledoval zápas ze střídačky.

New York Rangers prohrával už páté minutě 0:2, ale v závěru druhé třetiny snížil Chytil svým šestým gólem sezony. Český útočník vypíchl na obranné modré čáře puk Dmitriji Orlovovi a z úniku překonal Vaněčka forhendovým blafákem. Zbývají čtyři góly přidali domácí ve třetí třetině, ten poslední vstřelili při hře bez brankáře. Vaněček v zápase chytil 22 střel.

Zadina, který v předchozích deseti zápasech neskóroval, se prosadil ve 28. minutě v přesilové hře střelou z pravého kruhu pod břevno. Svým čtvrtým zásahem sezony snižoval na 1:3, ale brzy poté vrátil Floridě tříbrankový náskok Carter Verhaeghe, s dvěma góly největší hvězda zápasu.

Domácí: 05:55. N. Ritchie, 35:48. Marchand, 50:22. McAvoy, 56:00. Grzelcyk, 65:00. Coyle

Hosté: 01:28. Wood, 09:34. M. McLeod, 23:45. Zajac, 37:06. Palmieri

Domácí: Halák (Vladař) – McAvoy, Lauzon, Carlo, Grzelcyk, Clifton, J. Zbořil – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), N. Ritchie – Senyshyn, Coyle, Bjork – Kuhlman, Frederic, Blidh.

Hosté: Blackwood (Wedgewood) – Severson (A), T. Smith, P. K. Subban, D. Kulikov, Vatanen, R. Murray – Šarangovič, Zajac (A), Kuokkanen – Palmieri (A), J. Hughes, Bratt – N. Merkley, Zacha, Wood – J. Boqvist, M. McLeod, A. Johnsson.

Rank, O'Rourke – Nagy, Alphonso

TD Garden, Boston

2 191 diváků

Domácí: 15:36. Chytil, 44:10. Kakko, 46:32. Fox, 55:41. Panarin, 59:25. Bučněvič

Hosté: 02:23. Oshie, 04:21. Dowd

Domácí: Šesťorkin (A. Georgijev) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Hájek, Br. Smith – Kreider (A), Zibanejad (A), Bučněvič – Panarin, R. Strome, Kakko – Lafreniere, Chytil, J. Gauthier – Di Giuseppe, Rooney, Blackwell.

Hosté: Vaněček (Samsonov) – Dillon, Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Chára, Jensen – Ovečkin (C), Kuzněcov, Oshie – Sheary, Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Eller, Sprong – Hagelin, Dowd, Hathaway.

Pochmara, Hebert – Knorr, Kelly

Madison Square Garden, New York

1 761 diváků

Domácí: 44:12. M. Joseph

Hosté: 30:49. Bjorkstrand, 39:28. D. Savard, 58:29. Atkinson

Domácí: McElhinney (Vasilevskij) – Rutta, Hedman (A), L. Schenn, Sergačjov, C. Foote, Borgman – T. Johnson, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, Colton, Maroon.

Hosté: Merzlikins (Johnson) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Lehtonen – Laine, Stenlund, Domi – Atkinson, Roslovic, Bjorkstrand – N. Foligno (C), Texier, Jenner (A) – Foudy, Dalpe, Robinson.

Luxmore, McCauley – Marquis, Daisy

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 00:17. Huberdeau, 11:27. Verhaeghe, 12:25. Connolly, 32:11. Verhaeghe

Hosté: 27:29. Zadina

Domácí: Bobrovskij (Driedger) – Forsling, Weegar, Nutivaara, Gudas, Yandle, Strälman, Stillman – Wennberg, Connolly, Huberdeau – Verhaeghe, Acciari, Duclair – Vatrano, Luostarinen, Tippett – Marchment, Lammikko.

Hosté: Pickard (13. Greiss) – DeKeyser, Hronek, M. Staal, Merrill, Djoos, Nemeth – Fabbri, D. Larkin, Zadina – Mantha, Naměstnikov, Helm – Glendening, Erne, Svečnikov – Rasmussen, Nielsen, Smith.

McIsaac, Charron – Pancich, Murray

BB&T Center, Sunrise

4 321 diváků

Domácí: 00:18. Kotkaniemi, 03:23. Lehkonen, 15:59. Gallagher, 37:54. Tatar

Hosté:

Domácí: Price (Allen) – Edmundson, S. Weber, Kulak, Petry, A. Romanov, Mete – Drouin, Suzuki, J. Anderson – Tatar, Danault, Gallagher – Byron, Kotkaniemi, Lehkonen – Frolík, Evans, Perry.

Hosté: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Barrie, Lagesson, A. Larsson, K. Russell, Bear – Draisaitl, McDavid, Puljujärvi – Nugent-Hopkins, Turris, Yamamoto – Ennis, Haas, Kassian – D. Shore, Khaira, J. Archibald.

Schlenker, Polock – Brisebois, Cherrey

Bell Centre, Montreal

Domácí: 20:29. D. Strome, 24:02. DeBrincat

Hosté: 35:41. Svečnikov

Domácí: Lankinen (M. Subban) – Zadorov, C. Murphy, Keith (A), Boqvist, de Haan, Kalynuk – DeBrincat (A), Suter, P. Kane (A) – D. Kubalík, Kämpf, Hagel – Janmark, Dach, D. Strome – Carpenter, Söderberg, Kurashev.

Hosté: Nedeljkovic (Reimer) – Slavin (A), D. Hamilton, Skjei, Pesce, H. Fleury, Bean – Niederreiter, Aho, Nečas – Svečnikov, Trocheck, Fast – B. McGinn, J. Staal (C), Foegele – Paquette, Lorentz, Martinook (A).

St. Pierre, MacDougall – Galloway, Tobias

United Center, Chicago

Domácí: 29:04. Josi, 44:05. Järnkrok, 61:28. Tolvanen

Hosté: 26:12. Robertson, 31:02. Hintz

Domácí: Saros (Rinne) – A. Carrier, Ekholm (A), Fabbro, Josi (C), Benning, Harpur – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Cousins, Haula, Grimaldi – Olivier, Sissons, Trenin.

Hosté: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Pysyk – Pavelski, Hintz, Robertson – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Gurjanov, Dickinson, Ja. Benn (C) – L'Esperance, Dowling, Gardner – Kero.