Nečasova paráda! Úchvatné sólo přes celé hřiště a gól, zářil i Pastrňák

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Útočník David Pastrňák pomohl gólem a asistencí hokejistům Bostonu k výhře 6:3 nad New York Islanders. Parádní branku v oslabení zaznamenal také Martin Nečas, který přidal i asistenci, a Carolina porazila St. Louis vysoko 7:2. Mezi střelce se po devíti zápasech zapsal i Dominik Kubalík, jeho branka ale Chicagu na výhru nestačila, Blackhawks podlehli Vegas 4:5 v prodloužení. K vítězství nevedl ani pátý gól Jakuba Voráčka v sezoně, Columbus prohrál v Minnesotě 2:3 v prodloužení.

Pastrňák v úvodu druhé třetiny zvýšil na 3:1. Český útočník si najel před branku a pohotově dorazil střelu Erika Hauly. Finskému spoluhráči o 12 minut později asistenci oplatil, předložil mu krásnou přihrávku a Haula rychlou akci zakončil.

Nejproduktivnější Čech v soutěži navázal na hattrick z posledního zápasu s Tampou Bay a v kanadském bodování si polepšil na 66 bodů. V sezoně zatím nasbíral 37 branek a 29 asistencí a společně s Alexem DeBrincatem je šestým nejlepším střelcem NHL.

Prosadil se také druhý český hokejista, který v dosavadním průběhu sezony překonal padesátibodovou hranici. Tomáš Hertl dvěma asistencemi pomohl San Jose k výhře 4:1 nad Anaheimem a rozšířil svou bodovou sbírku na 26 branek a 28 nahrávek.

Hlavní podíl na vítězství Sharks měl Timo Meier, který vstřelil druhý hattrick v sezoně. „Je jasné, že rád střílím góly a jsem za hattrick moc rád, ale důležitá je pro mě výhra. Vždy řadím týmové úspěchy nad ty osobní,“ řekl švýcarský kanonýr, který podruhé v kariéře dosáhl na 30 gólů za sezonu.

Devátou prohru Anaheimu v řadě neodvrátil ani brankář Lukáš Dostál. Brněnský rodák kryl 20 střel a prohrál třetí ze čtyř zápasů, do kterých v NHL zatím zasáhl.

Nečasova paráda v oslabení

Po měsíci, kdy bodově strádal, se znovu začíná prosazovat Nečas. Český útočník proti St. Louis vstřelil gól, přidal asistenci a po více než měsíci získal v zápase víc než jeden kanadský bod. Na ledě Blues se Nečas již ve 3. minutě blýskl parádní individuální akcí. V oslabení přebral puk v rohu vlastního obranného pásma, zavezl ho do útočné třetiny, ve které se zbavil dvou bránících hráčů a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

Podruhé se rodák z Nového Města na Moravě zapsal do statistik v 56. minutě, kdy nahrávkou pomohl ke gólu Andreji Svečnikovi. Ruský útočník po Nečasově přihrávce trefil opuštěnou branku Blues a zvýšil na 5:2. Carolina vyhrála druhý z posledních tří zápasů a upevnila si druhé místo ve Východní konferenci o bod za vedoucí Floridou.

Panthers se udrželi před Hurricanes zásluhou obratu na ledě Ottawy. Hokejisté Floridy těsně před polovinou zápasu prohrávali 0:3, třemi góly si ale vynutili prodloužení. V tom branka nepadla a v závěrečných nájezdech rozhodl o výhře hostů Aleksander Barkov.

Třígólovou ztrátu smazali také hokejisté Vegas, kteří po dvou třetinách prohrávali s Chicagem 0:3. Blackhawks v 11. minutě poslal do vedení Kubalík, který se štěstím prostřelil Logana Thompsona a ukončil devítizápasové čekání na gól.

Golden Knights závěrečnou pasáž ovládli 4:1 a obrat korunoval ve třetí minutě prodloužení Jevgenij Dadonov, kterého se klub začátkem týdne neúspěšně snažil vyměnit do Anaheimu. Vegas i díky příspěvku ruského útočníka vyhrálo druhý zápas za sebou a posunulo se na osmou příčku Západní konference.

Hokejisté Stars podlehli Vancouveru 1:4 a na Golden Knights ztrácí bod. V souboji o poslední příčku zaručující play off ale mají k dobru čtyři zápasy.

Voráčkův gól nestačil

Účast ve vyřazovacích bojích se pomalu vzdaluje Columbusu, který po prohře 3:2 v prodloužení na ledě Minnesoty ztrácí na osmý Washington již 15 bodů. Blue Jackets po Voráčkově trefě ze závěru druhé třetiny vedli 2:1, minutu před závěrečnou sirénou ale vyrovnal nejproduktivnější hráč domácích Kirill Kaprizov a o výhře Wild rozhodl v prodloužení Jared Spurgeon.

Washington využil zaváhání svého nejbližšího pronásledovatele a zvítězil na ledě New Jersey 4:3. Pětatřiceti zásahy pomohl Capitals k výhře český brankář Vítek Vaněček.

Přestřelkou skončila bitva o Albertu. Calgary i díky pěti asistencím Johnnyho Gaudreaua porazilo Edmonton 9:5 a na Západě si upevnilo druhou pozici. Edmontonu nepomohl ani hattrick Leona Draisaitla, který se dotáhl na nejlepšího ligového střelce Austona Matthewse z Toronta. Oba mají 47 branek.

10. Mitchell Marner 35 62 97 72 23 16 224

Domácí: 04:03. Craig Smith, 19:26. T. Hall, 22:13. Pastrňák, 23:56. B. Marchand, 34:33. Haula, 38:18. DeBrusk

Hosté: 19:48. Nelson, 25:12. A. Lee, 54:43. Parise

Domácí: Ullmark (Swayman) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo (A), Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.

Hosté: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Dobson, Chára, Greene, Aho – Beauvillier, Nelson (A), A. Lee (C) – Palmieri, Pageau, Bailey (A) – Wahlstrom, Barzal, Parise – Cizikas, M. Martin, Ross Johnston.

Furlatt, Brenk – Suchánek, Shewchyk

TD Garden, Boston

Domácí: 48:41. Sundqvist

Hosté: 55:22. Stamkos, 62:32. B. Point

Domácí: Nedeljkovic (Pickard) – Seider, Oesterle, Hronek, Walman, G. Lindström, Juolevi – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Gagner, Veleno, J. Vrána – Sundqvist, P. Suter, Erne – Zadina, M. Rasmussen, Hirose.

Hosté: B. Elliott (Vasilevskij) – Rutta, Hedman, Černák, Sergačjov, Bogosian, C. Foote – Kučerov, B. Point, Palát – Hagel, Stamkos (C), Killorn – N. Paul, Cirelli, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.

Schlenker, Blandina – Brisebois, Baker

Little Caesars Arena, Detroit

19 515 diváků

Domácí: 41:24. Stephenson, 42:23. W. Karlsson, 43:16. Eichel, 49:40. Pietrangelo, 62:05. Dadonov

Hosté: 10:02. D. Kubalík, 34:52. J. Toews, 38:16. D. Strome, 48:53. DeBrincat

Domácí: Lo. Thompson (Patera) – Coghlan, Theodore, Pietrangelo, B. Hutton, Whitecloud, Martinez – N. Roy, Eichel, Dadonov – Kolesar, W. Karlsson, Marchessault – Janmark, Stephenson, W. Carrier – Amadio, Leschyshyn, J. Röndbjerg.

Hosté: Lankinen (Delia) – C. Jones, McCabe, S. Jones, de Haan, E. Gustafsson, R. Stillman – P. Kane, D. Strome, DeBrincat – T. Raddysh, J. Toews, D. Kubalík – Lafferty, Dach, Borgström – Entwistle, Reese Johnson, Katchouk.

Skilliter, South – Gawryletz, Flemington

T-Mobile Arena, Las Vegas

Domácí: 25:42. Peterson

Hosté: 35:25. Elias Pettersson, 41:16. Elias Pettersson, 58:54. Horvat, 59:21. J. T. Miller

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – Harley, Hanley, R. Suter, Hakanpää, Lindell, J. Klingberg – M. Raffl, Faksa, Glendening – Peterson, Jamie Benn, A. Radulov – Naměstnikov, Seguin, Gurjanov – J. Robertson, Hintz, Pavelski.

Hosté: Demko (Halák) – Dermott, B. Hunt, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, T. Myers – N. Petan, B. Richardson, Podkolzin – Lammikko, Chiasson, Elias Pettersson – Horvat, Boeser, Pearson – J. T. Miller, Garland, Lockwood.

American Airlines Center, Dallas

Domácí: 29:44. D. Savard, 38:08. Caufield, 57:32. Byron, 59:37. Dvorak

Hosté: 00:36. Matthews, 47:33. W. Nylander

Domácí: J. Allen (Montembeault) – A. Romanov, D. Savard, Edmundson (A), Ch. Wideman, Lagesson, Schueneman – Caufield, Suzuki (A), Josh Anderson – M. Hoffman, R. Pitlick, Dauphin – T. Pitlick, Dvorak, Armia – Pezzetta, Evans, Byron (A).

Hosté: Kallgren (P. Mrázek) – Rielly (A), Ljubuškin, Brodie, Holl, Giordano, Liljegren – Bunting, Matthews, Marner (A) – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander – I. Michejev, Kämpf, Engvall – Blackwell, Spezza, Simmonds.

Pollock, MacDougall – Smith, Deschamps.

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Domácí: 07:54. Formenton, 15:26. Zub, 26:47. Gambrell

Hosté: 28:55. Duclair, 29:57. Hörnqvist, 57:44. Barkov, . Barkov

Domácí: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Zub, Brännström, N. Zajcev, Holden, Hamonic, Del Zotto – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – C. Brown (A), Stützle, Formenton – Colin White, Tierney, M. Joseph – Watson, Gambrell, Ennis.

Hosté: Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Chiarot, Gudas, Forsling, Montour, Hägg – Giroux, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, Luostarinen, Marchment – Hörnqvist (A), Acciari, Lomberg.

Joannette, Rehman – Apperson, Barton

Canadian Tire Centre, Ottawa

17 201 diváků

Domácí: 22:47. T. Wilson, 42:08. McMichael, 46:56. Bäckström, 51:48. Ovečkin

Hosté: 20:55. J. Hughes, 27:17. Severson, 59:28. Bratt

Domácí: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, Kempný – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Marcus Johansson – Sheary, Eller, Mantha – Hathaway, McMichael, Jonsson Fjällby.

Hosté: Daws (J. Gillies) – D. Hamilton, Siegenthaler, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Ty Smith – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Bratt, N. Hischier (C), Tatar – Vesey, J. Boqvist, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Greer.

Hebert, Lambert – Cormier, Toomey

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 33:12. Bučněvič, 46:30. Bučněvič

Hosté: 02:37. M. Nečas, 21:07. Jarvis, 23:16. Pesce, 34:38. A. Svečnikov, 55:05. A. Svečnikov, 55:57. Niederreiter, 57:55. Jarvis

Domácí: Husso (Binnington) – Parayko, Leddy, Faulk, M. Scandella, Bortuzzo, Mikkola – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Kyrou, B. Schenn (A), I. Barbašev – Toropčenko, L. Brown, N. Walker.

Hosté: Raanta (F. Andersen) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bear, Cole – Jarvis, Aho (A), T. Teräväinen – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Stepan, Kotkaniemi, Domi.

Hanson, Hebert – Hunt, Knorr.

Enterprise Center, St. Louis

18 096. diváků

Domácí: 08:34. Kaprizov, 58:57. Kaprizov, 61:23. Spurgeon

Hosté: 28:16. Bean, 38:54. J. Voráček

Domácí: M.-A. Fleury (C. Talbot) – Spurgeon (C), J. Middleton, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Deslauriers, Jost, Duhaime.

Hosté: Merzlikins (Bérubé) – Peeke, Werenski (A), Bean, Gavrikov, Kukan, G. Carlsson – Laine, Roslovic, Nyquist (A) – O. Bjorkstrand, Sillinger, J. Voráček – Danforth, Kuraly, E. Robinson – Činachov, B. Gaunce, Bemström.

L´Ecuyer, Markovic – Kovachik, Murchison.

Xcel Energy Center, St. Paul

19 089 diváků

Domácí: 05:28. E. Lindholm, 14:23. Ch. Tanev, 14:39. Backlund, 23:07. Kylington, 25:06. M. Tkachuk, 27:39. M. Tkachuk, 42:55. E. Lindholm, 46:01. Backlund, 54:23. D. Dubé

Hosté: 00:32. Brassard, 19:02. Draisaitl, 20:44. Draisaitl, 23:52. Nugent-Hopkins, 29:18. Draisaitl

Domácí: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Ch. Tanev (A), Kylington, Gudbranson, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, J. Gaudreau – D. Dubé, Backlund (A), M. Tkachuk (A) – Coleman, Järnkrok, Mangiapane – R. Carpenter, T. Lewis, Lucic.

Hosté: Koskinen (26. M. Smith) – Ceci, Nurse, Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Hyman, Draisaitl (A), R. McLeod – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Brassard – Kassian, Devin Shore, Foegele.

Lee, Dwyer – Alphonso, Nansen.

Scotiabank Saddledome, Calgary

Domácí: 15:05. Vilardi, 24:17. Kopitar, 35:47. Spence, 43:35. Durzi

Hosté: 26:29. Sprong, 59:56. Geekie

Domácí: C. Petersen (Quick) – Stecher, O. Määttä, Durzi, Björnfot, Spence, Moverare – A. Kempe, Kopitar, Iafallo – Arvidsson, Danault, T. Moore – Kupari, Byfield, Vilardi – Kaliyev, B. Lizotte, Grundström.

Hosté: Grubauer (Driedger) – Oleksiak, Soucy, A. Larsson, Vince Dunn, Borgen, D. Pouliot – Eberle, Wennberg, McCann – Kuhlman, Gourde, Donato – Lind, Geekie, Sprong – Donskoi, Sheahan, V. Rask.

J. McIsaac, M. Dunning – R. Galloway, B. Mills

Crypto.com Arena, Los Angeles

Domácí: 14:48. M.-É. Vlasic, 21:41. T. Meier, 44:06. T. Meier, 55:55. T. Meier

Hosté: 41:05. Mayhew

Domácí: J. Reimer (Kähkönen) – B. Burns (A), Jaycob Megna, E. Karlsson, M.-É. Vlasic, R. Merkley, Meloche – Hertl (A), T. Meier, Barabanov – Bonino, Balcers, Gregor – Chmelevski, Reedy, Leonard – Gadjovich, Pederson, Viel.

Hosté: Dostál (J. Gibson) – Drysdale, Fowler (A), Šustr, Benoit, Shattenkirk, B. Guhle, Mahura – Getzlaf, T. Terry, D. Grant (A) – Mayhew, Zegras, Steel – Lundeström, Lettieri, D. Simon – S. Carrick, Aston-Reese, Comtois.