19. srpna 2022 • 10:15

Poslední tažení s Bostonem i Krejčím? Pastrňák varuje: Konečně jsem zdravý

Autor: Patrik Czepiec
Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kvitová je v Ostravě ve čtvrtfinále, vyřadila nasazenou dvojku
Plné haly a velkolepá show. Ale taky tlak a vyhoření. I to je esport
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před dvěma lety se prostřílel na hokejový Olymp. Český snajpr David Pastrňák nasázel v sezoně 2019/20 úchvatných 48 gólů, opanoval tabulku střelců NHL a odnesl si ocenění Zlatá hokejka. Tohle byl jeho strop, myslí si dodnes mnozí. Letos mu prvenství v prestižní anketě navzdory 40 trefám uzmul vynikající Ondřej Palát, ale napřesrok bude útočník Bostonu atakovat trůn znovu. Bruins plánují zřejmě závěrečný výšlap za Stanley Cupem s matadory Krejčím, Bergeronem a Marchandem. Pasta může jejich koktejl klidně obohatit dalším osobákem. „Po dlouhé době zažívám léto, kdy jsem zdravý,“ odtajnil před mikrofony v pražském Karlíně.V létě to vypadalo tak, jako by generální manažer Bostonu Don Sweeney zamířil do nejbližšího papírnictví, pořídil lepící pásku a dal dohromady zbytky vítězného týmu z roku 2011. Po sezonní anabázi v extralize se do přístavní organizace vrátil David Krejčí, o další ročník si kariéru protáhne kapitán Patrice Bergeron. Kousli nižší plat a na piedestal staví týmovou ambici: ještě jednou ovládnout play off.

Jenže Bruins rozhodně nepřipomínají jen muzeum fosílií. Hlavní hvězda? Zas a znova Pastrňák, pořád skromný kluk v nejlepším hokejovém věku, ale taky showman, který si pozornost umí užít. Na vyhlášení Zlaté hokejky 2022 se odvázal, vyvolal mexickou vlnu, bavil na pódiu. Pomalu mu ovšem v hlavě šrotuje osud příští sezony v NHL. Zahájí totiž poslední úsilí pod současným kontraktem s přívětivou gáží 6,6 milionu dolarů.

„Teď moc času na mou novou smlouvu nebylo, Boston měl nějaké podpisy, co musel udělat,“ uvědomuje si havířovský rodák. „Já se soustředím na léto, po dlouhé době jsem zdravý a můžu se zaměřit na přípravu. Ještě mám smlouvu na rok, takže to teď nějak neřeším a chci se dobře fyzicky nachystat.“

Jeho role bude stěžejní. Pokud se nepřiblíží ke své vrcholné formě on, postarší pánové v Bostonu mohou na stříbrný grál pro šampiony rovnou zapomenout. Wow efekt z comebacku Krejčího tu však bezpochyby je. Startuje snaha o ještě jeden zlatý večírek pro tuhle partu... a zároveň první pro Davida Pastrňáka.

„Vrací se Krejča a když jsem ho viděl v nároďáku, je to pořád stejný hráč. Umí do toho šlápnout, moc se těším na naši spolupráci. Bergeron s Marchandem tvoří taky starší střed našeho týmu, všichni tři vyhráli Stanley Cup a v roce 2019 byli ve finále. Příští rok bude určitě bolet, ale uvidíme, jak to dopadne,“ hodnotí rozpoložení svého mužstva druhý muž letošní Zlaté hokejky.

Oslavující David Pastrňák se svým jmenovcem Krejčím (vpravo), v Bostonu navážou na reprezentační spolupráci
Oslavující David Pastrňák se svým jmenovcem Krejčím (vpravo), v Bostonu navážou na reprezentační spolupráci

Pastrňák, který právě s Krejčím rozzářil poslední, bronzové mistrovství světa ve Finsku, neskrývá fakt, že budoucí vývoj Bruins může hrát ohromnou roli v jeho úvahách o dalších krocích v NHL. Za rok smí odejít jako volný hráč. Ať závěrečný pokus se současným jádrem dopadne jakkoliv, mužstvo s největší pravděpodobností potká masivní přestavba. Vždyť jak sám elitní střelec přiznává, Krejčí s Bergeronem jsou nejlepšími centry organizace, spolu v kabině strávili předlouhých 15 sezon.

Postaví se základ příštího kádru s Pastrňákem, nebo již bez něj?

„Teď jdu do deváté sezony a ještě jsem skoro nic nevyhrál. Čas letí a mrzí to každý rok,“ smutní šestadvacetiletý forvard. „Na druhou stranu jsem zdravý a nemám starosti s přípravou na novou sezonu, což se mi poslední tři roky úplně nedařilo. Můžu zamakat.“

Dost možná se tak chystá vylepšená verze Pastrňák 2.0. Ještě předtím, než se pustí do těžké dřiny, čeká ho od 17 hodin páteční exhibice ve Žďáru nad Sázavou, kde se střetnou hvězdami nabité týmy Jakuba Voráčka a Martina Nečase.

Večer pak spolu patrně podpoří boj české dvacítky proti kanadskému obrovi v semifinále mistrovství světa. „Moc klukům držím palce, snad se dobře připraví. Všichni, co jsme dvacítkou prošli, víme, že to je v kariéře speciální moment. Vždycky juniory sleduji, navíc teď v létě je to super podívaná,“ uzavřel někdejší držitel Maurice Richard Trophy. 

Boston Bruins Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud