SESTŘIHY: Dostál opět čaroval! Přesto neuspěl. Češi v Detroitu udolali Tampu

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Ani jeden bod. Čeští hokejisté zažili v noci ze středy na čtvrtek statistické sucho. Výrazněji zářil pouze mladík v brance Anaheimu Lukáš Dostál, který chytil bezmála 40 střel, přesto padl 1:4. Detroit Red Wings s českými hokejisty Filipem Hronkem a Dominikem Kubalíkem vyhráli doma proti Tampě Bay poměrem 7:4. New Jersey uspělo na hřišti Floridy i bez Vítka Vaněčka. Petr Mrázek v brance Chicaga podlehl Nashvillu. Radek Faksa v dresu Dallasu nastoupil do duelu s Edmontonem. O body aktivně usiloval i český brankář Karel Vejmelka (Arizona), nakonec ale síle Vegas neodolal. SESTŘIHY utkání sledujte na iSport.cz.

Hokejistům Chicaga nestačilo 33 zákroků Petra Mrázka, podlehli doma Nashvillu 2:4 a prohráli v NHL poosmé v řadě. Lukáš Dostál pustil tři góly ze 41 střel při porážce Anaheimu 1:4 s Minnesotou. Karel Vejmelka inkasoval pětkrát z 34 střel ve Vegas, které zdolalo Arizonu 5:2.

Mrázek inkasoval v zápase jako první, v polovině úvodní třetiny jej překonal Nino Niederreiter střelou z mezikruží nad lapačku. Chicago překlopilo vedení na svou stranu ve 37. minutě během 37 sekund. Střelou od modré čáry se prosadil Connor Murphy a v dalším střídání udeřil MacKenzie Entwistle.

Nashville otočil zápas třemi góly od 40. do 47. minuty. Pět sekund před koncem druhé třetiny vyrovnal Matt Duchene, který zakončil povedenou souhru do odkryté branky. Na začátku poslední části vyjel Roman Josi z rohu kluziště před Mrázka a bekhendem přidal třetí gól. Zkušený obránce si v utkání připsal i přihrávku a vystřídal Davida Legwanda v čele historické klubové produktivity (147+420).

Výhru Nashvillu pojistil v přesilové hře Thomas Novak, který skóroval z levého kruhu. Mrázek chytal během dlouhé série proher třikrát. „Vyhrávali jsme v prvních dvou třetinách hodně soubojů za brankou i v okolí modrých čar. Ve třetí jsem tohle postrádal, proto jsme prohráli,“ uvedl trenér Chicaga Luke Richardson. Litoval i gólu na 2:2 těsně před pauzou. „Tohle se nemůže stávat, byli jsme v dobré pozici a stejně to skončilo gólem.“

Dostál odchytal první zápas v sezoně 12. prosince, následně ale zasáhl do všech utkání Anaheimu. Dvaadvacetiletý gólman nastoupil pětkrát od úvodní minuty a pokaždé měl úspěšnost zásahů nad 90 procent, byť jeho výkony vedly jen ke dvěma výhrám.

Proti Minnesotě držel čisté konto a vedení 1:0 až do 37. minuty, ve které pustil nenápadné nahození Connora Dewara od modré čáry. „Myslím si, že se to dalo těžko chytat. Nikdo to nemohl vidět,“ zastal se českého gólmana Mason McTavish, který z úniku otevřel skóre.

Na začátku třetí třetiny překonal Dostála ještě Matt Boldy z pravého kruhu střelou nad lapačku a v přesilové hře zvýšil tečí Joel Eriksson Ek. Šestou výhru Minnesoty v řadě zpečetil Ryan Hartman při risku Anaheimu bez brankáře.

Vejmelka překonal ve 24. minutě v přesilové hře Daniil Miromanov dělovkou od modré čáry. Vzápětí vyrovnal Juuso Välimäki a nerozhodný stav platil až do 49. minuty, kdy se prosadil v další početní převaze Vegas tečí Mark Stone. Za 54 sekund zvýšil z přečíslení tři na jednoho William Carrier. Arizona snížila trefou Christiana Fischera, ale do minuty udeřil v oslabení podruhé v zápase Stone. V závěru ještě uspěl tečí Michael Amadio.

„Po druhé třetině bylo skóre 1:1, ale kontrolovali jsme většinu hry a ve třetí jsme využili některé velké šance,“ řekl Stone, který se stal prvním hráčem v klubové historii s gólem v přesilové hře i oslabení v jednom zápase. Obě branky dal v poslední třetině. „Bylo by příjemné, kdybych se prosadil dříve. Takhle to bylo před třetí třetinou trochu stresující, protože jsem cítil, že už jsem mohl dát několik gólů. Ale nepochyboval jsem o sobě.“

Další dva čeští gólmani plnili roli náhradníka. Vítek Vaněček sledoval ze střídačky New Jersey výhru 4:2 na ledě Floridy. Devils, za které chytal po měsíci a půl Mackenzie Blackwood, rozhodli třemi góly v poslední třetině a zastavili sérii šesti proher. Pavel Francouz kryl záda Alexandaru Georgijevovi, jenž dovedl Colorado k výhře 2:1 v prodloužení nad Montrealem.

V sedmi zápasech středečního programu nebodoval žádný český hráč, Filip Hronek s Dominikem Kubalíkem se ale radovali z výhry Detroitu 7:4 nad Tampou Bay. Hlavními strůjci úspěchu byli Michael Rasmussen (2+2) a Dylan Larkin (2+1). Red Wings zlomili zápas na svou stranu ve třetí třetině, do níž týmy vstupovaly za stavu 3:3.

Domácí: 15:34. Määttä, 19:33. Rasmussen, 31:08. Larkin, 43:48. E. Söderblom, 49:46. Larkin, 57:27. Perron, 58:59. Rasmussen

Hosté: 01:29. Point, 18:38. Killorn, 33:15. Colton, 56:13. Kučerov

Domácí: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot, Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Perron, Larkin, Rasmussen – Raymond, Copp, Erne – Sundqvist, P. Suter, Kubalík – Berggren, Veleno, E. Söderblom.

Hosté: Elliott (Vasilevskij) – Perbix, Hedman, Bogosian, Sergačjov, Černák, Cole – Kučerov, Stamkos, Naměstnikov – Point, Cirelli, Hagel – Killorn, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.

M. Joannette, M. Dunning

Little Caesars Arena, Detroit

Domácí: 04:45. E. Staal, 36:12. Luostarinen

Hosté: 07:01. Bratt, 42:44. Bratt, 50:10. Šarangovič, 59:20. Tatar

Domácí: Bobrovskij (Knight) – Ekblad, Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Kiersted – M. Tkachuk, Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Cousins, E. Staal, Lomberg – Coli. White, Dalpe, Děnisenko.

Hosté: Blackwood (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, Graves, Bahl, B. Smith – Zetterlund, Hischier, Tatar – Bratt, J. Hughes, Haula – J. Boqvist, M. McLeod, Wood – Šarangovič, Mercer, Johnsson.

Rooney, Sutherland – Suchánek, MacPherson

FLA Live Arena, Sunrise

17 073 diváků

Domácí: 42:16. Lehkonen, 61:51. Rantanen

Hosté: 01:48. Richard

Domácí: Georgijev (Francouz) – Makar (A), D. Toews (A), E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Lehkonen, Compher, Rantanen (A) – Newhook, Rodrigues, Ničuškin – L. O'Connor, Meyers, Malgin – Kaut, MacDermid, MacDonald.

Hosté: Allen (Montembeault) – Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Caufield, Suzuki (C), Dach – Slafkovský, Drouin, Jos. Anderson (A) – Dadonov, Dvorak, Hoffman – Richard, Evans, Armia.

Luxmore, Brenk – Mills, Marquis

Ball Arena, Denver

18 091 diváků

Domácí: 36:03. Murphy, 36:40. Entwistle

Hosté: 09:23. Niederreiter, 39:55. Duchene, 41:27. Josi, 46:09. Novak

Domácí: Mrázek (Stalock) – S. Jones, McCabe, Murphy (A), Phillips, Mitchell, J. Johnson – P. Kane (A), Domi, T. Johnson – Raddysh, J. Toews (C), Kurashev – Lafferty, Dickinson, Athanasiou – Khaira, Entwistle, Katchouk.

Hosté: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Fabbro, Lauzon – Granlund (A), Novak, F. Forsberg – Jeannot, Glass, Niederreiter – Duchene, R. Johansen, Trenin – Sissons, Pärssinen, Co. Smith.

Blandina, McIsaac – Alphonso, O'Quinn.

United Center, Chicago

15 239. diváků

Domácí: 14:49. Hintz, 20:27. W. Johnston, 37:56. Seguin

Hosté: 15:55. Janmark, 22:36. Hyman, 28:18. Nugent-Hopkins, 51:46. Foegele, 56:17. McDavid, 56:49. Janmark

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Lundkvist, C. Miller, R. Suter, Hakanpää, Lindell (A) – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Kiviranta, Dellandrea, Seguin – Ja. Benn (C), W. Johnston, Marchment – Glendening, Faksa, Tufte.

Hosté: S. Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Kulak, Barrie, Niemeläinen, Bouchard – Draisaitl, McDavid, Hyman – Janmark, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Foegele, Holloway, Puljujärvi – Kostin, Shore, Ryan.

St. Laurent, Pochmara – Smith, Berg

American Airlines Center, Dallas

18 532 diváků

Domácí: 23:28. Miromanov, 48:57. Ma. Stone, 49:51. W. Carrier, 52:35. Ma. Stone, 57:20. Amadio

Hosté: 24:47. Välimäki, 51:43. Fischer

Domácí: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Miromanov, Hutton, Hague – Amadio, Stephenson, Ma. Stone (C) – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Röndbjerg, Leschyshyn, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Chychrun, Gostisbehere, Moser, J. Brown, Nemeth, Stecher, Välimäki – Keller (A), Boyd, Schmaltz – N. Ritchie, Hayton, Fischer (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – McBain, Kassian.

Rank, Chmielewski – McNamara, Murray

T-Mobile Arena, Las Vegas

17 711 diváků

Domácí: 25:48. McTavish

Hosté: 36:03. Dewar, 44:46. Boldy, 48:54. J. Eriksson Ek, 58:12. Hartman

Domácí: Dostál (O. Eriksson Ek) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Benoit, Shattenkirk, Beaulieu – Terry, Zegras, Henrique (A) – Silfverberg (A), R. Strome, Vatrano – Leason, McTavish, Comtois – Jays. Megna, Carrick, Kirkland.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba, Brodin, Addison, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Hartman – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Reaves, Dewar, Shaw.