SESTŘIHY: Pastrňák nedal nájezd, Zacha ukončil půst. Nečas zářil

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Caroliny porazili v NHL i díky gólu Martina Nečase doma Chicago 3:0 a devátou výhrou v řadě vyrovnali klubový rekord. Porážku hostů neodvrátil ani spolehlivý výkon Petra Mrázka, který chytil 46 střel. Pavel Zacha ukončil 17 utkání trvající gólový půst a jeho trefa z 57. minuty pomohla Bostonu k zisku bodu v Ottawě za prohru 2:3 po nájezdech. V rozstřelu se neprosadil David Pastrňák, který neprodloužil bodovou sérii na dvanáct zápasů.

Nečas byl s šesti pokusy nejpilnějším střelcem zápasu a ve čtvrté minutě otevřel skóre z bekhendové dorážky. V čase 8:53 překonal Mrázka spoluhráč Connor Murphy, od jehož brusle se puk odrazil do sítě. Gól byl připsán Jesperu Fastovi. Výhru Caroliny pojistil na začátku třetí třetiny Jordan Martinook z další dorážky. Antti Raanta zastavil 24 střel a zaznamenal první čisté konto v sezoně.

„Snažili jsme se hrát rychle a hodně v jejich pásmu. První třetina byla velmi dobrá. Ve druhé jsme si toho moc nevytvořili, ale ve třetí už to zase šlo,“ řekl Nečas, který vstřelil už 15. gól v ročníku a schází mu jen jedna trefa k vyrovnání osobního maxima ze sezony 2019/20.

Carolina vylepšuje klubový rekord i v počtu utkání, v nichž bodovala. Série čítá už 15 zápasů. „Držíme se stejného plánu a funguje to,“ vysvětlil Nečas úspěšné období, které Carolinu vyneslo na druhé místo v NHL za Boston. „Poslední zápasy jsme měli problémy s třetí třetinou, ale tentokrát jsme ji zvládli a vedení si pohlídali. Všichni hráli skvěle,“ doplnil.

Mrázek měl nejvíce práce v úvodní třetině, ve které na něj šlo 23 střel. „Hlavně díky Petrovi jsme prohrávali jen 0:2. Hra se od druhé části vyrovnala a je trochu frustrující, že jsme vepředu nic nedotáhli,“ litoval trenér Chicaga Luke Richardson.

Ottawa se ujala ve druhé třetině trefami Tima Stützleho a Alexe DeBrincata vedení 1:0 a 2:1, za Boston vyrovnal poprvé Jake DeBrusk. O další změnu skóre se postaral Zacha, který se trefil z levého kruhu mezi betony Cama Talbota a připsal si 200. bod v NHL (73+127). Český útočník skóroval poprvé od 13. listopadu a počtvrté v sezoně. V dlouhé sérii 17 utkání bez gólu posbíral 11 asistencí.

10. Elias Pettersson 39 63 102 80 16 14 257

„Spoluhráči mě povzbuzovali,“ těšilo Zachu. „Oceňovali, co dělám na ledě a že ostatním vytvářím gólové šance. Takový přístup je skvělý. A to, jak hrajeme jako tým, mě také posilovalo fyzicky i psychicky,“ uvedl.

Rozstřel rozhodl DeBrincat, zatímco Talbot nepustil žádný gól ze tří nájezdů a korunoval tím povedený výkon. Během 65 minut hry zastavil 49 střel. Vychytal i Pastrňáka, který vypálil šestkrát. Havířovský rodák na něj nevyzrál ani ve třetí sérii rozstřelu a v situaci, kdy musel dát gól, aby zápas pokračoval, minul branku.

Kromě Mrázka už žádný český brankář v jedenácti úterních zápasech do hry nezasáhl. Karel Vejmelka kryl záda Connoru Ingramovi, který přispěl 28 zákroky k výhře Arizony 6:3 nad Coloradem. V sestavě poražených scházel Pavel Francouz, který kvůli zranění v dolní části těla s týmem ani neodcestoval. Klub bližší informace o stavu českého gólmana zatím nepodal.

Roli náhradního brankáře plnil i David Rittich, ze střídačky Winnipegu sledoval prohru 1:4 s Minnesotou. Gólman Calgary Daniel Vladař pozoroval porážku 1:2 s Edmontonem. Bitvu o Albertu rozhodl ve 48. minutě svým 31. gólem v sezoně Connor McDavid, jenž bodoval pošestnácté v řadě. Hvězdou zápasu byl ale Stuart Skinner, jenž zlikvidoval 46 střel.

Čtyřmi body se blýskli Bo Horvat (2+2) a Ilja Michejev (1+3), kteří pomohli Vancouveru k výhře 6:2 nad San Jose. Za poražené nastoupil po dvouzápasovém trestu Tomáš Hertl a připsal si tři záporné body.

Domácí: 28:11. Stützle, 33:37. DeBrincat, . DeBrincat

Hosté: 30:33. DeBrusk, 56:27. Zacha

Domácí: Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Heatherington – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Lucchini, Gambrell, Kelly – Watson, Kastelic, Brassard.

Hosté: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Hall – Cr. Smith, Nosek, N. Foligno.

St. Laurent, Hebert

Canadian Tire Centre, Ottawa

Domácí: 03:36. Nečas, 08:53. Fast, 44:55. Martinook

Hosté:

Domácí: Raanta (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Nečas, Stastny, A. Svečnikov – Jarvis, S. Aho II, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Stepan, Kotkaniemi, Noesen.

Hosté: Mrázek (Stalock) – S. Jones, McCabe, Murphy (A), I. Phillips, C. Jones, J. Johnson – P. Kane (A), Domi, T. Johnson – Raddysh, J. Toews (C), Kurashev – Lafferty, Dickinson, Athanasiou – Entwistle, R. Johnson, Katchouk.

L'Ecuyer, O'Donnell – Brisebois, Hughes

PNC Arena, Raleigh

18 814 diváků

Domácí:

Hosté: 08:44. Johansson, 37:01. E. Gustafsson, 39:23. Eller, 56:58. Sheary

Domácí: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Harpur – Kravcov, Zibanejad, Panarin (A) – Vesey, Trocheck, Kreider (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Goodrow, Brodzinski.

Hosté: Kuemper (C. Lindgren) – Jensen, Orlov (A), T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, Irwin, Alexejev – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Milano – Aube-Kubel, Eller (A), Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.

Rehman, Markovic – Cherrey, MacPherson

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 01:03. Lee, 20:50. Barzal, 31:33. Bailey, 36:42. Barzal, 43:33. Lee

Hosté: 15:13. P. Joseph

Domácí: Sorokin (C. Schneider) – Pulock, Wotherspoon, Dobson, Romanov, Mayfield, S. Aho I – Bailey (A), Barzal, Wahlstrom – Lee (C), Nelson (A), Beauvillier – Parise, Pageau, Cizikas – M. Martin, Räty, Fasching.

Hosté: Jarry (DeSmith) – M. Pettersson, Letang (A), Dumoulin, Rutta, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rakell – Zucker, Malkin (A), Rust – McGinn, Carter, Kapanen – D. O'Connor, Blueger, Heinen.

Luxmore, Furlatt – Suchánek, Murray.

UBS Arena, New York

17 225 diváků

Domácí: 20:56. F. Forsberg, 28:15. Trenin

Hosté: 01:19. Ja. Benn, 22:15. Hintz, 59:07. Hintz

Domácí: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi, Ekholm, A. Carrier, Lauzon, Fabbro – F. Forsberg, Novak, Granlund – Niederreiter, Glass, Jeannot – Trenin, R. Johansen, Jankowski – Co. Smith, Pärssinen, Sissons.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Lundkvist, Lindell, Hakanpää, C. Miller, R. Suter – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Kiviranta, Dellandrea, Seguin – Ja. Benn, W. Johnston, Marchment – Glendening, Faksa, Olofsson.

Kea, Rooney – Barton, Shewchyk

Bridgestone Arena, Nashville

17 768 diváků

Domácí: 10:03. Dubois

Hosté: 05:29. Spurgeon, 06:33. Zuccarello, 28:55. F. Gaudreau, 57:55. Sa. Walker

Domácí: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Capobianco, Samberg – Scheifele (A), Dubois, Connor – Harkins, Lowry (A), Barron – Kuhlman, Stenlund, Jonsson Fjällby – Eyssimont, D. Gustafsson, Gagner.

Hosté: Gustavsson (M. Fleury) – Dumba (A), Brodin, Spurgeon (C), Goligoski, Merrill, Addison – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Hartman – Reaves, J. Eriksson Ek (A), Greenway – Dewar, Sa. Walker, Beckman.

Lee C. (Can) – Blandina B. (Usa)

Canada Life Centre, Winnipeg

15 325 diváků

Domácí: 07:34. Rosén, 27:39. O'Reilly, 29:30. Faulk, 45:13. Kyrou

Hosté: 03:08. Holl, 19:04. Tavares, 25:26. Kerfoot, 35:16. Järnkrok, 64:03. Nylander

Domácí: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Rosén, Faulk, Mikkola, Bortuzzo – Kyrou, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Acciari, B. Schenn, Barbašev – Leivo, L. Brown, Toropčenko.

Hosté: Samsonov (M. Murray I) – Giordano, Holl, Brodie, Timmins, Liljegren, Jo. Benn – Bunting, Matthews (A), Nylander – Järnkrok, Tavares (C), Marner (A) – Kerfoot, Kämpf, Engvall – Aston-Reese, Holmberg, Joe. Anderson.

MacCauley, Pochmara – Baker, Pancich

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Domácí: 03:55. Gostisbehere, 11:33. Crouse, 25:59. Schmaltz, 36:38. Moser, 43:43. Carcone, 59:04. Keller

Hosté: 04:32. Rodrigues, 31:23. Makar, 45:24. Rantanen

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Gostisbehere, Chychrun, Välimäki, Moser, Nemeth, Stecher, J. Brown – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Carcone – Fischer (A), Hayton, N. Ritchie – Kassian, McBain.

Hosté: Georgijev (Johansson) – Makar (A), D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Rantanen (A), Compher, Lehkonen – Malgin, Rodrigues, Newhook – L. O'Connor, Meyers, Cogliano (A) – MacDonald, Hudon, MacDermid.

Nicholson, South – Johnson, O´Quinn

Mullet Arena, Tempe

4 600 diváků

Domácí: 21:12. Backlund

Hosté: 24:58. Barrie, 47:28. McDavid

Domácí: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev, Zadorov, Mi. Stone – Dubé, E. Lindholm, Toffoli – Huberdeau, Kadri, Lucic – Mangiapane, Backlund, Coleman – Lewis, Ružička, B. Ritchie.

Hosté: S. Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Kulak, Barrie, Niemeläinen, Bouchard – Hyman, McDavid, Puljujärvi – Foegele, Draisaitl, Yamamoto – Holloway, R. McLeod, Ryan – Janmark, Nugent-Hopkins, Kostin.

Beach, Pollock – Gawryletz, Apperson

Scotiabank Saddledome, Calgary

19 289 diváků

Domácí: 04:26. Horvat, 16:03. E. Pettersson, 24:36. Michejev, 26:16. Q. Hughes, 52:11. Horvat, 57:32. Boeser

Hosté: 19:09. Meier, 54:33. Meier

Domácí: S. Martin (Delia) – T. Myers, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson (A), Bear, Stillman – Boeser, Horvat (C), Michejev – Lazar, J. Miller (A), Garland – Pederson, E. Pettersson, Kuzmenko – Studnicka, Aman, Joshua.

Hosté: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Jayc. Megna, Benning, Vlasic, Ferraro (A), Harrington – Barabanov, Couture (C), Meier – Labanc, Hertl, Bonino (A) – Nieto, Sturm, Gregor – J. Svečnikov, Lorentz, Lindblom.

Skilliter, Anderson – Murchison, Fournier

Rogers Arena, Vancouver

18 875 diváků

Domácí: 11:57. Vilardi, 33:22. Danault, 48:36. Iafallo, 59:33. Arvidsson

Hosté: 13:08. Amadio, 30:07. McNabb

Domácí: Copley (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Edler, Se. Walker – Fiala, Kopitar (C), Kempe – Iafallo, Danault (A), Arvidsson – Anderson-Dolan, Lizotte, Vilardi – Lemieux, Byfield, Kupari.

Hosté: L. Thompson (Hill) – Hague, Pietrangelo (A), McNabb, Miromanov, Martinez, Pachal – Amadio, Stephenson, Ma. Stone (C) – R. Smith (A), W. Karlsson, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar – Röndbjerg, Leschyshyn, Dorofejev.