Sestřihy NHL: Penguins porazili Ottawu, čtvrtá výhra Colorada v řadě

Autor: iSport.cz
0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Hokejisté Colorada zvítězili v NHL na ledě Vancouveru 4:1 i bez Pavla Francouze, který plnil roli náhradního brankáře. V sestavě Pittsburghu, který doma porazil Ottawu 4:1, chyběl potřetí v řadě Jan Rutta kvůli zranění v horní části těla. Do pátečního programu, který se skládal ze dvou zápasů, tak nezasáhl žádný český hráč.

Skóre otevřel ve Vancouveru ve 12. minutě hostující útočník Andrew Cogliano. Na něj navázali Valerij Ničuškin a Mikko Rantanen, oba využili v prostřední části přesilovou hru pět na tři. Alexandar Georgijev pustil jediný gól ve 33. minutě z hole Eliase Petterssona, ale ještě ve druhé třetině vrátil Coloradu tříbrankový náskok Brad Hunt. Obhájce Stanleyova poháru, který se pohybuje na hranici postup do play off, vyhrál počtvrté za sebou.

Pittsburgh vedl po úvodní třetině góly Rickarda Rakella a Jasona Zuckera. Oba skórovali ve 12. minutě během 43 sekund. Zbývající dvě branky domácích vstřelil Jake Guentzel, který si v zápase připsal i asistenci a byl vyhlášen první hvězdou. Spolehlivý výkon podal také brankář Tristan Jarry, který zastavil 44 střel a překonal jej pouze Brady Tkachuk ve 39. minutě za stavu 3:0.

Domácí: 11:14. Rakell, 11:57. Zucker, 37:12. Guentzel, 46:13. Guentzel

Hosté: 38:55. B. Tkachuk

Domácí: Jarry (DeSmith) – Dumoulin (A), Petry, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph, Friedman – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Carter, Blueger, D. O'Connor – Heinen, Gruden, McGinn.

Hosté: Talbot (A. Forsberg) – Bernard-Docker, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Norris, DeBrincat – M. Joseph, Pinto, Brassard – Watson, Kastelic, Kelly.

J. Samuels-Thomas, K. Sutherland – T. Hughes, D. Berg

PPG Paints Arena, Pittsburgh

18 237 diváků

Domácí: 32:32. E. Pettersson

Hosté: 11:32. Cogliano, 20:34. Ničuškin, 30:32. Rantanen, 39:27. B. Hunt

Domácí: Delia (S. Martin) – L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson (A), Dermott, Bear – Horvat (C), Garland, J. Miller (A) – Kuzmenko, E. Pettersson, Boeser – Studnicka, Dries, Michejev – Lazar, Joshua, Lockwood.

Hosté: Georgijev (Francouz) – E. Johnson, D. Toews (A), Girard, B. Hunt, MacDermid, Englund – MacKinnon (A), Rodrigues, Lehkonen – Ničuškin, Rantanen (A), Compher – Cogliano, L. O'Connor, Newhook – Meyers, Blidh, MacDonald.