SESTŘIHY NHL: Chytil a Kämpf asistovali u výher. Na souboj gólmanů nedošlo

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Filip Chytil přispěl v NHL jednou přihrávkou k výhře hokejistů New Yorku Rangers 6:3 nad Seattlem. Český útočník neprodloužil sérii pěti utkání v řadě s gólem, ale bodoval v jednáctém z posledních čtrnácti zápasů (11+5). Toronto i díky asistenci Davida Kämpa zvítězilo 3:0 v Columbusu.

Rangers vedli ve 22. minutě už 4:0. Úvodní gól vstřelil Vladimir Tarasenko ve svém prvním utkání po výměně ze St. Louis. Druhou trefu přidal Kaapo Kakko, který pro přihrávce Chytila zakončoval u levé tyčky do odkryté branky.

O čtvrtou výhru Rangers v řadě se zasloužilo šest různých střelců: vedení zvyšovali Vincent Trocheck a Jacob Trouba, na začátku třetí třetiny upravil Mikka Zibanejad na 5:1 a při risku bez gólmana uzavřel skóre Ryan Lindgren. Za Seattle se prosadili Oliver Bjorkstrand, Jared McCann a Branden Tanev.

Dvě branky Toronta vstřelil John Tavares, který otevřel skóre v čase 5:45. Druhý gól padl až ve 48. minutě po vydařené souhře, kterou završil trefou do prázdné branky Pierre Engvall. Uvolnil jej Morgan Rielly, jemuž přihrál na pravou stranu do jízdy Kämpf. O 49 sekund později Tavares pojistil výhru, na které se podílel třiceti zákroky Ilja Samsonov.

Na český brankářský souboj nedošlo v Chicagu, které zdolalo Arizonu 4:3 v prodloužení. Domácí Petr Mrázek i na druhé straně Karel Vejmelka plnil roli náhradních gólmanů. Blackhawks přestříleli soupeře 44:26 a zápas otočili z 0:2. Hlavním strůjcem obratu byl Andreas Athanasiou (1+2).

Rangers - Seattle

Domácí: 02:49. Tarasenko, 05:01. Kakko, 14:29. Trocheck, 21:03. Trouba, 43:19. Zibanejad, 57:51. R. Lindgren

Hosté: 22:07. Bjorkstrand, 45:59. McCann, 46:21. B. Tanev

Domácí: Šesťorkin (Halák) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba, Mikkola, B. Schneider – Panarin, Zibanejad, Tarasenko – Kreider, Trocheck, Kravcov – Lafreniere, Chytil, Kakko – Vesey, Goodrow, Gauthier.

Hosté: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Soucy, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Schwartz, Wennberg, Donato – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – B. Tanev, Geekie, Sprong.

Chmielewski, Joannette – Knorr, Gawryletz.

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Columbus - Toronto

Domácí:

Hosté: 05:45. Tavares, 47:49. Engvall, 48:38. Tavares

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – Peeke, Gavrikov, Gudbranson, Berni, A. Boqvist, Blankenburg – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau (A) – K. Johnson, Sillinger, Marčenko – Bemström, Roslovic, L. Foudy – Olivier, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: Samsonov (Woll) – Brodie, Rielly (A), Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Marner (A), Tavares (C), Bunting – Nylander, Kerfoot, Järnkrok – Joe. Anderson, Kämpf, Engvall – Steeves, Holmberg, Aston-Reese.

McCauley, St. Pierre – Deschamps, Nansen

Nationwide Arena, Columbus

18 860 diváků

Chicago - Arizona

Domácí: 13:53. S. Jones, 22:43. Athanasiou, 54:34. Blackwell, 63:37. C. Jones

Hosté: 01:28. Keller, 12:34. Schmaltz, 57:33. Bjugstad

Domácí: Stauber (Mrázek) – S. Jones (A), McCabe, Murphy (A), J. Johnson, Mitchell, C. Jones – P. Kane (A), Dickinson, T. Johnson – Raddysh, Domi, Kurashev – Blackwell, Lafferty, Athanasiou – R. Johnson, Entwistle, Katchouk.

Hosté: Ingram (Vejmelka) – Moser, Nemeth, J. Brown, Stecher, Välimäki, Chychrun – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), Boyd, N. Ritchie – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – Kassian, McBain, O'Brien.

Hebert, Lambert – Suchánek, Hughes

United Center, Chicago

19 007 diváků

Anaheim - Pittsburgh

Domácí: 15:26. Zegras, 53:34. McTavish, 55:58. Klingberg

Hosté: 09:03. P. Joseph, 17:38. Kapanen, 19:47. Carter, 34:55. P. Joseph, 50:04. Rust, 52:08. Guentzel

Domácí: Gibson (O. Eriksson Ek) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Colt. White, Shattenkirk, Benoit – R. Strome, Zegras, Henrique (A) – Vatrano, McTavish, Max Jones – Silfverberg (A), Lundeström, Comtois – Leason, Jays. Megna, Grant.

Hosté: DeSmith (Tokarski) – Dumoulin (A), Petry, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph, Friedman (A) – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.