SESTŘIHY: Kaneova show. Hattrick proti Torontu. Kämpf nahrával

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

NHL se mocně připomněl snajpr z Windy City. Útočník Patrick Kane řídil vítězství Chicaga 5:3 nad Torontem. Hattrickem a asistencí spláchl americký střelec Maple Leafs, za které jednou asistoval Čech David Kämpf, bývalý hráč Blackhawks. New Jersey porazilo Winnipeg 4:2. Arizona přehrávala Columbus 3:2 v prodloužení. Nedělní duel vyhrálo Colorado 6:5 v prodloužení proti Edmontonu. Ve večerních časech zdolala Minnesota Nashville 4:3 a Ottawa rozstřílela St. Louis 7:2.

Chicago do zápasu vstoupilo lépe a po polovině základní hrací doby zásluhou tří Kaneových branek vedlo 3:1. Stíhací jízdu Maple Leafs ve 38. minutě nastartoval Noel Acciari, který po Kämpfově dobré práci na brankovišti vstřelil svůj první gól v dresu s javorovým listem.

Toronto ve třetí části vyrovnalo, domácí ale dvěma góly v poslední desetiminutovce rozhodli o své výhře. Rozdílovou trefu obstaral v 52. minutě Cole Guttman, jenž v NHL zaznamenal premiérový kanadský bod. Brankář Petr Mrázek sledoval výhru Chicaga pouze ze střídačky.

Do zápasu nenastoupili ani Vítek Vaněček s Davidem Rittichem. Ve vzájemném střetnutí jejich týmů se radovali Ďáblové z New Jersey, kteří porazili Winnipeg 4:2. Devils vyhráli podruhé za sebou a v tabulce Východní konference i celé NHL si udrželi třetí místo.

Jen na střídačce zůstal po nepovedeném sobotním výkonu Karel Vejmelka. Arizona v jejíž brance strávil celý zápas Connor Ingram porazila Columbus 3:2 v prodloužení a protáhla svou bodovou sérii na devět zápasů.

St. Louis nezvládlo ani druhý zápas po odchodu hvězdného centra Ryana O'Reillyho. Blues v Ottawě prohráli vysoko 2:7 a z jedenáctého místa v Západní konferenci ztrácí na play off již deset bodů. Dvěma góly a jednou asistencí řídil výhru Senators Tim Stützle.

Domácí: 20:09. Duhaime, 21:37. Kaprizov, 41:23. Kaprizov, 59:39. Hartman

Hosté: 37:03. Novak, 55:04. Josi, 59:13. Niederreiter

Domácí: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Goligoski, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek (A), Beckman – Duhaime, F. Gaudreau, Greenway – Reaves, Dewar, Shaw.

Hosté: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, Lauzon, Ekholm (A), Fabbro, Gravel – Duchene, R. Johansen, Granlund (A) – Tomasino, Glass, Niederreiter – Jeannot, Sissons, Trenin – Pärssinen, Novak, Co. Smith.

Chris Lee, Michael Markovic. Čároví: Shandor Alphonso, Brandon Gawryletz

Xcel Energy Center, St. Paul

19255 diváků

Domácí: 15:57. Pinto, 21:51. DeBrincat, 27:23. Stützle, 30:07. B. Tkachuk, 32:35. Batherson, 47:51. Stützle, 58:16. Greig

Hosté: 49:16. Parayko, 51:06. T. Pitlick

Domácí: Sögaard (Mandolese) – Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, Hamonic, J. Larsson – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – M. Joseph, Greig, Brassard – Kelly, Gambrell, Watson.

Hosté: Greiss (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk (A), Krug, Rosén, Tucker – Kyrou, Thomas, Barbašev – Alexandrov, B. Schenn (A), Highmore – Blais, L. Brown, Neighbours – T. Pitlick, N. Walker, Toropčenko.

Rooney, Halkidis – Murray, Shewchyk

Canadian Tire Centre, Ottawa

18 871 diváků

Domácí: 28:34. MacKinnon, 32:48. Ničuškin, 40:26. MacKinnon, 49:30. L. O'Connor, 55:48. Lehkonen, 64:38. Rantanen

Hosté: 15:08. Foegele, 21:14. Foegele, 27:37. Draisaitl, 37:42. Barrie, 43:58. Janmark

Domácí: Georgijev (Annunen) – Girard, D. Toews, Byram, Englund, MacDermid, Manson – Lehkonen, MacKinnon, Ničuškin – Rodrigues, Compher, Rantanen – Nieto, Newhook, Malgin – Cogliano, Meyers, L. O'Connor.

Hosté: Campbell (S. Skinner) – Nurse, Ceci, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard – Foegele, McDavid, Puljujärvi – Hyman, Draisaitl, Yamamoto – Janmark, Nugent-Hopkins, Ryan – Shore, R. McLeod.

Brenk, Furlatt – Deschamps, Brisebois

Ball Arena, Denver

18 134 diváků

Domácí: 10:44. P. Kane, 27:57. P. Kane, 30:49. P. Kane, 51:42. Guttman, 58:44. Domi

Hosté: 12:52. Tavares, 37:46. Acciari, 47:38. Marner

Domácí: Stauber (Stalock) – McCabe, S. Jones (A), J. Johnson, Murphy (A), C. Jones, Mitchell – Kurashev, Domi, P. Kane (A) – T. Johnson, Guttman, Raddysh – Dickinson, Lafferty, Athanasiou – Katchouk, R. Johnson, Blackwell.

Hosté: Samsonov (Woll) – Rielly, Holl, Brodie, Timmins, Giordano, Liljegren – Bunting, Matthews (A), Nylander – Tavares (C), O'Reilly (A), Marner – Engvall, Kämpf, Järnkrok – Aston-Reese, Acciari, Kerfoot.

McIsaac, Samuels-Thomas – Gawryletz, Suchánek

United Center, Chicago

20 979 diváků

Domácí: 15:16. Mercer, 45:02. Zetterlund, 46:53. Wood, 59:04. Mercer

Hosté: 14:57. Perfetti, 17:09. Pionk

Domácí: Blackwood (Vaněček) – Hamilton, B. Smith, Marino, Graves, Severson, Siegenthaler – Mercer, Hischier (C), Tatar – Bratt, J. Hughes (A), Šarangovič – Zetterlund, Haula, Palát (A) – J. Boqvist, M. McLeod, Wood.

Hosté: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Mäenalanen, Dubois, Connor – Appleton, Scheifele (A), Perfetti – Wheeler, Lowry (A), Ehlers – Kuhlman, Stenlund, M. Barron.

Pochmara, MacDougall – Marquis, Fournier.

Prudential Center, Newark

16 514. diváků

Domácí: 14:14. Boyd, 16:28. Schmaltz, 62:00. Hayton

Hosté: 33:23. Jenner, 55:07. Laine

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Stecher, J. Brown, Nemeth, Moser, Gostisbehere, Välimäki, Söderström – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – N. Ritchie, Boyd, Fischer (A) – Keller (A), Hayton, Schmaltz – O'Brien, McBain.

Hosté: Merzlikins (Korpisalo) – Berni, Gudbranson, Blankenburg, Peeke, Bayreuther, A. Boqvist – Marčenko, Jenner (C), Laine – K. Johnson, Sillinger, Pederson – L. Foudy, Roslovic, Bemström – E. Robinson, Kuraly (A), Olivier.