Unikátní trejd v NHL: já za bráchu... Mohou si vyměnit adresy i auta

Brett Ritchie v dresu Calgary
Brett Ritchie hrál za Calgary, ale v rámci trejdu, v němž opačným směrem šel jeho bratr, míří do Arizony
Brett Ritchie v dresu Calgary
Brett Ritchie hrál za Calgary, ale v rámci trejdu, v němž opačným směrem šel jeho bratr, míří do Arizony
Brett Ritchie hrál za Calgary, ale v rámci trejdu, v němž opačným směrem šel jeho bratr, míří do Arizony
Nick Ritchie v dresu Arizony, nyní se stěhuje do Calgary
Nick Ritchie v dresu Arizony
11
Fotogalerie
NHL
Začít diskusi (0)

Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.

Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.

„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.

Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.

Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu. 

Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně. 

Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.

Zprávy ze dne 13. července 2022

Detroit
13. července 2022 · 21:53

Byť se v průběhu uplynulé sezony spekulovalo, že by David Perron mohl podepsat s Montrealem, kde má své letní sídlo, nakonec míří stejně jako Dominik Kubalík do Detroitu. S klubem se dohodnul na dvouleté spolupráci s výnosem 9,5 milionu dolarů. 

Detroit
13. července 2022 · 21:33

Detroit už vítá svůj nový přírůstek v podobě Dominika Kubalíka: 

Důležitý moment
Detroit
13. července 2022 · 21:16

Český útočník Dominik Kubalík má také nový klub. S Chicagem se nedohodl, a tak podepsal dvouletý kontrakt v Detroitu. Red Wings nabídli střelci, který zvládl v minulosti nasázet 30 gólů za sezonu, pět milionů dolarů. Sejde se tak s dalšími Čechy Jakubem Vránou a Filipem Hronkem.

Důležitý moment
Pittsburgh
13. července 2022 · 20:39

Čech Jan Rutta nakonec mění adresu! Od další sezony bude nastupovat v Pittsburghu, kde podepsal tříletý kontrakt na 8,25 milionu dolarů. Dosud nastupoval za Tampu Bay, která ale neměla dost prostředků pod platovým stropem, aby pracovitého obránce udržela. Rutta oblékne barvy třetího klubu v NHL, předtím působil v Chicagu

Pittsburgh
13. července 2022 · 19:26

Na přelomu října 2016 a března 2021 nechytal Dustin Tokarski jediný zápas v NHL. Pak ovšem dostal šanci od Buffala a vysloužil si pozornost. Jeho výkonů si všimnul Pittsburgh, který veteránovi nabídl roční jednocestnou smlouvu na 775 tisíc dolarů. 

Detroit
13. července 2022 · 19:05

Přelétavý obránce Ben Chiarot má v merku další klub. O jeho služby projevil zájem Detroit. Dohoda klapla a Chiarot si v následujících čtyřech letech zajistí průměrný přísun 4,75 milionu dolarů. Zároveň si určil seznam deseti týmů, do kterých ho Red Wings mohou případně vyměnit.

Detroit
13. července 2022 · 18:48

Blízko k uzavření smlouvy jsou Red Wings a obránce Olli Määttä, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s Pittsburghem. Za rok si přijde na 2,25 milionu dolarů.

Detroit
13. července 2022 · 15:14

Pro Detroit se rýsuje zajímavá posila do útoku. Podle hokejového insidera TSN Darrena Dregera posílí Red Wings Andrew Copp. Americký útočník, který byl v minulé sezoně vyměněn z Winnipegu do New York Rangers, by měl v novém působišti podepsat kontrakt na čtyři až šest let s platem zhruba pět milionů dolarů.

Důležitý moment
Pittsburgh
13. července 2022 · 06:58

V Pittsburghu je nakonec vše jinak. Informace z předchozích dní neplatí a Jevgenij Malkinnakonec trh s volnými hráči nevyzkouší. S Penguins jen několik hodin před startem free agency podepsal prodloužení kontraktu o 4 roky! V Pens by tak měl vydržet až do 39 let, ruský útočník bude mít průměrnou roční gáži 6,1 milionu dolarů. Původní zprávy hovořily o tom, že klub nechce splnit Malkinovi přání o čtyřleté smlouvě, a proto měl na trh vstoupit. Nakonec mu však bylo vyhověno a zdá se, že ruský útočník celou kariéru stráví v jediném klubu. Velkou zásluhu na rozhodnutí vedení měl mít údajně i dlouholetý parťák a hvězda klubu Sidney Crosby.

Zprávy ze dne 12. července 2022

Pittsburgh
12. července 2022 · 11:58

Penguins se dohodli na novém šestiletém kontraktu na 30 milionů dolarů se švédským útočníkem Rickardem Rakellem, který se mohl ocitnout v pozici nechráněného volného hráče. Rakell přišel do Pittsburghu 22. března z Anaheimu výměnou za českého hráče Dominika Simona, dalšího útočníka Zacha Astona-Reeseho a výběr ve druhém kole letošního draftu.

Pittsburgh
12. července 2022 · 08:37

Ruský útočník Jevgenij Malkin nepodepsal novou smlouvu s Pittsburghem, se kterým v NHL získal třikrát Stanleyův pohár. Pětatřicetiletý centr podle médií chce vyzkoušet trh s volnými hráči. Pětatřicetiletý Malkin strávil celou dosavadní kariéru v zámoří v Pittsburghu. Za Penguins od roku 2006 odehrál 981 zápasů s bilancí 444 branek a 702 přihrávek. V play off přidal 67 gólů a 113 asistencí ve 177 zápasech.

Zprávy ze dne 8. července 2022

Detroit
8. července 2022 · 17:02

Finský hokejový brankář Ville Husso se v NHL stěhuje ze St. Louis do Detroitu, který jej získal výměnou za právo výběru na 73. pozici ve 3. kole dnešního draftu v Montrealu. Sedmadvacetiletý odchovanec IFK Helsinky následně s Red Wings uzavřel tříletý kontrakt celkem na 14,25 milionu dolarů. Výrazně si tak polepšil oproti dosavadní dvouleté smlouvě na 1,5 milionu dolarů, po jejímž vypršení se mohl stát ve středu nechráněným volným hráčem.

Zprávy ze dne 7. července 2022

Důležitý moment
Pittsburgh
7. července 2022 · 18:54

Jako „Tučňák“ začal a dost pravděpodobně i jako „Tučňák“ skončí. Zkušený kanadský obránce Kris Letang, kterému v Pittsburghu po již uplynulé sezoně končil kontrakt, podepsal v 35 letech novou šestiletou smlouvu. Celkově by si měl majitel tří Stanley Cupů, jenž v NHL hrál pouze za Penguins, přijít na 36,6 milionu dolarů. Letangův podpis dost možná výrazně ovlivnil budoucnost další dlouholeté opory Pens - Jevgenije Malkina. Ruskému útočníkovi rovněž končí smlouva a v zámoří se mluví o tom, že nový kontrakt s Pittsburghem již neuzavře. Spekuluje se o zájmu Washingtonu či Floridy.

 

Zprávy ze dne 5. července 2022

Pittsburgh
5. července 2022 · 19:56

Vedení Pittsburghu si pojistilo brankáře. Novou dvouletou smlouvu podepsal americký gólman Casey DeSmith. Třicetiletý rodák z Rochesteru, který u Penguins především kryje záda jedničce Tristanu Jarrymu, si přijde ročně na 1,8 milionu dolarů. 

Zprávy ze dne 1. července 2022

Detroit
1. července 2022 · 06:53

Detroit má nového hlavního trenéra, klub přebírá Derek Lalonde. V NHL bude působit jako head coach poprvé. Poslední čtyři sezony přitom z pozice asistenta spolupracoval s Jonem Cooperem v Tampě, v této roli s ní slavil dva Stanley Cupy. V Detroitu po sedmi letech končí trenér Jeff Blashill.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů