McDavid třemi body zařídil výhru. Rangers si poradili s Columbusem

0
Olomouc - Sparta: Kuchtův gól hlavou byl odvolán kvůli ofsajdu
Hradec Králové - Slavia: Zadražil fantasticky vychytal Chytila

Hokejisté New Yorku Rangers porazili doma Columbus 4:1, jsou prvním týmem aktuálního ročníku NHL se čtyřiceti výhrami a vyhoupli se do čela soutěže. Ve druhém zápase středečního programu, do kterého nezasáhl žádný český hráč, zdolal Edmonton na svém ledě St. Louis 3:2 v prodloužení.

Skóre otevřel v New Yorku ve 28. minutě domácí útočník Artěmij Panarin střelou po vhazování v levém kruhu. Ještě v prostřední třetině zvýšil v přesilové hře Adam Fox. Špatnou rozehrávku gólmana Igora Šesťorkina potrestal Cole Sillinger a snížil. Rangers pojistili vítězství v poslední minutě dvěma trefami do prázdné branky. Skórovali Chris Kreider a Panarin, který si v utkání připsal tři body a byl vyhlášen první hvězdou.

Rangers dosáhli čtyřicáté výhry v teprve šedesátém utkání sezony, čímž vyrovnali 51 let starý klubový rekord. Deset vítězství vybojovali v únoru, ve kterém prohráli pouze minulý zápas v Columbusu.

St. Louis vedl v čase 4:49 brankami Roberta Thomase a Pavla Bučněviče 2:0. Na přelomu první a druhé třetiny ale vyrovnal Zach Hyman, který se posunul v tabulce střelců na druhé místě. Na kontě má čtyřicet branek. Zápas rozhodl v prodloužení individuální akci Connor McDavid, který asistoval v základní hrací době u obou branek Edmontonu.

Domácí: 27:17. Panarin, 34:19. Fox, 59:07. Kreider, 59:48. Panarin

Hosté: 43:24. Sillinger

Domácí: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Kakko, Zibanejad (A), Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Vesey, Brodzinski, Cuylle – Rempe, Goodrow, Edström.

Hosté: Merzļikins (Tarasov) – A. Boqvist, Werenski (A), Severson, Provorov, Gudbranson, Bean – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – A. Nylander, Sillinger, K. Johnson – Olivier, Kuraly (A), Danforth.

F. Charron, F. South – T. Knorr, B. Pancich

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 18:16. Hyman, 24:54. Hyman, 64:34. McDavid

Hosté: 02:19. Thomas, 04:49. Bučněvič

Domácí: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Janmark, Nugent-Hopkins (A), E. Kane – Perry, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Ryan, Holloway.

Hosté: Binnington (Hofer) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Tucker, Scandella – Kyrou, Thomas (A), Bučněvič – Neighbours, B. Schenn (C), Z. Bolduc – Toropčenko, Hayes, Saad – N. Walker, Sundqvist, Alexandrov.