Devils se zbavili Vaněčka, San Jose dává smysl. Zranění? MS je v ohrožení
Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.
New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.
Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.
Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).
Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.
A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.
Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.
V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.
Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 16. října 2025
Brankář Carter Hart se jako první z hokejistů osvobozených soudem v aféře s údajným sexuálním napadením vrací do NHL. Sedmadvacetiletý gólman podepsal smlouvu s Vegas. V Golden Knights působí i český útočník Tomáš Hertl.
Hart byl spolu s dalšími čtyřmi spoluhráči z někdejší kanadské juniorské reprezentace loni obviněn, že po oslavě titulu na mistrovství světa hráčů do 20 let na hokejovém pokoji v kanadském Londonu zneužili ženu.
Všichni hráči vinu popírali a soud nakonec označil důkazy proti nim za nedůvěryhodné a nespolehlivé. Vedení NHL poté umožnilo všem hokejistům návrat do ligy, ve které ale mohou nastoupit nejdříve 1. prosince.
Zprávy ze dne 8. října 2025
Z města hříchu očividně nemá důvod odcházet. Americký útočník Jack Eichel se s Las Vegas dohodl na nové osmileté smlouvě s ročním platem 13,5 milionu dolarů ročně. Ke Golden Knights se připojil před čtyřmi roky po výměně z Buffala. V roce 2023 pak klubu pomohl k zisku premiérového Stanley Cupu.
Útočník Kyle Connor se s předstihem upsal na dalších osm let Winnipegu. Podle médií podepsal smlouvu na 96 milionů dolarů (2,016 miliardy korun), což by byla rekordní částka v historii klubu. Vedení Jets podmínky nekomentovalo. Dohoda vstoupí v platnost od sezony 2026-27.
Zprávy ze dne 1. srpna 2025
Obránce Dylan Samberg podepsal novou tříletou smlouvu s Winnipegem na 17,25 milionu dolarů (téměř 370 milionů korun). Šestadvacetiletý Američan byl po minulé sezoně chráněným volným hráčem. Samberg si díky novému kontraktu výrazně finančně polepší. Zatímco předchozí dvouletý kontrakt mu zajistil celkem 2,8 milionu dolarů, nyní se může těšit v průměru na 5,75 milionu ročně.
Zprávy ze dne 25. července 2025
Jednadvacetiletý útočník Jackson Blake prodloužil v NHL smlouvu s Carolinou. Nový osmiletý kontrakt, který vstoupí v platnost na začátku sezony 2026/27, mu vynese 45 milionů dolarů (940 milionů korun).


























































