5. dubna 2024 • 07:50

Pastrňák nachytal brankáře, při výhře Bostonu zapsal i asistenci. Zacha 0+2

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

David Pastrňák přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře hokejistů Bostonu 4:1 na ledě Caroliny a byl zvolen první hvězdou zápasu. Jeho spoluhráč Pavel Zacha asistoval u dvou branek. Po téměř třech měsících nastoupil v soutěži David Jiříček, který s Columbusem podlehl doma New Yorku Islanders 2:4.

Boston vedl už v jedenácté minutě 3:0. Skóre otevřel Brad Marchand svým čtyřstým gólem v NHL a další dvě branky padly po akcích českých hráčů. Po Zachově přihrávce zvýšil Pastrňák, který si vybruslil z rohu kluziště a překvapivě poslal puk pod horní tyč. Gólmana tím zaskočil.

„Díval jsem se, jaké jsou možnosti. Jen jsem šel k brance a snažil se udělat rychlý pohyb do forhendu, abych posunul brankáře na vzdálenější stranu. A vyšlo to perfektně," pochvaloval si Pastrňák.

Při třetím gólu uvolnil havířovský rodák přihrávkou z pravého kruhu do levého Dantona Heinena, který pohotovou střelou zvýšil. Druhou asistenci si připsal Zacha, který bodoval v pátém utkání v řadě (2+6).

Útočník Caroliny Jake Guentzel ve 36. minutě snížil, ale domácí zápas víc nezdramatizovali. Neprosadil se ani Martin Nečas, který vyslal tři střely na branku. Výhru Bostonu zpečetil Hampus Lindholm při hře Hurricanes bez gólmana.

Rittich měl na dosah čtvrtou nulu z posledních dvanácti startů. O čisté konto jej připravil až v předposlední minutě Klim Kostin při hře San Jose bez gólmana. Domácí hráč sice netrefil puk ideálně, ale kotouč si našel cestu do branky po odrazu od tyčky a betonu Ritticha. Jihlavský rodák se vytáhl za stavu 2:0, když zneškodnil únik a bekhendové zakončení Filipa Zadiny.

Hokejisté Los Angeles vstřelili oba góly v úvodní třetině. Během osmnácti sekund se prosadili Adrian Kempe a Akil Thomas.

Jiříček nastupoval v NHL do začátku ledna pravidelně a nasbíral v 36 zápasech devět bodů (1+8), než jej Columbus poslal na farmu do Clevelandu. K návratu mu pomohl i nejistý stav Adama Boqvista. Dvacetiletý obránce strávil na ledě skoro třináct minut, jednou vystřelil a jednu střelu zblokoval. Blue Jackets v úvodní třetině dvakrát smazali jednogólové manko a o výhře Islanders rozhodl ve 44. minutě Noah Dobson.

Domácí: 35:12. Guentzel

Hosté: 02:12. Marchand, 07:42. Pastrňák, 10:46. Heinen, 57:49. H. Lindholm

Domácí: Andersen (Kočetkov) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, Orlov, Chatfield – Guentzel, S. Aho II (A), Jarvis – Martinook, Je. Kuzněcov, Nečas – Svečnikov, J. Staal (C), Teräväinen – Noesen, Drury, Fast.

Hosté: Swayman (Ullmark) – H. Lindholm, McAvoy (A), P. Wotherspoon, Carlo, Grzelcyk, Peeke – Marchand (C), Coyle, Geekie – Heinen, Zacha, Pastrňák (A) – DeBrusk, J. Boqvist, Frederic – J. van Riemsdyk, Beecher, Lauko.

Rooney, Syvret – Daisy, MacPherson

PNC Arena, Raleigh

18853 diváků

Domácí: 09:44. Voronkov, 17:22. Marčenko

Hosté: 07:51. Engvall, 13:48. Horvat, 43:20. Dobson, 59:22. Palmieri

Domácí: Tarasov (18. Greaves) – Werenski, Severson, Provorov, Gudbranson, Bean, Jiříček – Texier, Sillinger, Marčenko – Pyyhtiä, Voronkov, A. Nylander – Malatesta, Danforth, Olivier – Fix-Wolansky, J. Gaudreau, Meyer.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson, Engvall – Holmström, Pageau, Lee – Clutterbuck, MacLean, M. Martin.

Nationwide Arena, Columbus

16 213 diváků

Domácí: 02:37. Armia, 24:42. Armia, 48:40. Slafkovský, 51:51. Caufield

Hosté: 09:45. Paul, 16:26. Eyssimont, 27:58. Stamkos, 29:12. Paul, 33:18. Hagel, 37:45. Kučerov, 59:06. Stamkos

Domácí: Primeau (Montembeault) – Guhle, Matheson (A), Savard, Xhekaj, Harris, Struble – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson, J. Evans, Gallagher (A) – Armia, Newhook, Ylönen – Harvey-Pinard, White, Pezzetta.

Hosté: Tomkins (Vasilevskij) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, de Haan, Dumba, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Duclair – Hagel, Cirelli, Stamkos (C) – Chaffee, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Watson.

P. MacDougall, G. Hebert – R. Jackson, J. Deschamps

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Domácí:

Hosté: 01:02. Cousins, 01:37. Kulikov, 22:32. Lundell, 24:19. Bennett, 37:56. Reinhart, 43:53. M. Tkachuk

Domácí: Korpisalo (25. A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chychrun, Bernard-Docker, Kleven, Brännström – B. Tkachuk (C), Pinto, Batherson – M. Joseph, Stützle (A), Giroux (A) – Smejkal, Greig, Kubalík – Katchouk, Kastelic, Kelly.

Hosté: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekman-Larsson, Mikkola, Montour, Mahura, Kulikov – Tarasenko, Barkov (C), Reinhart – Cousins, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Rodrigues – Lorentz, Stenlund, Lomberg.

Lee, Beach – Kovachik, Pancich

Canadian Tire Centre, Ottawa

17 653 diváků

Domácí: 46:02. Ovečkin

Hosté: 01:49. Shea, 11:03. P. Joseph, 29:08. Bunting, 57:23. Eller

Domácí: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Sandin, Jensen, Alexejev, T. van Riemsdyk – Ovečkin (C), McMichael, Wilson (A) – Protas, D. Strome, Mirošničenko – Pacioretty, Lapierre, Milano – Malenstyn, Dowd, Sgarbossa.

Hosté: Nedeljkovic (Jarry) – P. Joseph, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, St. Ivany – R. Smith, Crosby (C), Rust – Bunting, Malkin (A), Rakell – D. O'Connor, Eller, Puustinen – Puljujärvi, Carter, Bemström.

Kelly Sutherland, Jean Hebert – Tyson Baker, Dan Kelly

Capital One Arena, Washington

18573 diváků

Domácí: 08:05. Lettieri, 30:10. Chisholm

Hosté: 04:34. Lehkonen, 12:28. Drouin, 20:43. Drouin, 46:32. MacKinnon, 58:32. Rantanen

Domácí: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Middleton, Chisholm, Brodin (C), Goligoski, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Johansson – F. Gaudreau, Chusnutdinov, Beckman – Lettieri, Lucchini, M. Shaw.

Hosté: Annunen (Georgijev) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Se. Walker, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Drouin – Lehkonen, Mittelstadt, Duhaime – Parise, Colton, Wood – Kiviranta, C. Wagner, Cogliano.

Schlenker, Nicholson – McNamara, Brisebois

Xcel Energy Center, St. Paul

18 803 diváků

Domácí: 00:31. Josi, 21:13. F. Forsberg, 39:01. Beauvillier, 44:09. McCarron, 58:16. F. Forsberg, 59:23. Jankowski

Hosté: 07:27. Saad, 46:21. Neighbours, 57:46. Kyrou

Domácí: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi, Lauzon, A. Carrier, L. Schenn, Stastney – F. Forsberg, O'Reilly, Nyquist – Zucker, Sissons, Beauvillier – Jankowski, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.

Hosté: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Tucker, Kessel – Saad, R. Thomas, Neighbours – Toropčenko, Bučněvič, Kyrou – Z. Bolduc, B. Schenn, Kapanen – Hayes, N. Walker, Blais.

Kozari, Luxmore – Tobias, Mills

Bridgestone Arena, Nashville

17 420 diváků

Domácí: 12:59. Vilardi, 14:56. Ehlers, 35:35. Toffoli, 48:44. Vilardi, 58:56. Vilardi

Hosté: 04:35. Weegar, 30:34. Miromanov

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Pionk, Morrissey (A), DeMelo, Dillon, C. Miller, Samberg – Vilardi, Scheifele (A), Ehlers – Perfetti, Monahan, Connor – Appleton, Lowry (C), Toffoli – Iafallo, Naměstnikov, M. Barron.

Hosté: Wolf (Markström) – Miromanov, Weegar (A), R. Andersson, Kylington, Pachal, Ochoťuk – Coleman, Backlund (C), Huberdeau – Kuzmenko, Kadri (A), Pospíšil – Coronato, Šarangovič, Dr. Hunt – Rooney, Greer, Duehr.

Garrett Rank, Frederick L'Ecuyer – Andrew Smith, Steve Barton

Canada Life Centre, Winnipeg

Domácí: 58:08. Kostin

Hosté: 10:55. Kempe, 11:13. A. Thomas

Domácí: Blackwood (D. Cooley) – Burroughs, Ferraro (A), Rutta, M. Vlasic, Addison, Thrun – Zetterlund, Granlund (A), Kostin – Bailey, Kunin (A), Eklund – Bordeleau, Studnicka, Zadina – Labanc, Sturm, Hoffman.

Hosté: Rittich (Talbot) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund, Moverare – Kempe (A), Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Dubois, Moore – Lewis, Lizotte, Fiala – A. Thomas, Laferriere.