Bývalý slávista zmydlil brankáře Popradu a chytat musel útočník! | iSport.cz
31. října 2012 • 10:54

Bývalý slávista zmydlil brankáře Popradu a chytat musel útočník!

Autor: jip
Robert Slipčenko (červený dres) se porval jako legendární Patrick Roy.
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | O pořádný rozruch se na Slovensku postaral český brankář Robert Slipčenko, bývalý gólman hokejové Slavie Praha. V úterním extraligovém zápase Banské Bystrice proti Popradu (3:4) zmydlil svého protějška Dušana Sidora, i když na konci spadl jako první, na body by jasně vyhrál. Oba dostali trest do konce zápasu a nejvyšší soutěž u sousedů má nový hit: gólmani, od nichž létají chrániče, to tam dlouho neměli!O tom, že Slipčenko není jenom dobrý brankář, ale umí se taky ohánět pěstmi, se přesvědčili diváci v Banské Bystrici 66 vteřin před koncem zápasu. Domácí tým prohrával s Popradem 2:4 a vypukla hromadná rvačka.

Slipčenko věděl, že za Poprad už chytá náhradník, protože první brankář Tommi Nikkilä se zranil, a tak Sidora začal vyzývat na souboj. S jasným záměrem: pojď, rozdáme si to, oba dostaneme trest a za vás nebude mít kdo chytat!

„Pořád se blížil mému brankovišti. Nechtěl jsem se bít, ale pak zahodil rukavice, takže jsem už nemohl utíkat. Byla to moje chyba, neměl jsem to dělat,“ líčil závěr zápasu Sidor.

O tom, že se neměl do bitky pouštět, se ostatně přesvědčil už na ledě. Za oslavného skandování diváků „Slipy Slipy“ ho Slipčenko zbušil jako boxovací pytel! Na okamžik si tak mohl připadat jako legendární Kanaďan Patrick Roy, slavný cholerik, který absolvoval v NHL řadu bitek.

Slipčenkovi navíc záměr vyšel, protože za Poprad musel jít chytat útočník Samuel Takáč a tomu Banská Bystrica jeden gól dala. Snížila tak na konečných 3:4.

Takáč potvrdil, že při vánočních zápasech s kamarády a nebo na ulici mezi dětmi občas roli brankáře zkoušel. S jedním obdrženým gólem byl spokojený. „Ucpal jsem to tam tělem, jsem velký,“ smál se. Vyloučený Sidor nicméně přiznal, že když Takáče sledoval v brankovišti, prožil si „strašné“ chvilky.

„Věděl jsem, že už nemají dalšího, takže jsem se rozhodl pro tuto variantu. Naznačoval jsem mu dlouho, aby do toho šel. Byla to férová bitka a klobouk dolů před ním, že přijal,“ konstatoval po zápase pro slovenská média Slipčenko. „Škoda jen toho, že jsme to nevyužili víc. Měli jsme tam šanci dát čtvrtý gól a vyrovnat,“ zalitoval.

VIDEO: Bitka brankářů, Slipčenko má červený dres

Celkově rozhodčí rozdal 193 trestných minut. Zápas byl nervózní od 22. minuty, kdy Slipčenko dostal pukem do hlavy, ale hra nebyla přerušena a Poprad dal gól. Chaos vyústil až v závěrečnou rvačku střídaček.

Rozhodčího domácí kritizovali, ale Slipčenko sklidil pochvalu i od trenéra. „Z taktického hlediska to od něho bylo vynikající. Zvážil to velmi dobře a pomohl vlastnímu mužstvu,“ bystrický kouč Vladimír Országh.

 
Články odjinud


Články odjinud