Červenka ve Švýcarsku řádí! Fribourgu pomohl k výhře hattrickem

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Roman Červenka vstřelil v 19. kole švýcarské hokejové ligy tři branky a jeho hattrick výrazně pomohl Fribourgu k vítězství 6:4 na ledě Zugu. Český reprezentační útočník se zkušenostmi z NHL a mistr světa z roku 2010 měl přitom v ročníku dosud na kontě jen dva góly, kvůli potížím s ramenem ale odehrál pouze osm zápasů.

Proti osmifinálovému soupeři brněnské Komety v Lize mistrů se Červenka poprvé prosadil ve 4. minutě, kdy otevřel skóre. V úvodu druhé třetiny zvýšil jednatřicetiletý český útočník už na 4:1, ale domácí pak dokázali během pouhých tří minut a 14 sekund vyrovnat. Vítězný gól padl z Červenkovy hole v 35. minutě, na poslední branku zápasu pak při power play Zugu přihrál Michal Birner.

Fribourg, který tři předchozí zápasy prohrál v nastavení, je v tabulce pátý. Zug na něj na šestém místě ztrácí čtyři body.