Kovář s Červenkou váleli ve Švýcarsku. Will při debutu za Rögle vychytal nulu

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Český hokejový reprezentant Jan Kovář se ve druhém kole švýcarské ligy zasloužil dvěma góly o vítězství Zugu nad Curychem 5:4 v prodloužení. Devětadvacetiletý útočník v závěru normální hrací doby skóroval dvakrát během 46 sekund a vyrovnal na 4:4. V prodloužení rozhodl o výhře Zugu už po 16 sekundách Švéd Oscar Lindberg.

Kovář po pěti vydařených sezonách v Magnitogorsku, kterému pomohl dvakrát k triumfu v KHL, loni marně zkoušel prorazit do NHL. Nakonec strávil uplynulou sezonu v Plzni. V létě se dohodl na angažmá s Zugem. Při páteční vítězné premiéře na ledě Ambri-Piotta vyšel naprázdno, ale v sobotu již ukázal své střelecké schopnosti.

Dva body si připsal také Roman Červenka , který přispěl gólem a přihrávkou k vítězství Rapperswilu nad Ambri-Piotta 3:0.

Úspěšný debut ve švédské lize má za sebou bývalý liberecký brankář Roman Will, který udržel čisté konto při vítězství Rögle 4:0 nad HV 71. Stačilo mu k tomu 15 zákroků.