Exsparťan smutní! Parádní sezona, pak totální krach. Favorit krutě narazil

2
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Färjestadu po vítězství v základní části švédské ligy překvapivě nevyhráli v play off ani jeden zápas. Ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání na ledě Rögle podlehli 1:2 v prodloužení, přestože do 58. minuty vedli.

V 65. minutě rozhodl americký útočník Henry Bowlby. Do semifinále s Rögle prošel i brankář Petr Kváča, který v play off kryje záda týmové jedničce Christofferu Rifalkovi. Český útočník Färjestadu David Tomášek, který byl nejlepším střelcem základní části a v minulosti působil ve Spartě a Pardubicích, dal ve vyřazovacích bojích jediný gól. Jinak nebodoval.

Teprve potřetí se ve švédské lize stalo, že nejlepší tým základní části ve čtvrtfinále ani jednou nevyhrál. V roce 1995 neuspěl v play off v jediném zápase Djurgaarden a roce 2011 hokejisté HV71.