Nakažená dvacítka: vyšel najevo drsný účet, svaz pochybení odmítá | iSport.cz
Miroslav Horák
10. srpna 2020 • 13:30

Nakažená dvacítka: vyšel najevo drsný účet, svaz pochybení odmítá

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
RENTGEN: Jaká je souhra stoperů Sparty? Návrat Hancka odskáče Lischka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nedávný brněnský test reprezentační dvacítky dopadl pozitivně. A to ve všech směrech. Výběroví čeští hokejisté ovládli všechna tři utkání proti sousedům ze Slovenska, pozitivní však byli i při testech na COVID-19. Až s velkým zpožděním vyšlo najevo, že z celé výpravy se nakazilo sedmnáct přítomných, v drtivé většině hráči. „Nic jsme nezanedbali,“ reagují na hokejovém svazu.Světový hokej se ocitl v úzkých, některé evropské ligové soutěže se posouvají do hloubky podzimu, jiné to asi nemine. Koronavirus řádí dál. Své o tom vědí i čeští junioři, značná část z nich si z červencového srazu v Brně odvezla nákazu a vstupenku do povinné karantény, což v daných podmínkách obnáší i značný tréninkový deficit a leckde i zavřený zimní stadion.

Původní oficiální zpráva o třech nakažených dávno neplatí, významně se rozrostla. Což svazové vedení přiznalo až na dotaz Sportu. „Ano,“ odpověděl mluvčí svazu Zdeněk Zikmund na otázku, zda cifra ohledně prokázaných onemocnění se dotkla prakticky kompletní sestavy.

S dovětkem, že svaz není povinen tyto informace zveřejňovat. Ten svými informačními kanály pustil ven pouze prvotní zvěst o trojici pozitivně testovaných, později pro idnes.cz Zikmund přiznal, že nakažených je přes deset.

Konečné numero vylezlo na světlo až nyní. „Jakmile jsme obdrželi zprávu o prvním pozitivním testu, informovali jsme kluby a hráče, členy realizačního týmu, stejně jako další subjekty, jejichž zaměstnanci s nimi mohli přijít do kontaktu. Další postup byl v kompetenci příslušných hygienických stanic. O výskytu nákazy jsme informovali i sdělovací prostředky, přičemž čísla se průběžně upřesňovala tak, jak přicházely další údaje,“ poznamenal Zikmund.

Češi bez testu...

V prostředí českého hokeje nešlo nezaslechnout neklid kolem zmíněného a nepříjemného číselného výstupu. Zdroje deníku Sport se navíc shodly, že těsně před prvním utkáním 20. července se měli hlásit někteří hráči s nevolností. „Tato informace není pravdivá,“ ohradil se svazový mluvčí.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud