MS žen do 18 let: Češky ve čtvrtfinále vedly, ale padly. Čeká je boj o 5. místo

Autor: ČTK, adl
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

České hokejistky prohrály ve čtvrtfinále mistrovství světa hráček do 18 let v americkém Madisonu se Švédskem 1:2. Svěřenkyně trenéra Dušana Andrašovského budou v noci na pondělí hrát o páté místo se Slovenskem, které podlehlo Kanadě 0:7. Švédky čekají v semifinále domácí Spojené státy americké a Kanada se utká s Finskem.

Český tým se ujal vedení v 5. minutě díky brance Terezy Plosové v přesilové hře, kdy na trestné lavici seděla Moa Gustafssonová. Švédky vyrovnaly 55 sekund před koncem první třetiny díky Nicole Hallové a rozhodly v čase 24:47 v přesilové hře pěti proti třem. Při trestech Terezy Maškové a Natálie Brichové skórovala Jenna Rauniová.

Mistrovství světa hokejistek do 18 let v Madisonu (USA):

Čtvrtfinále:

ČR - Švédsko 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Plosová - 20. Hallová, 25. Rauniová.

Kanada - Slovensko 7:0 (2:0, 2:0, 3:0).

O udržení - 1. zápas:

Švýcarsko - Německo 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.