Hadamczik chce i Frolíka z Chicaga. Věří, že útočník dorazí | iSport.cz
24. dubna 2012 • 13:50

Hadamczik chce i Frolíka z Chicaga. Věří, že útočník dorazí

Autor: jip
Vstoupit do diskuse
0
Michael Frolík by se mohl na nadcházejícím MS objevit.
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pondělní večerní a noční výsledky NHL a KHL reprezentačního kouče Aloise Hadamczika moc nepotěšily, v sestavování nominace na MS se moc neposunul. Až na jeden dílčí krok, z vyřazeného Chicaga má zájem o útočníka Michaela Frolíka. Dál čeká na konkrétní odpověď Martina Havláta a Zbyňka Michálka.Na kluby všech tří jmenovaných hráčů poslalo vedení českého týmu oficiální žádost o uvolnění pro světový šampionát. U Havláta se čeká na výsledek zdravotní prohlídky, u Michálka na dohodu s Hadamczikem.

Obránce čeká přírůstek do rodiny a zvažuje varianty a podmínky, za jakých by se aspoň části mistrovství zúčastnil.

S Frolíkem kouč od jeho vyřazení ještě nemluvil, ale věří, že o tuto posilu se bát nemusí. „Je to typ člověka, kdo bude chtít přijet. Vloni hrál na mistrovství světa výborně, bude mít zájem ukázat se znovu,“ věří kouč.

Zatím o moc víc neodkryl otázku nasazení hráčů do brněnského turnaje Euro Hockey Tour, který začíná ve čtvrtek.

Jisté je, že ze svých třiceti mužů, které na soustředění má, jich může napsat na soupisku jen sedmadvacet, a z nich pak bude tvořit sestavu pro jednotlivé zápasy.

Složení týmu pro čtvrteční duel se Švédy oznámí ve středu. Z jeho náznaků lze vypozorovat, že jistý má útok Hemský, Koukal, Svoboda, nasadí i brněnského beka Žižku a dva centry Plekance a Nedvěda.

Vzhledem k tomu, že finále KHL se bude hrát na sedm zápasů a rozhodne se až ve středu, nezasáhne do posledního turnaje Euro Hockey Tour nikdo z uvažované čtveřice Červenka, Kvapil, F. Novák a Škoula.

Pokud by se tedy Hadamczik s některým z těchto hráčů domluvil, měl už by nominaci pro šampionát jistou. „Jinak to ani nejde,“ potvrdil.

Novinky kolem reprezentace

- po dnešním příjezdu obránce Kindla je v kádru 30 hráčů, na soupisce pro  Euro Hockey Tour se jich dostane 27

- z boje o šampionát vypadl I. Rachůnek, kvůli problémům s kolenem je na tři týdny mimo hru

 - trenér Hadamczik poslal do klubů NHL žádost o uvolnění Z. Michálka (Pittsburgh), Havláta (San Jose) a M. Frolíka (Chicago)

- tým má ve středu v nákupním centru Vaňkovka od 16 hodin autogramiádu, zúčastní se Plekanec, Nedvěd, Blaťák, Tlustý, Jak. Svoboda a Žižka

 - na čtvrteční zápas zbývá v prodeji několik desítek vstupenek, na sobotu 600 a nedělní bitva s Ruskem už je vyprodána

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud