Dánové přehráli Švýcary v prodloužení, Češi musí porazit Rusko

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Čeští hokejisté musí k postupu do čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do 20 let v Kanadě v dnešním závěrečném utkání základní skupiny B vyhrát nad Ruskem (23:00 SEČ) a s velkou pravděpodobností i v základní hrací době, jinak je čeká pouze boj o záchranu. Rozhodla o tom výhra Dánska nad Švýcarskem 4:3 po nájezdech, po které se tým trenéra Miroslava Přerosta propadl na poslední místo s dvoubodovou ztrátou na Dány i Švýcary. Utkání Česko - Rusko můžete sledovat ONLINE na iSport.cz.

O osudu českého týmu tak bude rozhodovat dnešní závěrečný program skupiny. Do mírně lepší pozice by jej dostal případný zisk Švýcarska se zatím suverénním Švédskem, po němž by Čechy posunula do play off i výhra v nastavení. Vyrovnali by se totiž Dánsku, s kterým mají lepší vzájemný zápas po výhře 4:3 v prodloužení.

Pokud ale Švédové nepřipustí překvapení, musí Přerostův výběr uspět za tři body. Dvoubodový zisk by ho totiž při shodném čtyřbodovém zisku se Švýcary i Dány kvůli nejhorší bilanci v minitabulce vzájemných zápasů zařadil na poslední pozici. Zároveň ale mají Češi stále naději při vítězství nad Rusy v běžné hrací době i na druhé místo ve skupině.

Přitom Švýcaři měli s Dány zápas dobře rozehraný, protože je v 11. minutě dostal do vedení Kris Schmidli a za 66 vteřin zvýšil syn českých rodičů Kevin Fiala. Jenže ještě v úvodní části snížil Oliver Bjorkstrand a ve 33. minutě vyrovnal v přesilové hře Anders Krogsgaard. Hned za 24 vteřin sice vrátil Švýcarům vedení Timo Meier, ale v 36. minutě smazal ztrátu v další početní výhodě Mikkel Aagaard a v rozstřelu rozhodl o historicky první výhře dánských juniorů mezi elitou Bjorkstrand.

Skupina B:

Švýcarsko - Dánsko 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Schmidli (Hischier), 12. Fiala (Malgin, Meier), 33. Meier (Siegenthaler, Malgin) - 18. Bjorkstrand (Ehlers, Eller), 33. Krogsgaard (Hertzberg, Aagaard), 36. Aagaard (Olesen), rozhodující sam. nájezd Bjorkstrand. Rozhodčí: Patafie (USA), St. Jacques (Kan.) - Dehaen (Fr.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 13.263.

Slovensko - Německo 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Lantoši (Cehlárik, Černák), 14. Réway (Šoltés), 16. Sukeľ (Koyš, Rosandič), 45. Réway, 60. Réway - 19. Tiffels (Kahun), 46. Tiffels z trestného střílení. Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Öhlund (Švéd.) - Wüst (Švýc.), Malmqvist (Švéd.). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 5568.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.