Tlak na hvězdu z NHL? Pro tým udělám všechno, slibuje Pastrňák | iSport.cz
27. prosince 2015 • 19:19

Tlak na hvězdu z NHL? Pro tým udělám všechno, slibuje Pastrňák

Autor: iSport.cz, pab
TOP VIDEA
Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský
SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner
VŠECHNA VIDEA ZDE

V týmu má spoustu kamarádů, navíc většina z nich má společný zážitek ze stříbrného šampionátu osmnáctiletých. I proto David Pastrňák kývl trenérovi Petrovi, že by rád reprezentoval na mistrovství světa dvacítek ve Finsku. Nakonec účast mladé hvězdy Bostonu klapla, zaměstnavatel ho pustil, aby se rozehrál po zranění. Devatenáctiletý útočník se tak rázem stal jednou z největších hvězd turnaje, do kterého by měl vstoupit pondělním zápasem proti Slovensku.„Nějaký tlak tam je, ale ten je všude. Nijak se na to neupínám, klukům chci pomoct a pro tým udělám všechno,“ slíbil Pastrňák. „Je jedno, jestli dám sám za zápas gól, dva nebo vůbec nic. Hlavně, abychom byli úspěšní, na to se soustředím nejvíc,“ dodala česká kometa minulé sezony NHL.

Na šampionátu dvacetiletých bude hrát už potřetí. „Je to pro mě čest, jsem rád, že mám další příležitost. Vždycky je příjemné, když můžete obléct dres národního týmu,“ uvedl Pastrňák, který by měl hrát už v pondělí proti Slovensku.

Pastrňák na základce chyběl 360 hodin, ale počítat umí skvěle

Do zápasu půjde bez jediného tréninku s týmem, ale toho se nebojí. „Většinu kluků znám už z osmnáctky, v tom nebude žádný problém. Od šestnáctky jsme byli spolu, potkávali se nebo později hráli proti sobě. Bude to zajímavé, ale vím jistě, že do toho půjdeme s tím, že chceme vyhrát,“ měl jasno.

Hodně prý udělá i skvělá parta, kterou mladí hokejisté tvoří. „S osmnáctkami jsme získali stříbro, na to se nedá zapomenout. Byl to skvělý zážitek a doufám, že něco takového můžeme zopakovat. Na tu partu se moc těším, kolektiv je výborný, jsem zvědavý, jak to dopadne,“ hlásil nadšeně Pastrňák.

Ten se teprve nedávno zotavil ze zranění, odehrát zatím zvládl jen dva zápasy na farmě. „Nehrál jsem poměrně dlouho, navíc na šampionátu to je úplně jiný hokej. První třetinu si budu muset okoukat, co a jak. Přijel jsem pomoct klukům a na mně záleží, jakým způsobem se mi to povede,“ dodala hvězdná posila českého týmu. 

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud