Tomáš Vrábel
6. ledna 2016 • 12:39

Jágrův rekord z roku 1990 na MS U20 odolal. Finovi chyběl bod

Finský talent Jesse Puljujärvi atakoval na MS do 20 let rekord Jaromíra Jágra
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šestadvacetiletý rekord Jaromíra Jágra odolal. Na šampionátu juniorů v roce 1990 získal jako nezletilý 18 kanadských bodů, což je dodnes maximum. Rekord však mocně dotahoval finský blesk. Jesse Puljujärvi jich na uplynulém mistrovství získal 17!„Přichází skvělá éra finského hokeje,“ přiznává ředitel skautingu TSN Craig Button. Reprezentace Suomi domácí šampionát ovládla. A vyprodukovala i individuální hvězdičky.

Tou nejzářivější byl právě Puljujärvi, který se stal nejužitečnějším hráčem turnaje, ale na Jágrův rekord to nestačilo. Vyrovnal alespoň Erika Lindrose. „Individuální ceny jsou skvělým bonusem,“ říkal po vítězném finále.

Spolu s ním na sebe výrazně upozornil i Patrik Laine. „Byla radost se na ně dívat,“ řekl šéf hráčského rozvoje v Torontu Maple Leafs Mark Hunter.

Puljujärvi je i ve svých 17 letech urostlým křídlem. Měří 190 centimetrů a váží přes 90 kilogramů. K tomu všemu je navíc skvěle technicky vybavený. V létě ho čeká draft NHL a výkony na juniorském šampionátu ho vystřelily v žebříčku hodně vysoko. Ty předběžné ho řadí na třetí až čtvrté místo.

Zaujmout však mohl i české fanoušky na začátku listopadu, kdy s Oulu vyřadil v osmifinále Ligy mistrů Spartu. Jako člen elitního útoku!

Budou se otřásat i jiné Jágrovy rekordy?

Jesse Puljujärvi

Věk: 17 let
Pozice: Pravý útočník
Klub: Kärpät Oulu
Bilance na MS U20: 12 zápasů, 17 bodů (5+12)
Bilance v nejvyšší finské soutěži:  52 zápasů, 23 bodů (9+14)

Témata:  sport, hokej, finsko, jágr, ms 20
 Klasická verze
Mobilní verze