Talent z dvacítek se v Kometě učí od hvězd. Má na NHL, říká Plekanec | iSport.cz
26. prosince 2018 • 04:40

Talent z dvacítek se v Kometě učí od hvězd. Má na NHL, říká Plekanec

Autor: zuc
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako čtyřletý capart chodil Karel Plášek při výluce v sezoně 2004-05 na led s Patrikem Eliášem či Martinem Havlátem. Osobnosti českého hokeje byly pro tehdy začínajícího klučinu pouze tátovi spoluhráči ze Znojma. „Tehdy jsem to moc nevnímal, teď bych za to byl vděčnější,“ přiznává.Litovat však nemusí. Sám se vypracoval do extraligy a na začátku prosince nastoupil v Kometě v útoku s Tomášem Plekancem a Martinem Eratem. „Karel ať si hraje svoji hru, my se přizpůsobíme,“ prohlásil před duelem se Spartou s úsměvem Erat.

Jeho přání mu osmnáctiletý útočník splnil. Bez ostychu vlétl do zápasu a už ve třetím střídání po asistenci dvou slavných spoluhráčů otevřel skóre. „Jeden z nejlepších momentů v kariéře,“ prohlásil Plášek.

Dlouholetí extraligoví diváci vám okamžitě řeknou, že je kopií svého otce, který odehrál v nejvyšší soutěži 706 zápasů: vlasy vyčuhující zpod helmy, výborné bruslení, drobná postava a šikovné ruce. To vše mu vyneslo v juniorském věku stabilní místo v sestavě extraligového mistra.

„On je výborný hokejista. Viděl jsem ho až tady poprvé a musím uznat, že je fakt výborný. Má veškeré předpoklady pro to, aby uspěl v NHL. Pokud na sobě bude pracovat, má před sebou skvělou budoucnost,“ prohlásil Plekanec.

SESTŘIH: Brno - Plzeň 3:2. Západočechům skončila série tří vítězství


Ačkoliv Plášek přiznává, že před zápasy trpí nervozitou, při prvním setkání s posilou Komety ji nechal za dveřmi kabiny. „Přišel jsem za Plekym a hned si s ním potykal,“ vyprávěl.

Největší zážitek si však odnesl z ledu, vedle vstřeleného góly se blýskl několika dalšími povedenými akcemi. „Oni jsou výborní, přizpůsobí se. Umí výborně nahrát, vidí všechno, mají oči snad i vzadu. Mám se od nich hodně co učit,“ prohlásil skromně.

S hvězdnou dvojicí, která byla u posledního českého triumfu na juniorském šampionátu, nastoupil před reprezentační přestávkou ke dvěma duelům, následně se hlásil na srazu reprezentační dvacítky. Pláškovo jméno se objevilo v širší nominaci trenéra Varadi, mrštný forvard by se tak měl na přelomu roku představit na šampionátu ve Vancouveru.

Tam by na něj mohla být upřena velká pozornost skautů, letos v červnu se na něj totiž při draftu NHL nedostalo. Jedním z důvodů mohla být i angličtina, která v Pláškově případě není optimální. „Není to nejlepší, ale chodím na doučování, snažím se to zlepšit,“ přiznal před odletem do Kanady.

Kometa - Sparta: Stylový otvírák! Plekanec a Erat přihráli Pláškovi na úvodní gól zápasu, 1:0

Kometa Brno - Zlín: To bylo těsné, Plášek puk za Sedláčka nedostal

Brno - Plzeň: Špaček musel z lavičky pryč, rozhodčí ho vykázal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Kometa Brno - Zlín: To bylo těsné, Plášek puk za Sedláčka nedostal

SESTŘIH: Chomutov - Kometa Brno 6:4. Piráti se odlepili ode dna

Kometa Brno - Třinec: Hrdina Plášek! 18 sekund před koncem rozhodl utkání, 2:1

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud