Historická blamáž? Dvacítka musí obrat giganty, jinak hraje o záchranu | iSport.cz
28. prosince 2019 • 22:53

Historická blamáž? Dvacítka musí obrat giganty, jinak hraje o záchranu

Autor: ok
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měli to ve svých rukách. Pokud by čeští junioři v sobotu porazili Němce, měli by na kontě šest bodů a vstupenku do čtvrtfinále v kapse. Jenže prohra vše pořádně zkomplikovala. Vidle do možných dalších shod výsledků a možného uhrání postupu skrz minitabulku hodili Rusové, kteří nečekaně rozdrtili Kanadu. Jaké jsou tedy aktuálně reálné šance českých lvíčat?Kudy vedou cesty do čtvrtfinále? Situace je mimořádně zamotaná, protože všech pět týmů má po dvou zápasech tři body. Vyloučíme-li možnost, že by USA nebo Kanada hrály o udržení, zbývají dva scénáře, jak postoupit:

1) spoléhat se na porážky Ruska s Německem i USA za nula bodů, nebo

2) proti Kanadě a USA uhrát víc bodů než Němci proti Rusku a Kanadě.

Pokud by Rusové uhráli minimálně bod s Německem, budou Češi muset v utkáních s USA a Kanadou aspoň jednou bodovat, jinak na jejich úkor postoupí i Němci. Jen velmi teoretická naděje pak je: čisté porážky Ruska s Německem i USA, potom by Češi postoupili díky lepšímu vzájemnému zápasu a Rusové by hráli o udržení.

Zjednodušeně řečeno se má tedy situace tak, že pokud čeští mladíci nepřekvapí hokejový svět bodovým ziskem proti zámořským gigantům, ve čtvrtek je bude čekat poprvé v historii této kategorie boj o záchranu (pravděpodobně s Kazachstánem). Po skvělém vstupu do turnaje tvrdé vystřízlivění.

Varaďa po smolné prohře s Němci: Urgovali jsme hráče, aby nefaulovali

Góly

Domácí: 16:41. Haš, 49:17. Jeník, 52:30. Zábranský

Hosté: 01:41. Reichel, 07:31. Peterka, 33:22. Bokk, 47:33. Bokk

Sestavy

Domácí: Dostál (Pařík) – Klikorka, Zábranský, Kučeřík, Kubíček, Haš, Dajčar – Pekař, Teplý, Jeník – Plášek ml., Pytlík, Šír – Čajka, Raška, Myšák – Pavel, Šik, Blümel.

Hosté: Hane (Ancicka) – Seider, Mik, Wirt, Hüttl, Mass, Dersch, Heinzinger – Stützle, Schütz, Peterka – Jentzsch, Reichel, Bokk – Schinko, Kinder, Lobach – Fleischer, Brune, Valenti – Nijenhuis.

Rozhodčí

Campbell (CAN), Heikkinen (FIN) – Huseby (CAN), Lundgren (SWE)

Stadion

Ostravar Aréna, Ostrava

Návštěva

8693 diváků

Skupina B

Z V VP PP P Skóre B
1. Kanada 4 3 0 0 1 17:13 9
2. USA 4 2 1 0 1 17:13 8
3. Rusko 4 2 0 0 2 16:8 6
4. Česko 4 1 0 1 2 12:18 4
5. Německo 4 1 0 0 3 9:19 3

 

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud