Zdeněk Janda
Premium
22. ledna 2023 • 04:45

Jiříček o MS i kariéře: Chtěli jsme zlato. Za dobrý den mi v Plzni vynadali

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Celý Pittsburgh žil Jágrem. Co legendu baví kromě hokeje? Sleduje moudra na Instagramu
Petržela: Slavii chybí fotbalovost, Sparta mě baví víc. Ale raději bez Panáka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dlouho se to s ním potáhne: To je ten, co parádní pumelicí srovnal semifinále se Švédy! Hokejový obránce David Jiříček, megatalent už od dětství, potvrzuje očekávání. Na přelomu roku získal stříbro s dvacítkou, junioři dostali hokejovou zemi do varu. „Pořád bolí, že z toho nebylo zlato,“ říká bek, jenž už nakoukl do NHL. Loni v květnu vybojoval s áčkem i bronz v Tampere.Když mluví o legendách z minulosti, nezapomene dodat oslovení pan. Mísí v sobě pokoru se zdravým sebevědomím. Je prototypem moderního ofenzivního beka. Může z něj vyrůst nový Židlický. „Zůstávám při zemi, ale pochopitelně bych to chtěl dotáhnout co nejdál,“ vykládá 19letý talent, jenž začínal v útoku.

Vypiplali ho v Klatovech, na velký hokej ho nachystali v Plzni. V šestnácti naskočil do extraligy. Draftoval ho zámořský Columbus, za který už si zahrál dva zápasy. Jinak válí na farmě, za přístup ho chválí i útočník Jakub Voráček. „Věřím, že je to jenom takový mezistupeň,“ hlásí obránce.

Pořád máte v paměti vyrovnávací trefu proti Švédům chvíli před koncem semifinále?
„Určitě to byl zatím životní gól, ale zas až tolik na to nevzpomínám. Spíš mě mrzí, že jsme to nakonec nedotáhli ke zlatu… A jestli na něco vzpomínám, tak hlavně na úžasnou partu nebo na to, že to byl můj poslední mládežnický turnaj. Je fajn, že jsme ho hezky zakončili. I když jsme pochopitelně chtěli zlato, když už jsme se dostali tak daleko. Ale jasně, ten gól mě potěšil.“

Sport Magazín s rozhovorem Davida Jiříčka najdete ZDE>>>

Máte ho stále před očima?
„Bylo to hezký. Už před dřívějším juniorským šampionátem jsem v jednom rozhovoru říkal, že můj největší zážitek byl gól Karla Rachůnka ze zlatého seniorského mistrovství v roce 2010. A dá se říct, že jsem vlastně dal podobný. Což mě moc potěšilo.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud