FOTO: Titul je DOMA! Švédové nasadili zlaté helmy, oslavy začaly | iSport.cz
Zdeněk Janda
19. května 2013 • 22:52

FOTO: Titul je DOMA! Švédové nasadili zlaté helmy, oslavy začaly

TOP VIDEA
Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský
SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE STOCKHOLMU | Prokletí prolomeno. Pořadatelská země slaví zlato. Po 27 letech! Švédové ve finále světového šampionátu zdolali Švýcarsko 5:1 a poprvé od roku 1986 se mohou s trofejí pro mistry pomazlit domácí. Ale ani poražení se nemají za co stydět. Právě Švýcaři byli největší kometou mistrovství. A i oni jsou takoví malí vítězové...Hokejky letí vzduchem. Halda hráčů. Vítězný ryk. To, co si před třemi lety v roce 2010 užívali i čeští hokejisté, si teď mohou vychutnávat Švédové. Slaví po sedmi letech, předtím vyhráli v Rize (2006), kdy ve finále zdolali český tým.

Tentokrát vyzráli na houževnaté Švýcary, kteří poprvé prohráli na mistrovství až ve finále. Tedy v zápase číslo 10. I tak je úctyhodné, co tenhle tým na šampionátu předvedl. Vždyť loni bral až potupné jedenácté místo. 

VIDEO: Podívejte se na předávání mistrovského poháru


„Celá země na tenhle tým může být hrdá,“ říkal už po semifinále s Amerikou kouč Sean Simpson. A to platí i po finále, v němž jeho tým na domácí ale už nestačil. Švédy táhnula především osvědčená bratrská dvojka Henrik a Daniel Sedinové. Právě Henrik chvíli v závěru dal gól přes celé hřiště na 5:1 a v tu chvíli už bylo jasné, že Švédům ten triumf nikdo neukradne.

Švédové se zlatem počítali, nechali si vyrobit speciální helmy
Švédové se zlatem počítali, nechali si vyrobit speciální helmy

Takže konečné medailové pořadí zní: 1. Švédsko. 2. Švýcarsko. 3. Amerika. Takže poprvé od roku 1962 se stalo, že by se úplně proměnilo pořadí na prvních třech místech. Loni byli první Rusové, druzí Slováci a třetí Češi.

Českou stopu ve finále představoval hlavní rozhodčí Antonín Jeřábek, který odpískal druhé finále za sebou. A už tradičně stejně jako další sudí byl po utkání odměněn pamětní plaketou.

Švédové vyhráli zaslouženě. A už těsně před závěrečnou sirénou si všichni hráči nasadili na hlavy zlaté helmy. Po právu. Právě oni jsou teď všichni zlatí. Nenechali se zdeptat ani tím, že se Švýcaři dostali do vedení 1:0.

Domácí jsou za hrdiny. Bude to tady dlouhá noc...

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud