Martin Tomaides
26. května 2014 • 22:25

Hertl nebude Jágra přemlouvat: Ale rád bych si s ním ještě zahrál, řekl

Reklama
TOP VIDEA
Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Krátce po poledni se dnes do Česka vrátili reprezentační hokejisté, kteří hájili české barvy na mistrovství světa v Minsku. Mezi nimi samozřejmě nechyběl ani mladík Tomáš Hertl, který se při rozhovorech vytrvale culil. Rozesmíval ho totiž kumpán Michal Vondrka. Přesto bylo na českém mladíkovi vidět zklamání z konečného výsledku. "Pořád to zklamání cítíme, protože to čtvrté místo a bramborová medaile je to nejhorší, co může být," vykládal.Jaké jsou pocity den po bronzové porážce?
"Už je to o něco lepší. Ale určitě to není nic hezkého z týmového pohledu, ani z mého osobního. Když si vezmu, jak jsme vypadli se San Jose z play off, přestože jsme vedli 3:0 na zápasy..."

Promýšlel jste ještě po cestě zpátky, proč se závěrečné dva duely na turnaji tak nevydařily?
"Spíš jsem to prospal a snažil jsem se zapomenout. Nemá cenu se v tom dál nějak babrat."

Jaktože se nepovedlo v posledních dvou utkáních vstřelil ani gól?
"Těžko říct. Ale je to škoda, protože Saša Salák se v bráně mohl pomalu přetrhnout a chytal výborně. Ale když se nedá gól tak nemůžeme vyhrát. Za šest třetin nedat gól to je hrozný."

Hertl: Jágra nikdo nikdy nenahradí
480p 360p 360p 240p

Chyběla mužstvu jiskra?
"Od té doby, co jsme přejeli do druhé haly, tak nám to nešlo. Od semifinále s Finskem to bylo strašně těžké."

Jak se pak cítí útočníci, když vyjdou dvě utkání střelecky naprázdno?
"Ode mě ty dva poslední zápasy vůbec nebyly dobré. Nevím proč, zkrátka se vůbec nedařilo a měl jsem zahrát mnohem líp."

Jak na kabinu působí konec Jaromíra Jágra?
"U něj člověk nikdy neví. Ale je to neskutečné, že ve dvaačtyřiceti ještě takhle hraje a já jsem hrozně rád, že jsem si s ním ještě stihl zahrát."

Myslíte si tedy, že by v Praze ještě mohl hrát?
"Těžko říct, je pravda, že on je hodně zásadový. Ale pořád je to Praha, takže asi uvidí jakou bude mít sezonu, ale těžko tipovat, je to až za rok."

Budete ho přemlouvat?
"To asi ne, to je na něm. Já do toho nebudu mluvit, na to nemám ani právo, ale kdybych si s ním ještě mohl zahrát, byl bych rád. Uvidíme."

Co bude na mužstvu jiné, když tam Jágr nebude?
"On je hráč, před kterým se hlavně my mladí chceme ukázat. Je to někdo, všichni na něj koukáme jako na legendu. A ta síla na puku kterou má, takový už nikdo nebude a co dokázal za ty roky, to je prostě neskutečné."

Kdo by ho mohl nahradit?
"Jeho nahradit asi nedokáže nikdo, takový hráč už nebude."

Jaké jsou teď vaše nejbližší plány?
"Teď se chystám být chvíli doma a pak se těším někam zrelaxovat na dovolenou. Možná do Dubaje."

Zklamaní čeští hokejisté v čele s kapitánem Rolinkem.
Zklamaní čeští hokejisté v čele s kapitánem Rolinkem.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze