Začít diskusi (0)

Z ochozů pečlivě sledují všechny tréninky a zápasy, bloky si plní poznámkami a poznatky. Případní soupeři českých hokejistů (nejen) pro čtvrtfinále mistrovství světa jsou v Ostravě pod drobnohledem trenérů a bývalých hráčů. Co řeknou Vladimíru Růžičkovi o týmu USA, Ruska a Finska? S jedním z těchto soupeřů si to Češi ve čtvrtek rozdají o semifinále.

RUSKO

Malkin s Mozjakinem oslavují gól do dánské sítěMalkin s Mozjakinem oslavují gól do dánské sítě • EPA

Pavel Marek, generální manažer Třince

PLUSY

„Všechny útočné formace mají strašně nebezpečné. V tom je jejich největší síla. Ve všech řadách mají hráče, kteří jsou schopni skórovat. O konkurenci v útoku svědčí i to, že trenér Znarok v jednu chvíli posadil i Kovalčuka. Umí se dostat bleskově z rohů, jsou kombinačně šikovní, vypracují si hromadu šancí.“

MINUSY

„Oni nějaké mají? (usmívá se) Samozřejmě se je snažíme vypozorovat, ale to budeme řešit až s trenérem Růžičkou. Nerad bych dopředu nějakým způsobem na případné slabiny, či skuliny upozorňoval. To si necháme pro sebe. A že nebyli ve všech zápasech dominantní? Hrají zkušeně, také si šetří síly. Turnaj se bude lámat v play off, ne v základní části.“

NA KOHO SI DÁT POZOR

Arťom Panarin slaví svůj rozhodující gól v prodloužení v zápase proti SlovenskuArťom Panarin slaví svůj rozhodující gól v prodloužení v zápase proti Slovensku • EPA„Osobně se mi nejvíc líbí mladý útočník Arťom Panarin (23 let). Takhle šikovného a komplexního praváka by chtěl mít v týmu každý. Navíc je znát, že jsou s Dadonovem a Šipačovem milimetrově sehraní z klubu, v Petrohradu spolu hráli celou sezonu. A jak! Jména jako Kovalčuk nebo Malkin snad nemusím ani zmiňovat.“

SESTAVA: Bobrovskij – Bělov, Jakovlev, Antipin, Kulikov, Medveděv, Čudinov, Mironov – Dadonov, Šipačov, Panarin – Mozjakin, Malkin, Kuljomin – Anisimov, Kovalčuk, Tarasenko – Širokov, Plotnikov, Tichonov. Trenér: Znarok.

BODOVÁNÍ: Jevgenij Dadonov 10 (4+6), Arťom Panarin 9 (4+5), Vadim Šipačov 8 (3+5)

BRANKÁŘI: Sergej Bobrovskij (5 zápasů – 90,3 % úspěšnost), Konstantin Barulin (1 – 88,0 %)

FINSKO

Finští hokejisté slaví vyrovnávací trefu v zápase s BěloruskemFinští hokejisté slaví vyrovnávací trefu v zápase s Běloruskem • EPA

Marek Malík, bývalý reprezentační obránce

PLUSY

„Jedinečně disciplinovaný tým! Nikdo moc nevyčnívá, nemají sice takové osobnosti jako Crosby nebo Jágr, ale právě to je jejich zbraň. Všechny čtyři formace umí skórovat, umí ubránit. Jsou pokorní, zdobí je týmová hra. Proto nedostávají góly. Jsou trpěliví, precizně disciplinovaní dozadu. Moc šancí soupeři nedovolí. Přesilovky mají secvičené parádně, systém drží celých šedesát minut.“

MINUSY

„V prvním zápase dostali od Američanů trochu přes prsty, inkasovali pět gólů. To jim paradoxně pomohlo. Uvědomili si, co mají hrát a drží se toho. Neotvírají moc hru. Takže sami vyložených šancí moc nemají. Když ale dostanou gól jako první, musí pak hru přece jenom víc otevřít. To by mohla být cesta.“

NA KOHO SI DÁT POZOR

Pekka Rinne si na MS připsal historický rekord v neprůstřelnosti...Pekka Rinne si na MS připsal historický rekord v neprůstřelnosti... • Reuters„Říkal jsem, že v poli sice nemají vyloženě hvězdu, která by vyčnívala, ale v brankovišti to neplatí. Pekka Rinne je gólmanská extratřída! I co jsem se bavil s klukama ze zámoří, tak právě Pekka Rinne a Carey Price z Montrealu jsou teď asi dva nejlepší brankáři na světě. Jiný level, neskutečný gólman. A pozor, i mladý Saros je šikovný.“

SESTAVA: Rinne – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – T. Ruutu, Kontiola, Komarov – J. Jokinen, Barkov, Donskoi – Pihlström, Immonen, Hartikainen – Aaltonen, Kemppainen, Pesonen, Trenér: Jalonen.

BODOVÁNÍ: Joonas Kemppainen 8 (3+5), Jussi Jokinen 6 (2+4), Esa Lindell 5 (1+4)

BRANKÁŘI: Pekka Rinne (4 – 94,7 %), Juuse Saros (1 – 100 %)

USA

USA hrají na šampionátu se SlovinskemUSA hrají na šampionátu se Slovinskem • EPA

Jakub Petr, trenér Vítkovic a reprezentační „20“

PLUSY

„Výborný přechod do útoku, parádní druhá vlna, neskutečně rychle umí otáčet hru. Zdobí je charakteristické prvky pro Severní Ameriku – nasazení, střelba, tlak do brány. Kondičně jsou na tom velmi dobře, jsou skvěle organizovaní. Na trénincích pilují systémové věci, standardní situace, nic nepodceňují. Vede je zkušený tandem na střídačce, jsou to profíci.“

MINUSY

„Je otázka, jak zvládnou čtvrtfinále hlavou. Přece jenom, mají hodně mladý tým, zkušenosti z těchto zápasů by některým mladým klukům mohly chybět. Na druhou stranu to znají z osmnáctek a dvacítek, program výchovy talentů jim jede špičkově. A moc se mi líbí, že na to pak úspěšně navazují i v seniorském týmu.“

NA KOHO SI DÁT POZOR

Jack Eichel je v 18 letech oporou amerického výběru...Jack Eichel je v 18 letech oporou amerického výběru... • EPA

„Je radost se dívat na teprve osmnáctiletého Jacka Eichela. Hraje přesně tak, jak jej znám z osmnáctek a dvacítek. Rozdává překvapivé přihrávky, je silný v přesilovkách. Nejvyšší ice-time má obránce Seth Jones, první obrana Krug – Faulk je vynikající. A zkušenější borci jako Nelson nebo Lewis táhnou produktivitu.“

SESTAVA: Hellebuyck – Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner – Larkin, Coyle, Lee – Smith, Arcobello, Vesey – Eichel, Lewis, Nelson – Bonino, Hendricks, Morin – Sexton. Trenér: Richards.

BODOVÁNÍ: Brock Nelson 9 (6+3), Trevor Lewis 7 (2+5), Torey Krug 5 (2+3)

BRANKÁŘI: Connor Hellebuyck (4 – 96,9 %), Jack Campbell (2 – 82,5 %)

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů