Po vzoru Lemieuxe! Jágrovi pomohlo, že zhubnul, shodli se experti | iSport.cz
15. května 2015 • 11:59

Po vzoru Lemieuxe! Jágrovi pomohlo, že zhubnul, shodli se experti

Autor: jab
Experti Radim Rulík a Michal Broš byli z výkonu Jaromíra Jágra proti Finům unešeni
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pardubice - Plzeň: Vondrka pláchl hostující obraně a zamířil nad lapačku Frodla, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finové byli sebevědomí, chyběla jim ale pokora. Trefně glosoval čtvrtfinálovou výhru národního týmu trenér litvínovských mistrů Radim Rulík, který spolu s Michalem Brošem utkání pro iSport.cz komentoval. A rozdílový muž při výhře 5:3? Jaromír Jágr.Česká legenda vstřelila Finům v 55. minutě vítězný gól a v utkání zaznamenala tři kanadské body za dva góly a přihrávku. Na hráče, který s potvrzením své účasti na domácím šampionátu dlouho otálel, neuvěřitelný počin. Nasázených šest branek v osmi utkáních znamená pro slavnou 68 už teď střelecky nejvydařenější světový šampionát.

Kde hledat důvody Jágrovy fazony? "Udělal přesně to, co měl. Zhubnul. Podobně se zachoval i Mario Lemieux před kanadským pohárem 2004. Také měl na sklonku kariéry, do roka potom ukončil kariéru, ale odehrál skvělý turnaj," připomněl příběh slavného kanadského útočníka a bývalého Jágrova parťáka z Pittsburghu Radim Rulík.

A trenér extraligových mistrů z Litvínova pokračoval. "Jarda stačí bruslařsky, je lehčí a proto rychlejší. Je také výborný ve hře před brankou, a to i v přesilovce. Vyzkoušel si to už za mořem, sedí mu to, jde mu to," chválil Rulík.

Slova chvály za shozená kila našel pro Jágra i druhý expert Michal Broš, mistr světa z roku 2000. "Takhle pohyblivého jsem ho opravdu hodně dlouho neviděl.

Z Floridy ve formě i opálený

Jágrovi pomohl do pohody únorový přesun z New Jersey na Floridu, kde po boku mladých dravců Alexandra Barkova a Jonathana Huberdeaua pookřál.

"Jde mu to k duhu, je i krásně opálený," smál se při debatě Michal Broš a kromě skvělé produktivity vypíchl útočník Mladé Boleslavi i další důvod, proč je pro národní tým důležitý. "Jen tím, že hraje, navýší zájem diváků o šampionát o 30 procent. Sedmnáct tisíc lidí skanduje Jágr, Jágr a jsou úplně hotoví."

Broš o Jágrovi: Bůh je jen jeden. A my ho máme v týmu!

Experti: Je dobře, že nás Kanada ve skupině rozsekala

Rulík o čtvrtém gólu Čechů: Skvělá akce, Jágr je rozdílový hráč!

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud