Už je to jisté! Plekanec posílí český tým, nastoupí proti Kanadě | iSport.cz
15. května 2015 • 13:35

Už je to jisté! Plekanec posílí český tým, nastoupí proti Kanadě

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Velký rozhovor: Theo Gebre Selassie o konci v repre a návratu domů
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak to je bomba! Hokejovou reprezentaci posílí na MS Tomáš Plekanec. Trenér Vladimír Růžička na dnešním tréninku potvrdil, že útočník Montrealu nastoupí v sobotním semifinále proti Kanadě.„Přiletí, chci, aby zítra hrál,“ uvedl kouč. „Bude to pro něj těžké, ale doufám, že bude alespoň odpočinutý,“ řekl Růžička, který si stále nechával jedno volné místo na soupisce. „Je to hráč, na kterého jsem čekal do poslední chvíle. Chceme mít co nejsilnější mužstvo, jdeme hrát o medaile a věřím, že nám může hrozně pomoct,“ dodal hlavní kouč.

O možnosti, že se Plekanec připojí k reprezentaci, se spekulovalo od chvíle, co Montreal vypadl ve druhém kole play off NHL s Tampou. I proto kouč Vladimír Růžička nezaplnil poslední volné místo na české soupisce.

Vzhledem k tomu, že pro kladenského odchovance skončila klubová sezona v noci na středu evropského času, nemohl Plekanec do Prahy přiletět dříve. V Montrealu čekal, zda čeští hokejisté zvládnou čtvrtfinálový duel proti Finsku.

„Pleky je profesionál každým coulem. Je skvělý do přesilovek i do oslabení, umí dát gól i nahrát. Je to velká posila a doufám, že nám pomůže vyhrát zápas,“ pravil Jakub Voráček. „Je pro něj možná lepší, že bude hned hrát, než kdyby měl dva dny volna, to je totiž čas, kdy na tělo dopadne únava,“ dodal český kapitán.

Je tam! Jaromír Jágr za zády s Michalem Jordánem slaví svůj gól na 4:3 proti Finsku
Je tam! Jaromír Jágr za zády s Michalem Jordánem slaví svůj gól na 4:3 proti Finsku

 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Aktuální zápasy
Články odjinud