7. května 2016 • 10:55

Mašina zmlkla na startu! Potřebujeme záchranku, píší v Rusku po direktu

Autor: ,
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
Jak probíhal zlatý let z Nagana? Vzpomínají Čechmánek i s posádkou letu
Jak probíhal zlatý let z Nagana? Vzpomínají Čechmánek i s posádkou letu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zklamání a nespokojenost čiší z ruských médií po porážce hokejové reprezentace 0:3 s českým týmem v úvodním zápase na světovém šampionátu v Moskvě. Titulky deníků volají po přivolání záchranky, případně se ptají, zda se vrací neúspěch z olympiády 2014 v Soči. "Rudá mašina zmlkla na startu," napsal zpravodajský server Sportbox.ru."Ruská reprezentace potřebuje rychlou pomoc," zdůraznil v titulku deník Sovětskij sport, podle kterého Rusové prohráli kvůli bezzubému útoku, děravé obraně a zbytečnému vylučování. "S takovou charakteristikou nelze o vítězství snít," konstatoval.

Češi bez Jaromíra Jágra i dalších vynikajících hráčů se ukázali pro domácí tým neprostupnou hrází, a to tím spíš, že se Rusové neprobudili k lepšímu výkonu. První utkání podle komentátora sice ještě nic neznamená, ale i tak vznikl dojem, jako by hráči sborné ještě nezaznamenali, že turnaj už začal a přátelské zápasy skončily.

Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa v Moskvě výhrou 3:0 nad domácím Ruskem
Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa v Moskvě výhrou 3:0 nad domácím Ruskem

"Sborná, nastal čas se probrat! Anebo volat záchranku? Na tabuli svítí 0:3!" uzavřel deník. K čistému kontu pogratuloval českému brankáři Dominiku Furchovi, který dokázal odolat ruskému sevření i v přesilovce pěti proti třem.

"Nebyl to náš den. A dej bůh, aby den a ne šampionát," zdůraznil Sport-Express. Připomněl, že na předchozím MS na ruském ledě před devíti lety sborná v prvním zápase rozdrtila dánské mužstvo 9:1. "Je sice pravda, že Češi nejsou Dánové, ale sborná na ledě působila bez nálady, mohutný šturm hostitelů šampionátu na startu se nekonal a pak se vytratil i zbytek," uvedl list.

Podle Sport-Expressu by bylo rozhodně lepší dostat v prvním zápasu snazšího soupeře než omlazený český tým Vladimíra Vůjtka, který se obešel bez hvězd z NHL. Zato sborná podle komentátora nezanechala dojem, že byla na mistrovství světa 2016 pečlivě vybrána a připravena.

Vše o MS v hokeji 2016 najdete ZDE >>>

"Ruská sborná začala domácí mistrovství světa neúspěšně. V prvním zápase se dopustila příliš mnoha chyb a s jedním z hlavních soupeřů ve skupině, s Čechy, prohrála 0:3," konstatoval Kommersant. Čekat bezchybnou hru od ruské reprezentace v den zahájení šampionátu by sice bylo hloupé, ale problém podle deníku netkvěl jen v emocích, tak často překážejících hostitelům v úvodních zápasech.

Za největší nepříjemnost komentátor považuje, že české góly donutily ruské hráče změnit si představu o poměru sil na ledě a český tým pojednou vystupoval v roli favorita - a nutno přiznat, že tuto roli nesehrál špatně. A nakonec vydržel i ruský nápor. A tak Rusům nezbývá než si zlepšit náladu na dalších soupeřích, o třídu slabších, dodal Kommersant.

VIDEO: Podívejte se na sestřih zápasu Česko - Rusko


Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  ohlasy, svět, Rusko, hokej, ČR, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze