7. května 2016 • 14:15

Chyběla nám odvaha, Češi si věřili daleko víc, uznal legendární Fetisov

Autor:
TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární obránce hokejové sborné Vjačeslav Fetisov se ostře pustil do ruského týmu po porážce 0:3 s Českem na startu mistrovství světa. „Chyběla nám odvaha, Češi si věřili daleko víc,“ prohlásil dvojnásobný olympijský vítěz po neúspěšném vstupu Ruska do šampionátu.Podle Fetisova předvedl domácí tým hodně nevyvážený výkon, pokud bude chtít Rusko doma uspět, čeká ho ještě pořádná porce práce. „Vážně máme problém. Na hráčích je vidět velká nevyrovnanost. Někteří dohráli v klubech už před dvěma měsíci, další zase mají za sebou těžkou sezonu v NHL. Trenéři to mají hodně těžké,“ hledal příčiny nečekané porážky s Českem.

Na druhou stranu někdejší výborný bek ocenil představení českého týmu prošpikovaného nováčky na mistrovství světa. „Byli odvážní, hráli vážně dobře. Když bylo třeba, drželi puk, všechno zvládli,“ ocenil Fetisov.

Klíčové podle něj bylo, že Češi ustáli bez inkasované branky pasáž ve druhé třetině, kdy tlak Rusů sílil. „Čtyři minuty jsme drželi soupeře v jeho třetině a měli jsme dát gól. Jenže to nikdo nedokázal,“ krčil rameny Fetisov.

„Pokud chceme uspět, čeká nás ještě hodně práce, musíme toho hodně zlepšit. Češi nám také ukázali, že musíme hrát agresivněji,“ dodal pro agenturu TASS.

VIDEO: Český tým utkání s Ruskem zvládl výborně

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, hokej, Česko, rusko, fetisov
 Klasická verze
Mobilní verze