Zdeněk Janda
17. května 2016 • 04:30

Vůjtek s trenéřinou skončí. Dnes má narozeniny, čeká na něj překvapení

TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

S trenéřinou chtěl seknout už v době, kdy mu bylo čtyřiapadesát. „Vidíte, už patnáct let přesluhuju,“ usmívá se. Teď se zdá, že už je to opravdu definitivní. I během šampionátu Vladimír Vůjtek, jenž dnes slaví 69. narozeniny, prohlásil, že s trénováním končí. Co dál? Nechá se ještě zlákat, že by u týmu zůstal jako konzultant? Mluví se i o podobné roli jinde. Co třeba ve Vítkovicích?Čeká na něj dort. Sám trenér z oslav ale nechce dělat velkou událost. V hlavě má jiné přání: zvládnout dnešní partii se Švýcary (11.15) a tím pádem se vyhnout nervům. A nejistotě, která by v případě černého scénáře mohla znamenat přesun na čtvrtfinále do Petrohradu.

„Což určitě nechceme,“ přiznává trenérský bard. Také pro hráče je to tuze nevábivá představa. Stěhování, zdlouhavý transport a zbytečné mrhání silami.

„Takže uděláme maximum, abychom zápas zvládli. A zároveň tím dali panu Vůjtkovi dárek. Pochopitelně mu za celý tým přejeme všechno nejlepší. Snad ho potěšíme hlavně výkonem na ledě,“ reagoval za mužstvo kapitán Tomáš Plekanec.

Vedení reprezentace zatím nechce prozradit, čím chce oslavence obdarovat. Je to překvapení. „Dort ale chybět nebude,“ uvedl Martin Loukota, týmový manažer. S přáním se pochopitelně přidá i zbývající trenérský štáb.

„Přejeme mu všechno nejlepší. I my pro něj samozřejmě máme připravený dárek,“ řekl za všechny jeden z asistentů Josef Jandač.

Budou to s největší pravděpodobností poslední narozeniny, které Vůjtek prožije v roli aktivního kouče. I během šampionátu zopakoval, že po turnaji s trenéřinou definitivně skončí. Ale co dál? To zatím nechtěl prozradit.

Vladimír Vůjtek se synem
Vladimír Vůjtek se synem

„Po turnaji to oznámím,“ odráží zatím dotazy. V podobném duchu se vyjádřil rovněž jeho syn Vladimír. Ani on nechtěl být konkrétní, kam povedou kroky jeho otce, jenž se s vedením reprezentace dohodl pouze na ročním kontraktu.

Vedení svazu několikrát veřejně prohlásilo, že se bude snažit úspěšného trenéra přesvědčit, aby v současném realizačním týmu pokračoval a zúčastnil se zářijového Světového poháru. „Určitě bych to uvítal,“ prohlásil opakovaně Jandač, jenž po Vůjtkovi přebírá funkci generála a v realizačním týmu se posune na místo hlavního kouče.

„Byl bych rád, kdyby úspěšné tažení s Vladimírem Vůjtkem pokračovalo dál,“ řekl k tomu také Tomáš Král, prezident svazu.

Ovšem podle informací Sportu to půjde hodně ztuha, aby se Vůjtek na sklonku sedmdesátky nechal přemluvit.

Takže co dál? V zákulisí se rozebírá možnost, že by se mohl v roli poradce nebo konzultanta objevit v extralize. Co třeba ve Vítkovicích, s nimiž je úzce spojený a získal s nimi jako trenér tři ligové medaile? Navíc tam hrával, byl dokonce kapitánem.

Oficiálně situaci nikdo nechce komentovat. V kuloárech však tahle varianta padla. I když zájem o Vůjtka jistě bude i z jiných klubů. Takže nic rozseknutého není. Už v dubnu odmítl nabídku Třince, který ho chtěl zlanařit jako trenéra. O tom informoval deník Sport.

„Je pravda, že něco proběhlo. Byl jsem jedním z kandidátů, asi tak to řeknu. Ale neuvažoval jsem o tom. Nechci trénovat na klubové úrovni, s díky jsem odmítl. Ani na chvíli jsem nad tím nepřemýšlel,“ reagoval Vůjtek.

Kam se uberou jeho další kroky, oznámí po mistrovství. Jisté je, že už nebude pokračovat v roli trenéra. Téhle profesi dá sbohem. Nadobro. Stresu a nervů bylo dost.

Než k tomu dojde, jistě věří, že na střídačce odkoučuje ještě čtyři zápasy. Pokud možno všechny vítězné.

Více o světovém šampionátu v Rusku čtěte ZDE>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze