Jandač osloví Jarůška či Vondrku. Červenka a spol. proti Norsku nenastoupí | iSport.cz
10. dubna 2017 • 17:16

Jandač osloví Jarůška či Vondrku. Červenka a spol. proti Norsku nenastoupí

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Dortmund - PSG 2:1. Nezastavitelný Haaland dal další dva góly SESTŘIH LM: Dortmund - PSG 2:1. Nezastavitelný Haaland dal další dva góly
Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obránce Jana Ruttu a útočníky Davida Kämpfa s Michalem Vondrkou z Chomutova má trenér českých hokejistů Josef Jandač v hledáčku pro doplnění kádru v přípravě na květnové mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Z týmu druhého vyřazeného semifinalisty Hradce Králové připadá v úvahu útočník Richard Jarůšek, jehož jméno prozradil reprezentační kouč už v neděli a s kterým bude také ještě mluvit."Máme okruh hráčů a netvrdím, že všichni dorazí. Jsou to z Chomutova Rutta, Kämpf, Vondrka a z Hradce Jarůšek. Chomutov vypadl včera, tak hráčům nechám volno a na telefon je čas dneska odpoledne," řekl Jandač novinářům po dnešním tréninku v pražské Tipsport Aréně.

Tým po něm čekalo stěhování do Chomutova, kde bude v úterý trénovat a ve středu a ve čtvrtek sehraje první přípravné zápasy. V rámci Euro Hockey Challenge se utká s Norskem. Jandač už má jasno, že v úvodním utkání nastoupí brankář Pavel Francouz a v druhém se postaví do brankoviště Dominik Furch.

"Matěj Machovský jim vždycky bude dělat dvojku," uvedl Jandač. Z čtveřice hráčů, kteří se týmu připojili teprve v neděli, nastoupí jen zadák Tomáš Kundrátek. "Budou hrát všichni obránci. Určitě by neměli nastoupit Červenka, Kousal a Sekáč a ještě jeden útok dostane volno. Birner očekává narození potomka, takže na to budeme reagovat," doplnil Jandač.

Reprezentace trénuje v tomto složení formací: Jeřábek, Klok, Polášek, Kolář II, Kundrátek, Šulák, M. Doudera, D. Sklenička - Radil, Horák, T. Zohorna - Kašpar, P. Holík, Říčka - Hyka, Musil, Lenc - Řepík, P. Vrána, Birner - Lev, R. Hanzl, D. Kubalík, Kousal, Červenka, Sekáč.

Po duelech s Norskem plánuje Jandač první větší redukci kádru, protože by se měly začít zapojovat vedle další hráčů z Evropy i posily ze zámoří. Zájem reprezentovat potvrdili brankář Petr Mrázek z Detroitu, obránci Radko Gudas z Philadelphie, Jakub Kindl z Floridy a Jan Košťálek z Manitoby a útočníci Jakub Voráček z Philadelphie s Pavlem Zachou z New Jersey. Všichni musejí ještě v klubech absolvovat povinné výstupní lékařské prohlídky.

Národní tým bude po zápasech s Norskem trénovat v Chomutově ještě v pátek a pak se znovu sejde v úterý v pražské Tipsport Aréně. "Po pátečním tréninku už někteří hráči tým opustí," uvedl Jandač. Příští týden čekají reprezentaci v sobotu a v neděli další duely Euro Hockey Challenge v Norimberku a Mannheimu s Německem.

 
Články odjinud