16. května 2018 • 09:19

Slováky řeší tisk: Hráli jako přesýpací hodiny! Světová špička je jinde

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenští hokejisté popáté za sebou nepostoupili na světovém šampionátu do vyřazovacích bojů a potvrdili, že už delší dobu nepatří do světové špičky. Na turnaji v Dánsku se ale Slováci zlepšili, komentoval slovenský tisk výkony svěřenců kanadského trenéra Craiga Ramsayho. Ti skončili v kodaňské skupině A pátí o bod za postupujícím Švýcarskem."Pátý rok v řadě chybějí slovenští hokejisté ve čtvrtfinále mistrovství světa. Za posledních 11 let se mezi nejlepší osmičku šampionátu podívali jen dvakrát. Nelichotivá bilance, která musí snad i největšímu optimistovi otevřít oči o aktuálním postavení slovenského hokeje," napsal deník Šport.

Šampionát v Dánsku podle listu ale potvrdil, že slovenskému hokeji se vyplatí fandit. Za hlavní příčinu rozloučení s turnajem již po utkáních v základní skupině označil Šport nevyrovnanost výkonů.

"Slováci hráli jako přesýpací hodiny. Jednou byli nahoře, jednou dole. Chvíli hráli dobře, chvíli nadprůměrně, chvíli hrozně. Absence vítězné mentality je náš dlouhodobý problém," uvedl deník.

List Pravda napsal, že země pod Tatrami již delší dobu nepatří mezi světovou hokejovou špičku. "První šestka se jí dávno vzdálila - výsledky a zejména kvalitou. Ani mezi zeměmi druhého sledu nehrají Slováci prim," napsal list. Dodal nicméně, že na turnaji v Dánsku slovenští hokejisté udělali krok vpřed a že angažování kanadského kouče byla správná cesta.

Podle listu Denník N stále platí, že Slováci již nemají hráče světové třídy, ale systém hry naznačuje, že si to dokázali přiznat. "Pokud jde o hru slovenského týmu, máme dvě zprávy. Jednu dobrou, jednu špatnou. Ta dobrá je, že slovenský tým hrál na hranici svých možností. Ta špatná je, že ty možnosti nejsou bůhvíjaké," napsal list.

Tomáš Jurčo v další velké šanci před běloruskou brankou
 Tomáš Jurčo v další velké šanci před běloruskou brankou

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze