iSport.cz, ČTK
MS v hokeji 2022
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu je po operaci slepého střeva. Sezona v NHL pro něj skončila a pravděpodobně přijde i o květnové mistrovství světa. O zdravotních problémech českého křídla informoval trenér Jeff Blashill po sobotní prohře 2:7 s Pittsburghem. "Měl zánět slepého střeva a už mu ho vyoperovali. Vše proběhlo dobře, měl by být zcela v pořádku, ale minimálně týden bude mimo," uvedl.

Zadina, jenž se po sezoně stane takzvaným chráněným volným hráčem, kvůli operaci s největší pravděpodobností přijde o start na mistrovství světa. Šampionát ve Finsku odstartuje 13. května.

Česká reprezentace jména posil z NHL oznámí až na konci příštího týdne po skončení základní části. Manažer národního týmu Petr Nedvěd už ale dříve uvedl, že Zadina byl jedním ze zámořských hráčů, s nimiž se domluvil.

Dvaadvacetiletý Zadina v probíhajícím ročníku za Detroit, který je již bez šance na play off, odehrál 74 zápasů s bilancí deset branek a 14 přihrávek. Celkem během čtyř sezon v zámoří nastoupil k 160 utkáním a nasbíral 25 gólů a 36 asistencí.

Zprávy ze dne 13. května 2022

Kazachstán
13. května 2022 · 09:12

Nominace hokejistů Kazachstánu na MS v Helsinkách a Tampere (13.-29. května):

 

Brankáři: Ilja Rumjancev (Kokšetau), Andrej Šutov (Karaganda), Sergej Kudrjavcev (Orsk/VHL),

 

Obránci: Adil Beketajev, Samat Danijar, Valerij Orechov (všichni Nomad Nur-Sultan), Jegor Šalapov (Barys Nur-Sultan/KHL), Jesse Blacker (Jekatěrinburg/KHL), Darren Dietz (CSKA Moskva/KHL), Leonid Metalnikov (Vladivostok/KHL), Viktor Svedberg (Omsk/KHL).

 

Útočníci: Dmitrij Gurkov, Nikita Michajlis, Jegor Petuchov, Anton Sagadějev, Kirill Savickij, Roman Starčenko, Curtis Valk (všichni Barys Nur-Sultan/KHL), Alichan Asetov, Arkadij Šesťakov (oba Nomad Nur-Sultan), Sajan Danijar, Michail Rachmanov (oba Karaganda), Pavel Akolzin (Magnitogorsk/KHL), Kirill Panjukov (Kazaň/KHL), Dmitrij Ševčenko (Omsk/KHL).

Zprávy ze dne 11. května 2022

Dánsko
11. května 2022 · 17:04

Útočník Nikolaj Ehlers z Winnipegu je hlavní hvězdou hokejistů Dánska na mistrovství světa v Helsinkách a Tampere. Jeho otec a hlavní kouč reprezentace Heinz má v kádru i na další posilu ze zámoří útočníka Joachima Blichfelda, který ale hrál v této sezoně jen na farmě San Jose v AHL. 

 

Nominace hokejistů Dánska na mistrovství světa v Helsinkách a Tampere (13.-29. května):

 

Brankáři: Mathias Seldrup (Frederikshavn), Frederik Dichow (Kristianstad/Švéd.), Sebastian Dahm (Klagenfurt/ICEHL).

Obránci: Matias Lassen, Markus Lauridsen, Oliver Lauridsen (všichni Malmö/Švéd.), Nicholas B. Jensen (Eisbären Berlín/Něm.), Morten Jensen (Rungsted), Jesper Jensen Aabo (Krefeld/Něm.), Emil Kristensen (Pustertal/ICEHL), Oliver Larsen (Jukurit Mikkeli/Fin.).

Útočníci: Patrick Bjorkstrand, Julian Jakobsen (oba Aalborg), Mathias Bau Hansen, Morten Poulsen (Herning), Matthias Asperup (Herlev), Felix Scheel (Esbjerg), Mikkel Aagaard (MoDo Hockey/Švéd.), Joachim Blichfeld (San Jose Barracuda/AHL), Nikolaj Ehlers (Winnipeg/NHL), Nicolai Meyer (Vídeň Capitals/ICEHL), Frans Nielsen (Eisbären Berlín/Něm.), Peter Regin (Ambri-Piotta/Švýc.), Frederik Storm (Ingolstadt/Něm.), Christian Wejse (Bremerhaven/Něm.).

Zprávy ze dne 5. května 2022

Důležitý moment
USA
5. května 2022 · 18:46

Je známa další nominace týmu pro mistrovství světa ve Finsku. Finální soupisku pro šampionát odhalily Spojené státy americké. Pod koučem Davidem Quinnem se představí například brankář Detroitu Alex Nedeljkovic, bratři Caleb a Seth Jonesové z Chicaga či útočník Arizony Alex Galchenyuk. Nejmladším Američanem na turnaji bude čtyřka posledního draftu NHL Luke Hughes (18). Jedním ze soupeřů USA bude v základní skupině B i český tým.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů