SESTŘIHY: Slováci na úvod MS udolali Francii 4:2. Uspěli i další favorité

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Světový šampionát ve Finsku má za sebou první hrací den. Do turnaje úspěšně vstoupili Slováci, kteří si na úvod poradili s Francií 4:2. Šlo ale o drama až do konce, Pavol Regenda vstřelil svůj druhý gól v utkání až pár vteřin před koncem do odkryté klece. Výhru slaví i domácí Finové, kteří zdolali Nory 5:0. Uspěli i zámořští favorité, Američané si poradili s Lotyšskem 4:1 a Kanaďané udolali Němce 5:3.

Skupina A (Ice Hall, Helsinky)

Slováci se trápili, dvakrát pálil Regenda

Slovenští hokejisté vstoupili do mistrovství světa v Helsinkách výhrou nad Francií 4:2. Bronzoví medailisté z únorových olympijských her ztratili dvoubrankový náskok, ale plný bodový zisk jim zařídil v 39. minutě Samuel Takáč. Osm sekund před koncem zpečetil výsledek v power play do prázdné branky svým druhým gólem v utkání Pavol Regenda.

Domácí: 26:06. Rech, 32:49. Perret

Hosté: 10:23. Regenda, 21:54. Tatar, 38:03. Takáč, 59:52. Regenda

Domácí: Buysse (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Bault, Chakiachvili, Crinon, Thiry, Llorca – Fleury (C), Texier, T. Bozon – Bertrand, Claireaux (A), Perret – Boudon, Treille (A), Rech – Leclerc, Ritz, Fabre – K. Bozon.

Hosté: Rybár (Tomek) – Čerešňák (A), Rosandić, Nemec, Ivan, Jánošík, Gachulinec, Grman – Krištof (A), Lantoši, Tatar (C) – Slafkovský, Roman, Regenda – Tamáši, Lunter, Pospíšil – Minárik, Liška, Takáč.

Heikkinen (FIN), Rekucki (USA) – Beresford (GBR), Seewald (AUT)

Helsinki Ice Hall, Helsinky

3 731 diváků

Obhájci z Kanady na úvod vítězně

Kanaďané zahájili obhajobu titulu v Helsinkách výhrou nad Německem 5:3. Úvodní duel si ale zbytečně zkomplikovali. Po dvou třetinách vedli 5:1, v závěrečném dějství ale nabídli soupeři několik přesilovek. Dvěma góly k výhře přispěl útočník Pierre-Luc Dubois. Němcům nepomohly ani tři body za gól a dvě asistence obránce Moritze Seidera.

Domácí: 27:24. Michaelis, 41:13. Plachta, 52:35. Seider

Hosté: 08:06. Sillinger, 17:22. Dubois, 31:37. Dubois, 33:39. Johnson, 37:35. Gregor

Domácí: Grubauer (Niederberger) – M. Müller (C), Seider, J. Müller, Holzer (A), Wagner, Wissmann, Bittner – Ehliz, Stützle, Plachta – Noebels (A), Michaelis, Pföderl – Schmölz, Loibl, Fischbuch – Soramies, Kastner, Ehl.

Hosté: Thompson (Driedger) – Chabot (C), Whitecloud, Sanheim, Severson, Holden, Mayo, Graves – Cozens, Dubois (A), Roy – Sillinger, Lowry, Anderson (A) – Johnson, Mercer, Batherson – Gregor, Geekie, Comtois.

Famózní nástup, Američané rozhodli v úvodu

Hokejisté USA vstoupili do mistrovství světa vítězstvím nad Lotyšskem 4:1. Američané rozhodli duel skupiny B v Tampere již v první třetině, ve které si vypracovali tříbrankový náskok. Gólem a asistencí se na jejich výhře podílel kapitán Seth Jones.

Domácí: 07:11. Barber, 10:18. Jones, 11:36. Bordeleau, 20:33. Lafferty

Hosté: 41:47. Džerinš

Domácí: Mann (Gillies) – Jones (C), Megna, Peeke, Schmidt (A), Blankenburg, Hughes – Watson (A), Lafferty, Kuhlman – Hayden, Galchenyuk, Bordeleau – Barber, Bellows, Meyers – Gaudette, Farrell, Lettieri.

Hosté: Merzlikins (Šilovs) – Jaks, Zile, Kulda (A), Mamčics, Čukste, Sotnieks, Bergmanis, Smons – Balcers (A), Abols (C), Keninš – Krastenbergs, Džerinš, Ri. Bukarts – Marenis, Batna, Ro. Bukarts – Dzierkals, Smirnovs, Jelisejevs.

Rohatsch (Něm.), Vikman (Fin.)– Merten (Něm.), Synek (Svk.)

Nokia Arena, Tampere

7938 diváků

Domácí nářez! Finové nedali Norům šanci

Finové porazili v úvodním utkání na domácím mistrovství světa v Tampere Norsko 5:0. Úřadující olympijští vítězové se poprvé prosadili v 19. minutě díky gólu Harriho Pesonena, od druhé třetiny už pak začali naplno potvrzovat roli favorita. Tři body za branku a dvě asistence si připsal další útočník Toni Rajala, čisté konto vychytal díky 20 zákrokům Jussi Olkinuora.

Domácí: 18:29. Pesonen, 31:37. Rajala, 36:06. Björninen, 41:36. Armia, 57:56. Innala

Hosté:

Domácí: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Ohtamaa, Seppälä, Vatanen (A), Friman, Pokka – Hartikainen, Manninen, Innala – Pesonen, Filppula (C), Armia – Lammikko, Sallinen, Rajala – Mäenalanen, Björninen, Anttila (A).

Hosté: Haukeland (Arntzen) – Lilleberg, Johannesen (A), Kasastul, Krogdahl, Nörstebö, Klavestad, Rokseth – Fladeby, Rosseli Olsen, M. Olimb (C) – Haga, Röymark, Salsten – Hoff, Jakobsson, Trettenes (A) – Geheb, Rönnild, Henriksen.

Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Hokejová reprezentace Hokejová reprezentace Kari Jalonen Kari Jalonen Ondřej Kuchař, redaktor Sportu Ondřej Kuchař, redaktor Sportu Pavel Ryšavý, redaktor Sportu Pavel Ryšavý, redaktor Sportu Tomáš Hertl Tomáš Hertl