30. května 2023 • 04:50

Legenda Lidström o MS, Haškovi či Vránovi: Byl jsem překvapený, že nejel

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Teplice - Slavia 0:0. Trápení v útoku. Chytilův gól odvolán, Mandous lapil penaltu
Teplice - Slavia: Chytil procpal neposedný balon do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TAMPERE | Jeho výčet úspěchů je omračující. Bez přehánění. Vyhrál olympiádu, mistrovství světa, čtyřikrát Stanley Cup. Sedmkrát Norris Trophy pro nejlepšího obránce NHL. Nicklas Lidström (53), někdejší švédský bek, v Tampere sledoval zápasy z novinářské tribuny. Jako skaut Detroitu, v němž strávil celou kariéru. Pro deník Sport se rozpovídal o Dominikovi Haškovi nebo Jakubu Vránovi. „Celkem mě překvapilo, že tady nehrál,“ přiznal jeden z nejúspěšnějších zadáků v historii.Seděl v řadě obklopený žurnalisty. Pečlivě si dělal poznámky do černého bloku. „Musím říct, že když koukám na hokej takhle živě, pořád mi chybí,“ říká švédská hokejová legenda, která má v Red Wings na starost hráčský rozvoj.

Lidström získal dva ze svých čtyř Pohárů spolu s gólmanem Haškem . Když se slavný „Dominátor“ dozvěděl, že s ním reportéři Sportu budou mluvit, poslal svoji aktuální fotku s malým synem. „Moc ho pozdravujte a ukažte mu ji. Ať vidí, jak se mám,“ poprosil možná nejlepší brankář všech dob.

„Sluší mu to!“ rozesmál se bývalý obránce, jenž byl ztělesněním dokonalosti a efektivity. Detroit dlouhé roky vedl jako kapitán.

Jak často jste s Dominikem Haškem v kontaktu?
„Občas si napíšeme, viděli jsme se v Torontu v Síni slávy při uvádění nových členů. Takže ano, víme o sobě. Před pár lety jsem se byl podívat v Praze, kde jsme se taky viděli. Vždycky je moc fajn se s ním potkat.“

I v Detroitu na sebe někdy narazíte?
„Ano. Jezdím tam často, abych se viděl se starými známými. Ale potkávám je i při jiných příležitostech. Třeba tady na šampionátu. Spousta bývalých spoluhráčů má pořád co do činění s hokejem. Pracuju pro Red Wings jako skaut, navíc mám na starosti hráčský rozvoj. Takže tam létám každý druhý měsíc.“

Hašek říká, že jste nejlepší obránce, s nímž kdy hrával v týmu.
„Opravdu?“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Hokejová Liga mistrů * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud