Jaroslav Kalina
17. srpna 2023 • 15:30

Slováky štvou ceny lístků na MS: Češi je mají levnější! Zájem i tak bude obří

Autor: Jaroslav Kalina, inf
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pád Soukalové přišel s Koukalem, myslí si Krčmář i další. Žárlil, že je slavnější
SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 2:3. Zářil Šulc, v oslabení domácí sahali po bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po roce 2015 a vlastním šampionátu o čtyři roky později se opět dočkají takřka domácího prostředí. Slovenští fanoušci se díky hokejovému mistrovství světa v Česku budou moct znovu podívat do Ostravy. Od úterý už znají také rozpis zápasů a hlavně ceny celodenních vstupenek. Jejich výše ale mnoho Slováků zarazila či dokonce naštvala. Sociální sítě médií východních sousedů zaplavily ostré diskuze. „Češi se chtějí na nás evidentně nabalit, jelikož vědí, že nás tam přijdeme nejvíc,“ stojí v jednom z komentářů. Každopádně i přes vlnu kritiky se čeká obrovský zájem o lístky.Vzhledem k současné situaci ve světě nepochybně museli počítat, že zúčastnit se vrcholné akce startující hokejové sezony nebude laciné. A i když jsou celodenní balíčky na nadcházející mistrovství světa v Praze a Ostravě „jen“ o několik stovek dražší než na šampionát v roce 2015, ceny i nyní dokázaly vytočit některé fanoušky. Kritičtí jsou ve velkém Slováci.

Po zveřejnění cen balíčků si řada příznivců výběru kouče Craiga Ramsayho na sociálních sítích rozmyslela nákup v nejjemnějším případě se slovy: „Ne, děkuji. Raději se podívám doma.“ Jiní se však začali opírat i do českých organizátorů turnaje. „To Pepíci kapánek přehnali, dát 130 euro za poslední kategorii na zápas Slovenska s Kazachstánem je moc. Jsem zvědavý, jestli to vyprodají za takovou cenu,“ napsal zklamaný fanoušek na webu pravda.sk.

Mnohé Slováky především dráždí, že denní vstupenky na české zápasy jsou levnější než na slovenské. V cenách na české a slovenské hrací dny je skutečně rozdíl. Klidně vytáhněte kalkulačku a začněte počítat. Zjistíte, že pokud byste si chtěli koupit balíčky na sedm dní, kdy hrají čeští hokejisté, i v 1. kategorii zaplatíte méně (28 460 Kč) než denní lístky zahrnující slovenská utkání (31 340 Kč).

Cena balíčků za všechny hrací dny Česka a Slovenska ve skupině na MS 2024

Česko - O2 arena (Praha)

1. kategorie - 28 460 Kč

2. kategorie - 22 960 Kč

3. kategorie - 17 360 Kč

Slovensko - Ostravar aréna (Ostrava)

1. kategorie - 31 340 Kč

2. kategorie - 25 040 Kč

3. kategorie - 18 640 Kč

Naštvaní Slováci se v diskuzích na sociálních sítích hlavně směrem k médiím nechápavě ptali, jak je to možné. „A máte i komentář k cenám lístků, když nás jdou naši v**ebaný čeští bratranci pěkně vydojit? Že jim není trochu hanba… Já tam určitě nepojedu,“ reagoval jeden ze čtenářů sportky.zoznam.sk. „Strčte si to MS, víte kam, Češi, za takové peníze ani náhodou!“ přidal další rozzlobený komentátor.

Platí to i takřka ve všech jednotlivých případech. Pro české fanoušky bude nejdražší závěrečný hrací den pražské skupiny, kdy se národní tým utká s Kanadou (4880 Kč) a hned po zápase se střetne Finsko se Švýcarskem. Nejdražší den čeká Slováky během duelu s USA (4880 Kč), po němž následuje souboj Německa se Švédskem. Nejlevnější balíčky jsou pro Čechy zápasy s Norskem a Rakouskem (3480 Kč), slovenští příznivci nejméně zaplatí v den, kdy se jejich hokejisté střetnou s Lotyšskem (3780 Kč).

Důvod diskutovaného cenového rozdílu tkví hlavně v rozlosování a atraktivitě soupeřů hrajících ve stejný den jako česká a slovenská reprezentace. „Chtěli jsme, aby každý den bylo v programu atraktivní utkání,“ řekl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Jan Černý během úterního odhalení rozpisu zápasů a cen vstupenek.

Každopádně Slováky čeká příští rok v květnu nejdražší mistrovství světa v historii, jak potvrdil slovenský novinář Martin Toth-Vaňo z pohledu nejlevnějších cen balíčků. Redaktor šport.sk ovšem nepochybuje, že i přes vyšší ceny přijede do Ostravy početná výprava fanoušků podobně jako před osmi lety. „Lístky na naše zápasy se na 99,99 % vyprodají už v této fázi a levnější nebudou,“ má jasno Toth-Vaňo.

Pořadatelé šampionátu očekávají, že do Ostravy díky geografické poloze uprostřed Evropy a blízké vzdálenosti dorazí nejen Slováci, ale fanoušci bronzových Lotyšů, vicemistři světa z Německa či polští nováčci. „Díky složení skupiny očekáváme velký příliv fanoušků,“ je přesvědčený šéf ostravské části Aleš Pavlík.

Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud