8. září 2016 • 22:31

Ovečkin český skalp nepřeceňoval: Ve hře byl zmatek, tvrdil ruský vůdce

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyhráli, porazili Čechy, s nimiž to ne vždy zvládají, přesto si uvědomovali, že je na čem pracovat. Rusové brali petrohradskou výhru 4:3 s velmi střízlivým pohledem na věc. První generálka před odletem do Toronta na Světový pohár nebyla bez chyb.„Bylo znát, že jde o první zápas, měli jsme ve hře trochu zmatek i nervozitu,“ přiznával kapitán Alexandr Ovečkin. Podle jeho soudu se sborná postupně zlepšovala.

Nechala se sice zprvu zaskočit, ovšem nezpanikařila. Získávala na jistotě a Čechy si podala. „Jakmile jsme se ve druhé třetině uklidnili, nehráli jsme špatně. Sem tam nám sice schází vzájemné porozumění, puky si nedáváme tam, kde mají být, ale to se spraví. Zlepšíme obranu, opravíme chyby a budeme hrát lépe a lépe,“ nepochyboval Ovečkin v rozhovoru s ruskými novináři.

Jeho kouč Oleg Znarok si předvedenou hru celkem pochvaloval. Hlavně pak její tempo. „Líbilo se mi to, především rychlost díky menšímu hřišti,“ tvrdil s tím, že nejlepší věci jeho hráči předvedli v prvním dějství. „I když jsme neskórovali, ohledně systému hry to byl náš nejlepší úsek,“ mínil.

Stejně jako Ovečkin, tak i šéf domácí střídačky vnímal velká očekávání. Rusko od svých hokejistů očekává mimořádné výkony. „Trochu nejistoty a nervozity jsme pociťovali. První zápas, navíc domácí fanoušci… Pokračujeme v další práci,“ zakončil před transferem do Prahy k sobotní odvetě.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze