8. září 2016 • 22:31

Ovečkin český skalp nepřeceňoval: Ve hře byl zmatek, tvrdil ruský vůdce

Autor:
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyhráli, porazili Čechy, s nimiž to ne vždy zvládají, přesto si uvědomovali, že je na čem pracovat. Rusové brali petrohradskou výhru 4:3 s velmi střízlivým pohledem na věc. První generálka před odletem do Toronta na Světový pohár nebyla bez chyb.„Bylo znát, že jde o první zápas, měli jsme ve hře trochu zmatek i nervozitu,“ přiznával kapitán Alexandr Ovečkin. Podle jeho soudu se sborná postupně zlepšovala.

Nechala se sice zprvu zaskočit, ovšem nezpanikařila. Získávala na jistotě a Čechy si podala. „Jakmile jsme se ve druhé třetině uklidnili, nehráli jsme špatně. Sem tam nám sice schází vzájemné porozumění, puky si nedáváme tam, kde mají být, ale to se spraví. Zlepšíme obranu, opravíme chyby a budeme hrát lépe a lépe,“ nepochyboval Ovečkin v rozhovoru s ruskými novináři.

Jeho kouč Oleg Znarok si předvedenou hru celkem pochvaloval. Hlavně pak její tempo. „Líbilo se mi to, především rychlost díky menšímu hřišti,“ tvrdil s tím, že nejlepší věci jeho hráči předvedli v prvním dějství. „I když jsme neskórovali, ohledně systému hry to byl náš nejlepší úsek,“ mínil.

Stejně jako Ovečkin, tak i šéf domácí střídačky vnímal velká očekávání. Rusko od svých hokejistů očekává mimořádné výkony. „Trochu nejistoty a nervozity jsme pociťovali. První zápas, navíc domácí fanoušci… Pokračujeme v další práci,“ zakončil před transferem do Prahy k sobotní odvetě.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze