12. února 2017 • 18:03

České hokejistky padly se Švýcarskem 1:4 a na olympiádu se nepodívají

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Kvalifikace na zimní olympijské hry v roce 2018 českým hokejistkám nevyšla. Svěřenkyně Jiřího Vozáka po výhrách nad Norskem a Dánskem potřebovali k úspěchu porazit domácí Švýcarky. České hokejistky sice po první třetině vedly, ale nakonec čtyřikrát inkasovaly a po bojovném výkonu prohrály 1:4.

Český tým si dělal naděje na účast pod pěti kruhy i na základě úspěchu na loňském mistrovství světa v Kamloops, kde vyhrál na Švýcarskem v základní skupině 3:1 a i díky tomu dosáhl na historickém maximum v podobě šestého místa.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Vozáka v Arose před 1342 diváky vedly od 18. minuty po brance Lédlové, ale na přelomu první a druhé třetině neproměnily 66 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem.

Domácí tým ve 35. minutě vyrovnal díky Müllerové a 18 sekund před koncem druhého dějství v přesilovce při vyloučení českého týmu za špatné střídání dokonala obrat Stadlerová. V polovině třetí třetiny při trestu Kolowratové zvýšila opět Müllerová a v závěru při power play dovršila výsledek do prázdné branky znovu Stadlerová.

Z kvalifikační skupiny D v Oji postoupily domácí Japonky, které uspěly proti Němkám, Francouzkám a Rakušankám.

Švýcarsko - Česko 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Müllerová (Stalderová, Raselliová), 40. Stalderová (Müllerová, N. Waidacherová), 50. Müllerová (Meierová, Stalderová), 60. Stalderová (Müllerová) – 18. Lédlová (Mrázová, Křížová). Rozhodčí: Allenová (USA), Ariano-Lortieová (Kanada) – Johanssonová (Švédsko), Linneková (Německo). Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 21:19. Diváci: 1 342.

Švýcarsko: Schellingová – Altmannová, Bullová, Forsterová, Meierová, Zollingerová, Benzová, Staigerová – Stiefelová, Staenzová, Raselliová – Stalderová, Thalmannová, Müllerová – N. Waidacherová, I. Waidacherová, Rüeggová – Rüediová, Allemannová. Trenérka: Diazová.
Česko: Peslarová – Tejralová, Zíková, Herzigová, Horálková, Kolowratová, Zedníková, Škrdlová – Polenská, Hymlárová, Studentová – Křížová, Mrázová, Lédlová – Pejzlová, Přibylová, Vanišová – Povová, Manhartová. Trenéři: Vozák a Tejral.

Skupina A: Kanada, USA, Finsko, Rusko.
Skupina B: Švédsko, Švýcarsko, Japonsko, J. Korea.

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.