8. listopadu 2017 • 12:31

Krejčík se vrátil do Örebro: O hokej je tady zájem. Večer bude vyprodáno

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse
Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Örebro česká hokejová reprezentace zápas ještě nikdy nehrála. Při dopoledním rozbruslení před večerním zápasem se ale na ledě proháněl jeden muž, který tuhle halu dobře zná, Jakub Krejčík. Za klub ve švédské lize nastupovali čtyři Češi, kromě něj ještě Jakub Petružálek, Petr Zámorský a Lukáš Vopelka. Bek Komety tady odehrál nejvíc zápasu, přesně 100. „O hokej je tady velký zájem, hala není velká, ale na ligu ji prakticky celou vyprodali pernamentkáři,“ vzpomíná.Ve Švédsku působil Krejčík v letech 2014-2016. Ve výpravě původně být neměl, ale dostal dodatečnou pozvánku po zranění třineckého Vladimíra Rotha.

„Ze začátku, jak vyšla nominace, tak jsem tam nebyl a jen si říkal, jak by bylo pěkné se sem podívat, protože Švédsko máme rádi a líbilo se nám tady. Bylo mi trochu líto, že v týmu nejsem, ale nakonec to paradoxně právě do Örebro vyšlo,“ těšil se na návrat do známých míst.

Hokejová hala se nachází pár minut chůze pěšky od centra, je v komplexu s fotbalovou arénou, halou na bandy a na vnitřní sporty. „O hokej je tady velký zájem. Čekám, že večer na zápas se Švédskem bude vyprodáno, všech 5 500 míst bude plných,“ myslí si.

Trenér Jandač: Kovář dostal pozvánku, aby si vzpomněl na svoje výkony
720p 360p

Dvě sezony v Örebro si užil. „Přišel jsem do týmu, když byl druhým rokem v nejvyšší soutěži. Není to jeden z těch tradičních švédských klubů, ale dostali jsme se tehdy do čtvrtfinále. Vzpomínám na to tady hodně. Na organizaci i město. Měl jsem nejradši, když jsem se mohl projít k jezeru, protože to byl úžasný relax a procházka přírodou, což jsem si užíval. A nebo procházka k zámku stojí za to,“ sypal ze sebe Krejčík typy na výlety.

Před večerním zápasem se Švédskem nebyl na dopoledním rozbruslení jenom obránce Ladislav Šmíd, kterého trenéři nechali, aby se dospal po nočním přesunu z Göteborgu, kde hrál s Libercem proti Frölundě osmifinále Ligy mistrů.

Nováček Mazanec: Kdo by se nechtěl dostat na olympiádu? Od působení ve Slovanu jsem čekal něco jiného
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze