Pavel Ryšavý
12. listopadu 2017 • 17:00

Jandač: S Rusy bylo špatně všechno, snad to bude pro hráče varování

Reklama
TOP VIDEA
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z HELSINEK | Po páteční výhře se Švýcarskem věřil, že konečně zlomí i Rusko, s kterým prohrál pět posledních zápasů. Kouč české hokejové reprezentace Josef Jandač ale na závěr finského Karjala Cupu musel skousnout i šestou. Jeho svěřenci prohráli v Helsinkách jasně 2:5, když až pár vteřin před koncem korigoval výsledek Jakub Klepiš. „Hned od začátku jsme tahali za kratší konec, soupeř nás přehrál ve všech směrech, v agresivitě, nasazení. Byl lepší,“ uznal zklamaně Jandač.„Špatně bylo v podstatě všechno,“ štvalo Josefa Jandače po dalším krachu s ruským soupeřem. „Musíme se na zápas v klidu podívat. Teď, bezprostředně po něm, jsme hodně zklamaní z toho, jak nás Rusko přehrálo. Byli jsme u všeho pozdě, oni jsou silní na puku a my nedokázali vůbec reagovat,“ konstatoval kouč nároďáku.

Trenérovi se nechtěl hodnotit, jestli v utkání vyhořel celý tým nebo spíš jednotlivci. „To bych teď říkat nechtěl, my musíme taky respektovat sílu soupeře. Co mě zklamalo ale nejvíc, to byla hra 5 na 5. Kromě jednoho gólu Švédům nám tam všechno napadalo v přesilovkách, jinak jsme se prosazovali jen v početních výhodách. To je na jednu stranu samozřejmě dobře, ale pokud je méně vyloučených, nejsme schopni dát gól, což byl problém,“ přemítal Jandač.

Trénink v jeskyni! Podívejte se, jak se čeští hokejisté připravovali na Rusy
720p 360p

Byl zklamaný i z mizerné série proti sborné. Až na ně narazíme příště, musíme na to už na hřišti konečně zareagovat. Hlavně je potřeba eliminovat ty dlouhé přihrávky, oni vysunou dva hráče a naši obránci si je nabírali, nebyli tak u nich. Jednoduše procházeli středním pásmem. Chtěli jsme zatáhnout útočníky, ale doháněli jsme výsledek, tak jsme se nechtěli zase úplně bránit,“ vysvětloval.

Ale doufá, že ruská facka na hráče zapůsobí jako varování, kudy už příště ne. „Když prohráváme většinou sobojů a prohráváme bruslařsky, musí to být pro každého hráče na zamyšlenou. Jde o to, abychom v příštích zápasech proti Rusům byli ve všech směrech lepší, každý z nás,“ burcuje Josef Jandač.

12. 11. • 12:30
Rusko
Rusko
5:2
ONLINE
12. listopadu
12:30
Česko
Česko
Góly

Domácí: 04:23. Grigorenko, 10:10. Grigorenko, 23:40. Kaprizov, 33:06. Grigorenko, 55:36. Chafizullin

Hosté: 30:36. D. Kubalík, 59:52. Klepiš

Sestavy

Domácí: I. Sorokin (Karejev) – Kiselevič, Chafizullin, Nestěrov, Ljubuškin, Zubarev, Vojnov, Trjamkin, Tokranov – Tělegin, Andronov (A), Ničuškin – N. Gusev, Šalunov, Kaprizov – Mozjakin (C), Tkačov, Barabanov – Kalinin (A), Kraskovskij, Grigorenko.

Hosté: Mazanec (Francouz) – Nakládal (C), Šulák, Kundrátek, J. Krejčík, Mozík, Vitásek, Němeček, Moravčík – Radil, Nestrašil, Sekáč – Gulaš, Jan Kovář (A), D. Kubalík – Řepík, Horák, Birner – Klepiš (A), Lev, Zaťovič – Mertl.

Rozhodčí

Rantala, Fonselius – Hägerström, Suominen

Stadion

Hartwall Arena, Helsinky

Návštěva

3143 diváků

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze