Říha k Červenkově nemoci: Chci být optimistou. Pořád je pro mě tahoun | iSport.cz
Miroslav Horák
25. listopadu 2018 • 14:34

Říha k Červenkově nemoci: Chci být optimistou. Pořád je pro mě tahoun

TOP VIDEA
Brazílie v Edenu, "kanárci" rozjeli bago. Podívejte se, jak trénují na Čechy Brazílie v Edenu, "kanárci" rozjeli bago. Podívejte se, jak trénují na Čechy
SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 4:1. Bílé Tygry zkrotil Zohorna, v brance zářil Krošelj SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 4:1. Bílé Tygry zkrotil Zohorna, v brance zářil Krošelj
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tvrdá zpráva o plicní embolii, kterou prodělal hokejový útočník Romana Červenku a o níž v sobotu informoval deník Sport, nepotěšila kouče Miloše Říhu. Nový velitel národního týmu s mistrem světa z roku 2010 počítal pro prosincový Channel One Cup v Moskvě. Hlavně však Říha doufá, že se reprezentant dá do kupy a bude k dispozici koncem sezony.Červenkovi přišli ve Švýcarsku na závažné onemocnění před více než dvěma týdny a opoře curyšských Lvů okamžitě nasadili léčbu. Ta potrvá ještě deset týdnů. Minimálně. 

„Jak už jsem říkal na první nominační tiskové konferenci před Karjalou, s Romanem do reprezentace počítáme, akorát jsme se dohodli, že úvodní turnaj vynechá a pojede až na další. Trochu nás ta informace o zdravotních problémech zaskočila. Důležité ovšem je, aby Romanovi všechno dobře dopadlo a vrátil se zpátky k hokeji ve zdraví. Potom se budeme bavit, co dál. Chci být optimistou, že bude v naprostém pořádku, už jen kvůli němu,“ reagoval Říha pro Sport.

Dvaatřicetiletý Červenka je stabilním reprezentantem, na kontě má už 157 startů a nemíní končit, přestože pro řadu fanoušků je hodně živým tématem pro diskuzi. Pro Říhu nikoli, hráče švýcarské ligy, kterého dlouho potkával v KHL, považuje za jasnou volbu. 

„Pro nás je důležité, že Roman chce hrát za národní tým, že přijede kamkoli a že se chce poprat o místo. On je jednoznačně hráč do národního mužstva, v reprezentačním dresu vždy odvedl dobrou práci, ač byl třeba za poslední mistrovství kritizován za to, že nebyl tahounem. V mých očích ale tahounem byl. Byť se mu nedařilo střelecky, vytvářel spoluhráčům řadu gólových možností. Roman hokej zkrátka umí, je to v něm,“ pokračoval Říha.

Tomu pro listopadovou Karjalu nevyšla sázka na osobnost Jiřího Novotného, který se omluvil kvůli zranění. Nyní padá i vize s Červenkou. „Teď je na nás na trenérech, abychom pro nejbližší akci našli jiného hráče, jenž bude splňovat kritéria, která Roman splnit dokázal,“ uzavřel Říha.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Rozpis Vstupenky Tabulka Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019.

Sportovní speciály: FORTUNA:LIGA * MS v biatlonu * MS v lyžování * Tipsport extraliga

Články odjinud


Články odjinud