Říha k Červenkově nemoci: Chci být optimistou. Pořád je pro mě tahoun | iSport.cz
Miroslav Horák
25. listopadu 2018 • 14:34

Říha k Červenkově nemoci: Chci být optimistou. Pořád je pro mě tahoun

TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tvrdá zpráva o plicní embolii, kterou prodělal hokejový útočník Romana Červenku a o níž v sobotu informoval deník Sport, nepotěšila kouče Miloše Říhu. Nový velitel národního týmu s mistrem světa z roku 2010 počítal pro prosincový Channel One Cup v Moskvě. Hlavně však Říha doufá, že se reprezentant dá do kupy a bude k dispozici koncem sezony.Červenkovi přišli ve Švýcarsku na závažné onemocnění před více než dvěma týdny a opoře curyšských Lvů okamžitě nasadili léčbu. Ta potrvá ještě deset týdnů. Minimálně. 

„Jak už jsem říkal na první nominační tiskové konferenci před Karjalou, s Romanem do reprezentace počítáme, akorát jsme se dohodli, že úvodní turnaj vynechá a pojede až na další. Trochu nás ta informace o zdravotních problémech zaskočila. Důležité ovšem je, aby Romanovi všechno dobře dopadlo a vrátil se zpátky k hokeji ve zdraví. Potom se budeme bavit, co dál. Chci být optimistou, že bude v naprostém pořádku, už jen kvůli němu,“ reagoval Říha pro Sport.

Dvaatřicetiletý Červenka je stabilním reprezentantem, na kontě má už 157 startů a nemíní končit, přestože pro řadu fanoušků je hodně živým tématem pro diskuzi. Pro Říhu nikoli, hráče švýcarské ligy, kterého dlouho potkával v KHL, považuje za jasnou volbu. 

„Pro nás je důležité, že Roman chce hrát za národní tým, že přijede kamkoli a že se chce poprat o místo. On je jednoznačně hráč do národního mužstva, v reprezentačním dresu vždy odvedl dobrou práci, ač byl třeba za poslední mistrovství kritizován za to, že nebyl tahounem. V mých očích ale tahounem byl. Byť se mu nedařilo střelecky, vytvářel spoluhráčům řadu gólových možností. Roman hokej zkrátka umí, je to v něm,“ pokračoval Říha.

Tomu pro listopadovou Karjalu nevyšla sázka na osobnost Jiřího Novotného, který se omluvil kvůli zranění. Nyní padá i vize s Červenkou. „Teď je na nás na trenérech, abychom pro nejbližší akci našli jiného hráče, jenž bude splňovat kritéria, která Roman splnit dokázal,“ uzavřel Říha.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud