Říha k Červenkově nemoci: Chci být optimistou. Pořád je pro mě tahoun | iSport.cz
Miroslav Horák
25. listopadu 2018 • 14:34

Říha k Červenkově nemoci: Chci být optimistou. Pořád je pro mě tahoun

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tvrdá zpráva o plicní embolii, kterou prodělal hokejový útočník Romana Červenku a o níž v sobotu informoval deník Sport, nepotěšila kouče Miloše Říhu. Nový velitel národního týmu s mistrem světa z roku 2010 počítal pro prosincový Channel One Cup v Moskvě. Hlavně však Říha doufá, že se reprezentant dá do kupy a bude k dispozici koncem sezony.Červenkovi přišli ve Švýcarsku na závažné onemocnění před více než dvěma týdny a opoře curyšských Lvů okamžitě nasadili léčbu. Ta potrvá ještě deset týdnů. Minimálně. 

„Jak už jsem říkal na první nominační tiskové konferenci před Karjalou, s Romanem do reprezentace počítáme, akorát jsme se dohodli, že úvodní turnaj vynechá a pojede až na další. Trochu nás ta informace o zdravotních problémech zaskočila. Důležité ovšem je, aby Romanovi všechno dobře dopadlo a vrátil se zpátky k hokeji ve zdraví. Potom se budeme bavit, co dál. Chci být optimistou, že bude v naprostém pořádku, už jen kvůli němu,“ reagoval Říha pro Sport.

Dvaatřicetiletý Červenka je stabilním reprezentantem, na kontě má už 157 startů a nemíní končit, přestože pro řadu fanoušků je hodně živým tématem pro diskuzi. Pro Říhu nikoli, hráče švýcarské ligy, kterého dlouho potkával v KHL, považuje za jasnou volbu. 

„Pro nás je důležité, že Roman chce hrát za národní tým, že přijede kamkoli a že se chce poprat o místo. On je jednoznačně hráč do národního mužstva, v reprezentačním dresu vždy odvedl dobrou práci, ač byl třeba za poslední mistrovství kritizován za to, že nebyl tahounem. V mých očích ale tahounem byl. Byť se mu nedařilo střelecky, vytvářel spoluhráčům řadu gólových možností. Roman hokej zkrátka umí, je to v něm,“ pokračoval Říha.

Tomu pro listopadovou Karjalu nevyšla sázka na osobnost Jiřího Novotného , který se omluvil kvůli zranění. Nyní padá i vize s Červenkou. „Teď je na nás na trenérech, abychom pro nejbližší akci našli jiného hráče, jenž bude splňovat kritéria, která Roman splnit dokázal,“ uzavřel Říha.

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud