Rusko padlo se Švédy 2:4. Češi tak po 25 letech vyhráli Švédské hry | iSport.cz
9. února 2019 • 18:40

Rusko padlo se Švédy 2:4. Češi tak po 25 letech vyhráli Švédské hry

Dukla - Sparta: Miloševič výstavní ranou nádherně posílá domácí do vedení - 1:0! Dukla - Sparta: Miloševič výstavní ranou nádherně posílá domácí do vedení - 1:0!
TOP momenty extraligy: Jubilant Růžička, noční dril Sparty i navrátilec Čiliak TOP momenty extraligy: Jubilant Růžička, noční dril Sparty i navrátilec Čiliak

Hokejisté Ruska podlehli na Švédských hrách ve Stockholmu domácímu Švédsku 2:4 a ztratili šanci na triumf na třetím turnaji Euro Hockey Tour v sezoně. S předstihem turnaj vyhráli čeští hokejisté, kteří tak na Švédských hrách slavili prvenství po 25 letech.

Svěřenci trenéra Miloše Říhy mají před nedělním závěrečným utkáním s Ruskem šest bodů, o tři více než Švédové, s kterými mají lepší vzájemný zápas. Třetí sborná má na kontě před nedělním duelem s Českem dva body.

Sborná měla od páté minuty možnost hrát čtyři minuty v početní výhodě po Rasmussenově trestu, ale výhodu jí zkrátil Rafikovův faul. Největší šanci úvodního dějství měl ve 13. minutě Händemark, ale netrefil odkrytou branku.

Rusové se sice na přelomu první a druhé třetiny ubránili při Kadějkinově vyloučení, ale ve 23. minutě už inkasovali. Nilssonovu střelu tečoval úspěšně před Bobkovem Lindqvist. Domácí v polovině druhé části odolali při dalším Rasmussenově pobytu na trestné lavici a vzápětí střelou z mezikruží prostřelil ruského gólmana Larsson.

Švédové přečkali ve druhé třetině nejdříve první Dahlbeckův trest, ale druhý, který se přenesl do třetí třetiny, v čase 40:25 využil z dorážky Nikoncev. Potom nevyužil dvě šance Rasmussen, který ztroskotal na Bobkovovi v úniku a pak i v přesilovce.

V 51. minutě si vynutil Michejev ve vlastním oslabení průnikem faul a z trestného střílení sám vyrovnal. V 53. minutě ale rozhodl po Liljově akci Lundeström. Těsný náskok Švédové udrželi i při Löövově vyloučení a výsledek pečetil 12 sekund před koncem při power play do prázdné branky Händemark.

Domácí: 22:42. Lindqvist, 31:38. Larsson, 52:37. Lundeström, 59:48. Händemark

Hosté: 40:25. Nikoncev, 50:02. I. Michejev

Domácí: Hellberg (Reideborn) – Sellgren, Persson, Dahlbeck (A), Lööv, Nilsson, Holm (C) – Lilja, Bemström, Rasmussen (A) – Lindqvist, Lundeström, Bromé – Davidsson, Kellman, Nygard – Larsson, Händemark, Sylvegård.

Hosté: Bobkov (Konovalov) – Kulik, Mironov, Zub (A), Běreglazov, Alexej Vasilevskij, Arzamascev, Jelesin, Rafikov – Burdasov, Kadějkin, Kručinin – Okulov, Světlakov, Kuzmenko – Šipačov (C), Nikoncev (A), Kagarlickij – Šumakov, I. Michejev, Zernov – Slepec.

Kova, Vikman – Nordlander, Malmqvist.

Hala Hovet, Stockholm (Švédsko)

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga nabízí celkem 52 kol základní části, po které následuje play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >>