8. dubna 2022 • 23:00

Změny v nároďáku po Rakousku: končí mladíci, na Němce Kváča či Zábranský

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Dukla zpět na plné Julisce. Vážně! Ale výkon trochu bezradný. Kabongo bude trefa
SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Lekce pro nováčka, Viktoria začala vítězně
VŠECHNA VIDEA ZDE

K hokejové reprezentaci se v přípravě na mistrovství světa připojí od pondělního srazu v Chomutově brankář Petr Kváča, obránci David Sklenička, Lukáš Klok, Libor Zábranský mladší, Jakub Jeřábek a David Jiříček a útočník Jiří Smejkal. V týmu naopak po dnešním druhém utkání s Rakušany v Linci skončili brankář Dominik Pavlát, obránci Tomáš Bartejs, David Kvasnička a Radek Kučeřík či útočník Jan Bambula.Zatímco o tom, že řady národního mužstva rozšíří Kváča (Liberec) se Smejkalem (Lahti), informovali zástupci týmu již dříve, až dnes prozradili jména pětice dalších posil. A Skleničku (Kärpät Oulu), Kloka (Nižněkamsk), Zábranského (Mikkelin Jukurit), Jeřábka (Spartak Moskva) a Jiříčka (Plzeň) mohou do pondělí doplnit ještě i další hráči. Na soupisce českého týmu aktuálně figurují tři brankáři, 10 obránců a 14 útočníků.

V pondělí začne na severu Čech třetí část přípravy, jejímiž vrcholy budou zápasy s Německem. Hrát se bude v Chomutově ve čtvrtek 14. dubna (17:10) a v pátek 15. dubna (15:00). V dalším týdnu pak pojedou čeští hokejisté k dvěma duelům na Slovensko, kde se představí ve Spišské Nové Vsi (21. dubna) a následně v Trenčíně (23. dubna).

Týden po česko-slovenských derby přijdou na řadu České hry na přelomu dubna a května v Ostravě. Turnaj bude třetím dílem série Euro Hockey Tour, vedle Čechů budou dalšími účastníky Švédsko, Finsko a Rakousko.

O další týden později se uskuteční Švédské hry ve Stockholmu, na kterých Česko, Švédsko a Finsko doplní poprvé Švýcarsko. Utkání švédského a českého týmu ve čtvrtek 5. května bude součástí oslav 100 let od založení Švédského hokejového svazu. Světový šampionát ve Finsku bude zahájen v pátek 13. května.

 

 

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud