Jakub Plaskura
7. února 2023 • 19:45

Jordánův první sraz po bronzu z MS. O angažmá v KHL zatím mluvit odmítá

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Podívejte se na kontroverzní vítězství Borárose proti Medvedovskému na FABRIQ 2
SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice, 2:1. Brňané srovnali stav série
VŠECHNA VIDEA ZDE

Comeback do reprezentace prožije na Beijer Hockey Games Michal Jordán, pro kterého půjde o první sraz národního týmu po zisku bronzové medaile na MS 2022. Až do listopadu působil v KHL, kde na dresu Chabarovsku dokonce nosil kapitánské „céčko“. Dnes už je hráčem švýcarského Rapperswillu, ale s médii se na tréninku hokejové reprezentace před odletem do Švédska bavit nechtěl.Bek Michal Jordán opustil po pěti a půl letech Chabarovsk a s ním i KHL. Na Dálném východě mu sice běžela smlouva, kterou podepsal ještě před ruským vpádem na Ukrajinu, ale jeho manželka nemohla ze zdravotních důvodů s dětmi do Ruska přicestovat. Proto se Jordán rozhodl přiblížit domovu a odešel za Romanem Červenkou do švýcarského Rapperswillu.

Pokoušeli jsme se Michala Jordána získat pro rozhovor, marně. Reprezentační tiskový mluvčí Ondřej Kalát pouze vzkázal: „Michal si v současné chvíli nepřeje hovořit o svém angažmá v Rusku a byl by nerad, aby se toto téma jakkoliv spojovalo s národním týmem. Ke svému předešlému angažmá se vyjádří po konci Beijer Hockey Games, případně na konci sezony.“

Jordán ještě do listopadu patřil ke čtyřem Čechům, kteří zůstávali v KHL i přes ruskou invazi na Ukrajinu. V Chabarovsku byl velmi populární, hrál tam šestou sezonu a dokonce se bek se 79 starty v NHL v dresu Caroliny stal kapitánem týmu.

V KHL tak po Jordánově odchodu zbývá trio Čechů – Dmitrij Jaškin (Petrohrad), Libor Šulák a Rudolf Červený (oba Vladivostok).

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud