2. února 2023 • 11:15

Jalonen bere do Švédska zkušený tým: vrací se Kovář či Jordán. Jede Lakatoš

Autor: ČTK, iSport.cz, inf
Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slib nedodržel. Trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen do nominace na Švédské hry podle původních plánů nezahrnul převážně hráče do 25 let. Na třetí sezonní misi v rámci Euro Hockey Tour bere kouč národního týmu výběr plný zkušených hráčů. Vrací se například útočníci Jan Kovář s Vladimírem Sobotkou či obránce Michal Jordán. Nejmladším hráčem je Jan Bambula (22) z Olomouce. První pozvánky se ovšem dočkal vítkovický snajpr Dominik Lakatoš. Beijer Hockey Games pro Čechy začínají ve čtvrtek 9. února utkáním se Švédy.Poprvé od loňských olympijských her v Pekingu se vrací centr Jan Kovář ze švýcarského Zugu, který bude mít možnost rozšířit sbírku 147 reprezentačních startů. Po stejně dlouhé době se může představit také útočník Vladimír Sobotka ze Sparty, který byl zařazen už do kádru pro prosincové Švýcarské hry v Helsinkách a Fribourgu, ale omluvil se ze zdravotních důvodů.

Podobně jako obránce Michal Kempný, jeho spoluhráč ze Sparty. Vítěz Stanleyova poháru z roku 2018 s Washingtonem se představil naposledy loni v květnu na mistrovství světa v Tampere a Helsinkách, kde se podílel na zisku bronzu.

V nominaci je znovu i bek Michal Jordán, který v listopadu skončil v KHL v Chabarovsku a od začátku prosince působí ve švýcarském celku Rapperswil-Jona. Na loňském šampionátu byli u zisku první medaile od roku 2012 také útočníci Jakub Flek, z Komety Brno, Jiří Černoch z Karlových Varů a Jiří Smejkal s Hynkem Zohornou z Oskarshamnu.

Poprvé v sezoně dostanou příležitost také gólmani Petr Kváča z Liberce, v prosinci omluvený Aleš Stezka z Vítkovic, obránci Jakub Jeřábek z Třince, Pavel Pýcha z Mladé Boleslavi, Lukáš Klok z Rögle a útočníci Jan Bambula z Olomouce, Oscar Flynn z Liberce, Dominik Lakatoš z Vítkovic, Adam Musil z Pardubic, Lukáš Jašek z Pelicans Lahti a Michal Kovařčík z Jukuritu Mikkeli. Pýcha byl s týmem v prosinci v Helsinkách, ale kvůli nemoci do hry nezasáhl a odcestoval domů.

Účast ze Švýcarských her si zopakují obránci Petr Zámorský z Plzně, Libor Zábranský mladší z Jukuritu Mikkeli a útočníci Ondřej Beránek s Jiřím Černochem z Karlových Varů, Smejkal, Jakub Flek, Kryštof Hrabík z Plzně a Filip Chlapík z Ambri-Piotty. Na listopadovém turnaji Karjala v Českých Budějovicích a Turku se představil obránce Vojtěch Mozík ze švédského Rögle a útočníci Hynek Zohorna.

Debutovat může pardubický obránce Ondřej Vála a mezi triem gólmanů je Jan Lukáš z Olomouce, který dosud v národním týmu nechytal.

Český tým se sejde v pondělí v Praze a od úterka bude trénovat na stadionu Hvězdy. Ve středu se přesune do Malmö. Ve čtvrtek od 19:00 nastoupí proti domácímu Švédsku, v sobotu v poledne jej čeká duel s Finskem a v neděli ve stejný čas se Švýcarskem.

Nominace českých hokejistů na Švédské hry v Malmö (9.-12. února):

Brankáři

Petr Kváča (Liberec; 5 zápasů), Aleš Stezka (Vítkovice; 1), Jan Lukáš (Olomouc; 0),

Obránci

Jakub Jeřábek (Třinec; 71 zápasů/5 branek), Michal Kempný (Sparta Praha; 62/5), Ondřej Vála (Pardubice; 0/0), Pavel Pýcha (Mladá Boleslav; 5/1), Petr Zámorský (Plzeň; 69/2), Michal Jordán (Rapperswil-Jona/Švýc.; 101/5), Lukáš Klok (Lugano/Švýc.; 38/6), Vojtěch Mozík (Rögle/Švéd.; 53/4), Libor Zábranský mladší (Jukurit Mikkeli/Fin.; 69/2),

Útočníci

Ondřej Beránek (27/2), Jiří Černoch (oba Karlovy Vary; 24/7), Hynek Zohorna (66/8), Jiří Smejkal (oba Oskarshamn/Švéd.; 45/8), Jan Bambula (Olomouc; 2/0), Jakub Flek (Kometa Brno; 49/9), Oscar Flynn (Liberec; 2/0), Kryštof Hrabík (Plzeň; 2/0), Dominik Lakatoš (Vítkovice; 4/1), Adam Musil (Pardubice, 21/2), Vladimír Sobotka (Sparta Praha; 48/9), Filip Chlapík (Ambri-Piotta/Švýc.; 14/2), Lukáš Jašek (Pelicans Lahti/Fin.; 9/1), Jan Kovář (Zug/Švýc.; 147/36), Michal Kovařčík (Jukurit Mikkeli/Fin.; 3/0).

Program turnaje

Čtvrtek 9. února:

19:00 Švédsko - ČESKO (Malmö)
20:15 Švýcarsko - Finsko (Curych)

Sobota 11. února (Malmö):

12:00 ČESKO - Finsko
16:00 Švédsko - Švýcarsko

Neděle 12. února (Malmö):

12:00 Švýcarsko - ČESKO
16:00 Švédsko - Finsko

Vstoupit do diskuse
3

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Pavouk play off Tabulky Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 Kanadské bodování Statistiky brankářů

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině A se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Aktuální zápasy
Články odjinud